Sayfa 450/817 İlkİlk ... 350400440448449450451452460500550 ... SonSon
Arama sonucu : 6529 madde; 3,593 - 3,600 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

1. #Tukas #tukastasoygunvar arkadaslar yapacağımız işimiz bitmedi asıl mücadelemiz simdi başlıyor.spk bultenine göre adı gecen şahısları mahkemeye verme yolumuz açıldı,ayrıca SPK da geç müdahalede bulunduğu için oda suçlu.birlik olup mahkemeye verelim.mahkemeyi kesin kazanırız.

Arkadaşlar ceza aldılar ancak dediğim gibi halen bunların yancı hesaplarda yani kuluçka hesaplarda bu son 50 milyonun 30 ile 40 milyonu ayrıca önceki 43 milyondan da30 milyon varsa yaklaşık bu okullularda yinede 60 ile 70 milyon hisse işlem yapabilirler, kendi adları ile değil bu hesaplar yakın kişiler adına açılmış hesaplar a aktardıkları lotlar. O yüzden. Mahkemeye vermeden biz bu işi duzeltemeyiz,

2.  Alıntı Originally Posted by kuluçka Yazıyı Oku
    eyvallah.. hata yaptığını kabul etme,aynı kafayla devam et.
    sayın kuluçka sizin kaç yıllık geçmişiniz var?
    burdaki herkese yeni yetme demişsiniz... siz benim bu siteye kaç yıllık üye olduğumu biliyor musunuz?
    eski kullanıcı adım sabır_kaldıysa

3.  Alıntı Originally Posted by kuluçka Yazıyı Oku
    tebrik ediyorum,6-7 sayfa geri doğru okudum yukardaki yazınızdan başka doğru birşey yok. ne kadar yeni borsacı ne kadar acemi kanun bilmez varsa hepsi tukaşa toplanmış gibi. ne yapacaktı SPK asacakmıydı adamları? kanuna göre hareket etmek zorunda. neymiş,ptesi niye yapmamış, hapse atsaymış,geri toplatsaymış vsvsvsvsvs... sanki bist de başka hisse yok,diğer hisselerde herşey güllük gülüstanlıkda bütün spk tukaşla uğraşacak. işlem gören her lot ayrı ayrı inceleniyor,kolaymı sanıyorsunuz bu işleri? beyler silkelenin ve kendinize gelin. tavan kilitleyip giderken çok güzeldi,ederinin misli misli üzerine çıktığında mavi kuştaki pompalara uyup hissenin 50 lere gideceğini söyleyenlere inanıldı. bir ara yeni RTALB geliyor naraları atıldığını hatırlıyorum. gerçi biraz yukarı gitse tavan olmasını , tavan olsa 20 olmasını beklersiniz. çünkü buradakilerin çoğu yeni yetme borsacı,yazdıklarından belli. olan olmuş artık, umarım yarın toparlarda satış fırsatı bulursunuz.
    Hastayım senin gibi adamlara, uzaktan izleyip elinde hisse olmadan forum forum geziyorsunuz sanırım. Aa nooldu yeni yetmeler he siz sanın hisse 100 olacak aldınız mı babayı işte böyle olur öğrenin bu işleri kafasında, başkasının acısıyla ego tatmini yapan zavallılarsınız gözümde. Kimin ne kadar tecrübesi olduğunun an gelir önemi kalmaz bir hata ile kapana kısılırsın. Ama sen muhtemelen hiç hatasız paranı 50’ye katlamışsındır tecrübelisin ya. Yada yok şöyledir canın çok yanmıştır ama şimdi tecrübenle ders veriyorsundur.

ULAN bu bistte thyyi tkfeni petkimi pegasus nice babaları acımadan doğruyorlar, tukaş ta mı manuplasyon olmayacak. Herkes bir beklenti ile girmiş ve tezgaha düşmüş olabilir kimse bana bu kağıt şurdan geldi de şöyle oldu da ıvır zıvır borsa dersi vermesin. Gidin pd/dd si olan kaıtlarda kumdan kale yapın, burada ağlamamızı duymak istemiyorsanın da bakmayın kardeşim. Burası sizin ego masturbasyonu yeriniz değil ha fikirini paylaş baş tacı ama şu sizi gidi toylar sizi kafasından çıkın, sen kimsin derler adama, bilgili adamda bu cahil egosu olmaz.

4. Yıllardır hisse.net forumu izlerim ama bu Tukas olayına kadar hep izledim hiç yazmadım.Dün 31.03.2019 dan itibaren Cem Okullu nun borsaya bildirdiği tüm pay alımlarını (20 milyon lot civarında) tek tek excele attım ve ortalama fiyatın 5.17 - 5.60 aralığında olduğunu gördüm. Alımlar yapıldıkça halka açık kısım haliyle düşüyordu.
    31.03.2019 itibariyle halka açık dolaşımdaki kısım %23 olarak görünüyor. Bugün baktığımızda ise %20.55 olarak görünüyor. Yani eski halka açık seviyeye geri döndük.
    29.05.2020 tarihinde ise yaklaşık dolaşımdaki pay %15.5 di.
    Eğer 50.6 milyon lotun tamamı (SPK kilitlemeseydi) dolaşıma girseydi ilave %18.6 daha dolaşıma girecek ve halka açık kısım %15.5 + %18.6= %34.1 e çıkacaktı.
    Yani 272.6 milyon toplam lotun %5 i yani 13.6 milyon lotu KY ye satılmış gibi görünüyor.
    Cengiz Okullunun sattığı 50.6 milyon lottan 13.6 mikyon KY nin aldığı lotu çıkarırsak kalan 37 milyon lot ise SPK yasaklarıyla kilitlenmiş durumda . Eğer bağlantılı bir başka grup yoksa dolaşımdaki serbest hisse sayısı 55 milyon lot civarında ve bunun önemli bir bölümü KY de. Yai hissenin kaderini KY çizebilir..Yeter ki panik oluşmasın. Saygılar

5. Dolaşımda olmayan hisse satışı yapan başka bir şirket oldu mu şimdiye kadar ukala kimyacı ukala kulucka

6.  Alıntı Originally Posted by Diamantidis Yazıyı Oku
    Yıllardır hisse.net forumu izlerim ama bu Tukas olayına kadar hep izledim hiç yazmadım.Dün 31.03.2019 dan itibaren Cem Okullu nun borsaya bildirdiği tüm pay alımlarını (20 milyon lot civarında) tek tek excele attım ve ortalama fiyatın 5.17 - 5.60 aralığında olduğunu gördüm. Alımlar yapıldıkça halka açık kısım haliyle düşüyordu.
    31.03.2019 itibariyle halka açık dolaşımdaki kısım %23 olarak görünüyor. Bugün baktığımızda ise %20.55 olarak görünüyor. Yani eski halka açık seviyeye geri döndük.
    29.05.2020 tarihinde ise yaklaşık dolaşımdaki pay %15.5 di.
    Eğer 50.6 milyon lotun tamamı (SPK kilitlemeseydi) dolaşıma girseydi ilave %18.6 daha dolaşıma girecek ve halka açık kısım %15.5 + %18.6= %34.1 e çıkacaktı.
    Yani 272.6 milyon toplam lotun %5 i yani 13.6 milyon lotu KY ye satılmış gibi görünüyor.
    Cengiz Okullunun sattığı 50.6 milyon lottan 13.6 mikyon KY nin aldığı lotu çıkarırsak kalan 37 milyon lot ise SPK yasaklarıyla kilitlenmiş durumda . Eğer bağlantılı bir başka grup yoksa dolaşımdaki serbest hisse sayısı 55 milyon lot civarında ve bunun önemli bir bölümü KY de. Yai hissenin kaderini KY çizebilir..Yeter ki panik oluşmasın. Saygılar
    Güzel faydalı çalışma olmuş. Teşekkürler

Benim aklım bana bile yetmiyor...

7. Parsan bugun tavan, muhtemelen Cem Okullu ceza öncesi orada da işlemlere devam ediyor.SPK bu konularda daha dikkatli davranmak zorunda.

Alıntı Originally Posted by ay_yıldız Yazıyı Oku
    sayın kuluçka sizin kaç yıllık geçmişiniz var?
    burdaki herkese yeni yetme demişsiniz... siz benim bu siteye kaç yıllık üye olduğumu biliyor musunuz?
    86 da tophanede ayaklı borsada elden alıp satardım. herkes için yeni yetme demedim zaten. yeni yetmelerin hepsini buraya toplamışlar dedim. yazılardan kimin işi bildiği açıkça ortada. bir altta jebahada birşeyler karalamış. gidin başka yeri okuyun demiş. ben boş vakitelerimde en çok düşenleri okurumki cehennemi hissedeyim, aç gözlülük yapıp hataya düşmeyeyim diye. kimseye ne kazandığımı kaybettiğimi yazmam, bizde zamanında düştük böyle durumlara acısını bilirim, hatamı kabul etmeye başladıktan sonra çok daha iyi iş çıkardım.. siz tukaşda yukarı giderken bizde tat da ufak ufak fakat temkinli adımlarla ilerliyorduk,tukaş ile tat arasında kalıp tat tercih ettim çünkü okullu korkusu.. bende orada aç gözlülük edip %25 le yetinmedim, geri dönünce %15 e kanaat getirip verdim. çünkü 10TL den vermediğim için hata ettiğimi kabul ettim. amacım alay etmek değildi,canı yanana taş atmak fıtratımızda yoktur. yanlış anlaşılmış.

Sayfa 450/817 İlkİlk ... 350400440448449450451452460500550 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •