Sayfa 420/817 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520 ... SonSon
Arama sonucu : 6532 madde; 3,353 - 3,360 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

1. Bayağı bir çalışma yaptim okullu lar yaklaşık 12 milyon lotu 10,50 ortalama ile satmış . Gerçek bu bana göre

Şimdi bu adam bu lotlari almaya kalksa buradan 10,50 lere kadar alabilirmiki bilemiyorum. Bunu denermi tekrar onuda bilmiyorum. Ama pazartesi de bana göre en az 8 lira altına indirecek görünüyor. Belki 7 liralarda bir iki ay tutacak ikinci çeyrek gelmeden on veya yirmi gün öncesine öncesine kadar.bilsncidan en az bir ay önce harekete baslarki yukarı sürmüş olsun bilanço açıklandığı güne kadar ki açıklanınca yüksekten satada çıka. Şimdi diyelim haftaya düşürmese daha sattığı fiyata 2 lira var oralari geçirmeden ne kadar lotu toplar bu iki ay içinde önemli olan bu. Yarısını toplasa yine kâr müthiş olur ve hisseyi o zaman çıkartır, umarım çok aç gözlü olmzda biraz toplayınca milleti n mağduriyetini giderir.beklemekten başka çare yok

2. Bu arada ben hem cimere bimere yazdım ,üst üste son ay içinde olumlu kap gönderdiği halde bilsnconunnda yüzde 119 artmis olmasına rağmen lotlari blok halinde virman ettigini ve msnipilasyon yaptığını ,bunun incelenmesini istedim, ayrıca sirketede yazdim. Burda herkes yazsın ,bana ne demesin herkes yazarsa ses gelir.

3. Cimerle , bimerle işiniz yok, hisse hiç hak etmediği fiyatlara giderken yaw bu fiyatı bu firma etmez diye yazan çizeniniz oldu mu?

4. Benim amatör şekilde gördüğüm ya bu hisseler başka bir gruba devrediliyor başka bir speklere.Yada haftaya filan olumsuz bir haber bizi bekliyor.

Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Cimerle , bimerle işiniz yok, hisse hiç hak etmediği fiyatlara giderken yaw bu fiyatı bu firma etmez diye yazan çizeniniz oldu mu?
    birkaç sayfa geride aynı şeyi anlatmaya çalıştım fakat KY görmek istediği yazıya inanıyor maalesef. herkes hissesinin RTALB gibi olmasını bekliyor,sonuç hep aynı.

6.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Cimerle , bimerle işiniz yok, hisse hiç hak etmediği fiyatlara giderken yaw bu fiyatı bu firma etmez diye yazan çizeniniz oldu mu?
    Hocam böyle ahkam kesenlere hastayım. Lafım elinde 1 lot dahi olmayan bu şekil yaw çıkarken iyiydi tabi beter olun kafasındaki herkesedir.

O zaman hepimiz malı mülkü satalım gidip halkbank ekgyo tkfen alalım bu şirketlerin cebindeki parası değerinden fazla. Herşey pd/dd değeri değil. Bir de sanki herkes dipten binmiş te paranın karın altında kalmış gibi konuşuyorsunuz. Artan bilanço, yeni yatırım malum dönemin pozitif etkileri nedeniyle ben ve benim gibiler beklentiyle bir seviyeden girmişler hisseye. Bgn bistte kaç tane böyle şirket var pdsi yüksek ama beklentisi de yüksek olduğu için yoluna devam eden. Burada farklı bir operasyon var, galip malip(galipte görünen bir mal da yok) alttan alan satıyor olayı değil, adamlar belki pengd deki gibi bedelli yapacaklar malı dağıtıyorlar, belki niğdedeki yatırım için kaynak yaratıyorlar belki de ortak aldılar malın bir kısmını onlara devrediyorlar.

Siz bu kadar hacimli(dolaşımdaki lota kıyasla) bir ele verme operasyonuna şahit oldunuz mu, farklı bişe var malın alıcısı da var ve kokusu bu hafta çıkacaktır. Umarım iyi haber olur da herkes kısa sürede kara geçer inşallah.

7. bir yıllık fiyat aralığı 3,50 ile 17,50 , şimdi bir çok kişi fiyat 4 liradan geldi tekrar oraya döner, bir defa bana göre dönmez, zaten eylülden sonra bir üç ay SONRA fiyat en düşük 7 lira olur yıllık bu da biter, neden peki hisse 4 liraya inmez, hisseye Kasım 2019 da 106 milyon lira ya tutum yatırım teşviği aldı devletten, yani şirket bu yıl 106 milyonluk ekstra büyüdü demektir veya büyüyecek demektir, ikincisi şirketin bilançosu ilk çeyrek de yüzde 119 arttı kâr i, hemde virüs Mart 15 den sonra Türkiye'de başlamasına rağmen,yani 15 günlük yansıması geçen yıla göre yüzde 119 artırdı, bu ikinci çeyrek 90 gün, ikinci çeyrek geçen yıl 33 milyon imiş bu yıl 70 milyon dan az gelmez ,diğer taraftan ihracat arttı virüsten dolayı Avrupa Afrika ve uzak doğuya salça ihracinda rekor kırıldı, en önemli bir kap vardı 15 Nisan'da şirket fabrika kurmak için arsa satın aldı, açıklama dada soyle yazıyordu , virüsten dolayı talebi karşılamak için yeni fabrika kuracağız arsa üzerine denildi

8. şimdi diyorumki halen hisse fiyatı 3 liradan 4 liradan 17 lira olmuş diyenlere bu son 6 ayda şirketin kasasına 106 milyon teşvik girdi, bilançolar üçe beşe katlayarak geliyor, yeni fabrika acicam diyor, bu durumda hisse fiyatı 3 lira 4 lirada kalirmi, tabiki hisse fiyatının 10 liralarda olması normal artık bu şirkete, birde gıdaların prim yaptığı revaçta olduğu bir dönemdeyiz. hepsini düşününce 10 liralar normal bu hisseye,her şeyi boş ver gıda hisseleri üçe beşe katladı bu zamanda , kaldiki bunun bir suru diğerlerinde n artsi var saydım yukarı da. hisse neden düşüyor peki tamamen patronun dumeni hisseyi dağıtıyor deniliyor, acaba toplamak için yapıyor olmasın bu düşüş. şimdi haftaya bassa yukarı herkes maliyetine gelince satıp çıkar ve kaçar oda istediği almış olur. ytd

Sayfa 420/817 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •