Sayfa 529/817 İlkİlk ... 29429479519527528529530531539579629 ... SonSon
Arama sonucu : 6533 madde; 4,225 - 4,232 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

1. Bedelsiz kararının hisseye etkisi fazla olmadı sağ gösterip sol mu vuracak, ilerleyen saatlerde anlayacağız....

2.  Alıntı Originally Posted by gulum26 Yazıyı Oku
    Bedelsiz kararının hisseye etkisi fazla olmadı sağ gösterip sol mu vuracak, ilerleyen saatlerde anlayacağız....
    Aslında hisseye etkisini haberden önce gördük.
    Haberi sonra öğrendik.
    Yazdığım yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,376
    fabrika ile ilgili haber de patlatırsa şaşmam
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

4.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    İlk çeyrek karı ile yapılan hesaplamalar doğru sonuç vermez. İlk çeyrekteki brüt kar marjını koruması imkansız. Faaliyet raporuna bakarsanız ilk çeyrekte satış tonajının üretim miktarından çok fazla olduğunu görürsünüz. Şirket geçen seneki fiyatlardan aldığı domates, biber vs. ile ürettiği ürünleri sattı. Bu seneki mahsulden üretim yapmaya başlayınca marjları düşecektir.

Hissenin ucuz olduğu konusunda hemfikirim.
    Kışın üretimin az olması normal çünkü kışın domates az ve pahalı. Tukaş çiftcilerle düşük fiyattan senelik anlaşmalar yapıyor. Evet geçen seneden daha yuksek domates fiyatı ama salça fiyatları da sürekli artmakta. Ayrıca ihracata artan kurla çok daha fazla fiyata satmakta.

Hesabımda bir çok kriterde en kötümser tahmine göre yaptım. Tek kriter bu kadar avantajı yok etmez.

Niğde Bor 5.seviye teşvik bölgesi bu bile karlılığın daha fazla olmasına yeter.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

5. Sevgili kazankazan, şirketi enine boyuna inceledim. Bu hissede borsacı patronuna rağmen yatırımcı olmam gerektiğine karar verdim. Şirketin finansalları çok iyi, her çeyrek dahada iyiye gitmiş ve dahada iyiye gidecek gibi görünüyor. Bu iyi gidişatı bozacak hiç bir emare görmüyorum ben açıkcası. Şirket gerçekten çok iyi yönetiliyor.

Niğde fabrikası potansiyeli muazzam bir beklenti. Artı atıl durumda duran Manisadaki şehrin göbeğinde 45.000m2 konut ve ticari imarlı arsası da müthiş bir beklenti. Belli ki o arsaya ya proje olacak yada çok iyi rakamlara satılacak.

Kendi adıma bu hissede duramıyacaksam borsaya yatırım yapmamam lazım diye düşünüyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    İlk çeyrek karı ile yapılan hesaplamalar doğru sonuç vermez. İlk çeyrekteki brüt kar marjını koruması imkansız. Faaliyet raporuna bakarsanız ilk çeyrekte satış tonajının üretim miktarından çok fazla olduğunu görürsünüz. Şirket geçen seneki fiyatlardan aldığı domates, biber vs. ile ürettiği ürünleri sattı. Bu seneki mahsulden üretim yapmaya başlayınca marjları düşecektir.

Hemfikiriz sizinle, kendimce normalleştirdiğim şekliyle değerlendirdim. Bir parça daha ekledim. Gelişmelere göre bakarız artık.

7. Bence her çeyrek üstüne koyarak gidecek. Enerji fiyatlarında yatay seyir ve gıda fiyatlarında yukarı seyir beklentim var. Buna göre pozisyon aldım şimdi değil aylardır 1000 2000 ger gün koydum sepete Allah utandırmasın.
     Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bir süredir portföye alıp almamak konusunda patrondan dolayı tereddütler yaşıyordum Sn Maharaj gibi (yatırımın satışı kötü haber öncesi satış mı diye) ama bedelsiz haberi ile en azından uzun bir süre bedelli riski ortadan kalktı. Fazla iyi duruyor temel beklentiler, bakalım Okullu bizim için ne sürprizler hazırladı

Sayfa 529/817 İlkİlk ... 29429479519527528529530531539579629 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •