Sayfa 445/819 İlkİlk ... 345395435443444445446447455495545 ... SonSon
Arama sonucu : 6552 madde; 3,553 - 3,560 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

1. Arkadaşlardan bazıları "patrona ceza verilsin" falan diyor. Ne cezası kardeşim. Adam sattığı hisseleri yasal olarak aylarca nakış gibi işleyerek piyasadan toplamış. Yine piyasaya satmış. Yani adamın yaptığı iş yasal. Dikkat edin iki gündür su kadar sattım dışında her hangibir açıklama göndermedi. Göndermeyecekte. Tahta bist tarafından (sözde) küçük yatırımcıyı korumak için kapatıldı. Benim şahsi düşüncmdir asla yatırım tavsiyesi değildir.

POT-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. İnvestingde nerden baksan yaklaşık iki gündür izliyorum değişik nikle 300 kişi saydım yazan mağdur yani bunlar, burda olup orda yazan varsa burada en az 50 kişi var, birde kuşlu sitede nerden baksan 300 kişi yazdı farklı nikle buna birde 200 kişi hiç yazmayan varsa eklersek artı ekside fark bırakırsak nerden baksan 600 ile 1000 kişi var mağdur sayısı. Ortalama 750 desek adam başı ortalama 20 bin lot almış olsalar 15 milyon lot eder. Bunların ky ya sattığı lot ancak 15 ile 20 milyon civarıdır. Tahminen, diğer 30 milyon lot kim aldı acaba , hepsini ky alsa ortalama 30 bin enfazla alır yüksek 55 bin olsa en azida 5 bin lot olsa yine 30 bin eder ortalama. Ben bu alanlar içinde 70 , 80 ,90 bin de alan vardır belki ama azdır diye düşünüyorum, bunun yanında 1000 lot ile 15 bin lot arasında alan ky daha cokdur diye düşünüyorum, o yüzden ortalama 20 bin ile 30 bin düşünürsek diye hesap ettim. Yani sonuç olarak bu elli milyo lotun 20 milyonu ky da ise 30 milyonu birilerine mi satıldı yoksa kuluçka hesaplarda onlarda Bu adam bu ceza gelmeseydi acaba satışa devam edip bitirecek miydi.yaniliyor olabilirim, sizler ne düşünüyorsunuz acaba

3. Hivlc tukasa mail yazan varmı cevap aldinizmi, veya döndüler mi

4. sn serdar , profillerin çoğu fake olma olasılığı var. Tukas in kapalı kapılar ardında cok zamanı olmuş. 3 aylık İnternet yasağı ve bu 2 gün .demem o ki masada paydaş cok yok gibi gözüküyor

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by kücükyatirimci Yazıyı Oku
    sn serdar , profillerin çoğu fake olma olasılığı var. Tukas in kapalı kapılar ardında cok zamanı olmuş. 3 aylık İnternet yasağı ve bu 2 gün .demem o ki masada paydaş cok yok gibi gözüküyor

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Benim düşüncem tecrübem ceza olarak iki gün kapatma uzaya bilir.ayrica yine internet yasağı burut yasak zaten açığa satış bunun yanında vermeleri büyük önem arz eden bu manipülasyon işlemleri yapanları tespit edip hisselerini dondurma belli bir süre ve kendilerine işlem yasağı.dolayisi ile bunlar tespit edilip kapta yayınlanınca da bizlere mahkeme ye verip hakkımızı orda arama yolu açılir. Zaten şunu diyeyim SPK usulsüz hukuksuz bir durum tespit ederse biz ancak hakkımızı kanun önünde mahkemeler de alabiliriz ,diğer türlü spk biz sizin zararinizi
    Ondan alıp size veriyorum demez, bizim yapmamız gereken SPK kap hsberini takip edip ondan sonrada onların tespitine göre varsa hukuksuz kanunsuz ve haksız manipülasyon bundan dolayı SPK kap hsberini delil gosterip mahkemeye vermek. Şahsen ben yapacağım, tüm bilgi ve belgeleri eski kap haberleri dahil topladım.yarin ola hayrola, benim maliyet olurda çıkışa geçerse 12 lere gelirse vazgeçer im ancak gelmezse on gün bakarım hareketine mahkemeye vereceğim.

6. Ayrıca SPK yida mahkeme ye vereceğim bu süreçte geç kaldığı için kısaca.

7. Bir hafta izleyip ben duruma göre hukuk mücadelesi başlatacağım, buradaki arkadaslar danda vermek isteyen varsa birlikte hareket edebiliriz

8. Serdar kardeşim, çıkacak karara göre en mantıklı yol yasal yollara başvurmak gibi. Spk ve bist yönetiminin alacağı hiçbir karar zararı telafi edecek yönde olamaz. Yapacakları belli oyun bitti, yatırımcı tarumar edildi en fazla ilgili kişilere para cezası verecekler. Hisseyle ilgili alacakları kararlarda İnternet yasağı, ilgili kişilere işlem yasağı, ilgili kişilerin paylarının belirli bir süre işlem göremez tipe dönüşümü, brüt takas, belki tek fiyat... Nihayetinde hisseyle ilgili alınabilecek başka bir karar aklıma gelmiyor. Bu kararların hiç biri de malesef hisseye pozitif yansıyacak kararlar değil. Aksine korku ve paniği arttıracak kararlar. Her şey bitmiş, sonuçta da güya resmi kurumlar görevini yapmış olacak. Bizde zararımızla ortada kalacaz.
    Brüt takas sonrası yükselen hisselerde olmuyor değil, ama bunda çok olağanüstü bir durum yaşandı. Bakalım hisse nasıl hareket edecek, bakalım spk ne karar verecek? Bende çıkacak karara göre, sonrasındaki hisse hareketini görüp yargı yoluna başvurabilirim. Varsın bir kaç yıl sürsün... Vekalet verir bekleriz.

Sayfa 445/819 İlkİlk ... 345395435443444445446447455495545 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •