Sayfa 694/816 İlkİlk ... 194594644684692693694695696704744794 ... SonSon
Arama sonucu : 6523 madde; 5,545 - 5,552 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

Kuraklık ülkelerin tarımsal üretimini etkilemeye devam ediyor..

https://www.freshplaza.com/europe/ar...ltural-season/

AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR..

2. [QUOTE=efe09;6204033]Kuraklık ülkelerin tarımsal üretimini etkilemeye devam ediyor..

AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR..[/Q

Kıymetli Dostum, seninle Egeen de 5-6 sene önce ve geçen senede hektaş ta karşılaşmıştık, şimdide burada görmekten mutlu oldum. Her zaman titiz ve analitik yaklaşımını taktir etmişimdir. Buradaki arkadaşlarda emin senin paylaşımlarından faydalanıyordur. Gıda konusu görünür gelecekte önemli ve değerli olmaya devam edecektir. Tukaş da faaliyet raporlarından gözlediğim kadarıyla iyi idare edilen gelecek vadeden bir şirketimiz. Dilerim ortaklar olarak hepimize bol kazançlar getirir.

[QUOTE=hasan2017;6204261]
     Alıntı Originally Posted by efe09 Yazıyı Oku
    Kuraklık ülkelerin tarımsal üretimini etkilemeye devam ediyor..

AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR..[/Q

Kıymetli Dostum, seninle Egeen de 5-6 sene önce ve geçen senede hektaş ta karşılaşmıştık, şimdide burada görmekten mutlu oldum. Her zaman titiz ve analitik yaklaşımını taktir etmişimdir. Buradaki arkadaşlarda emin senin paylaşımlarından faydalanıyordur. Gıda konusu görünür gelecekte önemli ve değerli olmaya devam edecektir. Tukaş da faaliyet raporlarından gözlediğim kadarıyla iyi idare edilen gelecek vadeden bir şirketimiz. Dilerim ortaklar olarak hepimize bol kazançlar getirir.

Sayın Hasan2017;sizi de burada görmek çok güzel,mesajınızı gördüğüme çok sevindim.Beni biliyorsunuz,en yakınlarım başta olmak üzere kimseye hisse tavsiyesinde bulunmam,yatırım yaptığım ve ortağı olduğum şirketi ve sektörü takip ederek beklentiler oluşturmak ve bu beklentileri araştırmak,sizlerle paylaşmak,herkesin de kendi yatırım kararını kendi vermesi temennim ile de burada gerçek dostluk ve samimiyet ortamı kurmak tek dileğimdir.Ve bu dostluk ortamı illa ki yazarak ifade edilmek zorunda da değil,samimiyet duygularda ve hissettiğimizdedir..Sizin vesilenizle iletmek isterim,tüm dostlar,iyi ki varsınız..Saygı ve Selamlarımla..

Domates için genel bir değerlendirme yapılmış arkadaşlar,Türkiye nin avantajına da özellikle dikkat çekilmiş..

https://www.freshplaza.com/europe/ar...view-tomatoes/

5. Sayın efe09 rica etsem son ihracat rakamlarını değerlendirebilir misiniz acaba

G8341 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Gvn Yazıyı Oku
    Sayın efe09 rica etsem son ihracat rakamlarını değerlendirebilir misiniz acaba

G8341 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayın Gvn Merhaba;kasım ayı öncü ihracat rakamları 2 Aralık tarihinde gelmişti ve ben de Türkiyenin konserve ihracat rakamları üzerinden aylık değişimi not almıştım.Her ay olduğu gibi neden paylaşmadınız derseniz biraz uzun olacak belki ama anlaşılabilmem için detaylı ifade etmem gerekiyor.

Benim amacım,aldığım Türkiye ihracat verileri üzerinden bunu önce sektöre sonra da Tukaşa oranlarla yansıtmak ve sonucunda yaklaşık ihracat rakamımızı değerlendirme noktasına gelebilmekti.Bunun için de TİM Aralık ihracat raporunda — https://tim.org.tr/files/downloads/r...-rakamlar.xlsx — adresi üzerindeki tabloda Meyve Sebze Mamulleri İhracatı,Meyve ve Sebze Konserveleri mal grubundaki ihracat değişim rakamlarına bakmaktaydım..2021 yılı 1.çeyrekten itibaren dolar bazında bu mal grubunun ihracatı sırasıyla;2021 yılı için 198-200-251-265 ve 2022 için 299-231 milyon dolardı.Tukaşın bu dönemlerde dolara çevrilmiş(o çeyrekteki dolar fiyatına çevirdim) ihracatı da sırasıyla 2021 için yaklaşık 8-9-12-13 ve 2022 için de 19-7 milyon dolar olmuştu.Sizin de gördüğünüz gibi Türkiye ve Tukaş rakamları uyumlu bir biçimde artıp azalıyordu.Onun için de geçtiğimiz 3.çeyrek bilançoda tek yanılgım olan ihracat miktarımız ortaya çıktı.3.çeyrekte Türkiyenin bu mal grubunda ihracatı 366 milyon dolara çıkmış(2.çeyreğe göre yüzde 50 artış iken bizim ihracatımız ise 6 milyon dolara düşmüştü.

Araştırmalarımda ise bunun sebebini şöyle analiz ettim..Özellikle son dönemlerde Türkiyenin salça ihracatına en çok yön veren ülke Irak ve tek başına Irak a yapılan Meyve Sebze Mamulleri ihracatı 3.çeyrekte 141 milyon dolara çıkmış.Bu ihracat içinde ise bizim ihracatımız hemen hemen hiç yok.Onun için de,Irak a tek başına yapılan 2001,2002,2005,2007 gtıp kodlu ihracat verileri ile Irak ı çıkararak Türkiye olarak yapılan ihracatı(En son Ekim verilerine kadar,Kasım verileri ay sonunda yayınlanacak) değerlendirme yapmanız için sizlerle paylaşıyorum.

https://rapory.tuik.gov.tr/29-11-202...253531559.html

https://rapory.tuik.gov.tr/29-11-202...491628259.html

Son olarak düşüncemi ifade etmem gerekirse;toplam satışlarımızda ihracat oranı rakamsal olarak düşüyor gibi görünüyor ama belirli süredir Şirket tüm ülkelerde bilinirliliğini,kalitesini ve fiyat olarak da uygunluğunu(çok bilinen diğer markalara göre) anlatmak için güzel çalışmalar,tanıtımlar yapıyor.Bunun öncelikli hedefi de eğer aksilik olmazsa 2023 yılı temmuz ayında faaliyete geçecek dondurulmuş gıda ürünleri için marka bilinirliliğini ön plana çıkarmak(benim düşünceme göre).Ayrıca,Tukaş markası dışında Cem markası üzerinden de domates salçası ihraç ediyor.Fransada mesela,Tukaş 830 gram salça 3 euro, aynı markette Cem marka salça 2,7 euro..Cem Zeytin de marka şeklini Cem olarak değiştirmiş.

Benim yatırım anlayışım da şöyle arkadaşlar..Bilançodan ve önümüzde gelecek olan bilançodan ve bu bilanço beklentisinden daha da önemlisi;dünyadaki sektörel ağırlıklı ekonomik değişime,Türkiyenin bu değişimlerle ilgili avantajları olup olmamasına ve bu avantajları fırsata dönüştürebilecek bir Şirketi aramak,varsa da bu adımları atıp atmadığını yakından izlemek..Bilanço ve beklentilerin gerçekleşmesi sonradan geliyor..İnanın arkadaşlar,bu Şirketleri keşfedip beklentilerin gerçekleşmesine kadar fiyat olarak hisse 10 adımın 8 ini atmış oluyor.Herkes bu Şirket demeye başladıktan sonra da hızlı ya da yavaş geri kalan 2 basamak da çıkılıyor.Ben bunu önce Ege Endüstri de sonra Hektaş da yaşadım..Kendi temel analizimi kendim oluşturdum,çok şükür faydasını da gördüm,görüyorum.

Şu anlarda da özellikle Akhisar Fabrikası ve sofralık zeytin üretimini takip ediyorum.Neden derseniz,Zeytin ve Zeytinyağı ihracatının önde gelen ülkelerinden İspanya ve İtalya da kuraklıktan dolayı rekolte düşüklüğü var.Cem Zeytin,haziran ayında Mut OSB de fabrika yatırımına başlamıştı ve Eylül ayı sonunda bitirdi,sezona yetişti.Takip ettiğim kadarıyla da Mut da Cem Zeytin ve Tukaş(resimleri var bende) adına zeytin alan işletmeler var.Tukaş da da Zeytin işlenen Akhisar Fabrikası var sadece ve izlediğim kadarıyla yoğun çalışılıyor ve buradan da tıpkı salçada olduğu gibi bize fırsatlar çıkacak görünüyor..Bezelye için de bu fırsatı iyi değerlendirdik diyebilirim çünkü bezelye üretiminde de küresel anlamda sıkıntılar var..

Çok detaylı yazdım.başınızı ağrıttıysam kusuruma bakmayın.Şirketin vizyonu çok önemli arkadaşlar,Tukaş ın katılacağı bir fuar ile ilgili nasıl bir basın bülteni yayınlanmışâ€¦Saygılarımla..

1962'den bu yana uzun yıllara dayanan ihracat tecrübemiz, dört üretim tesisimiz, kalite ve hizmette seçici olmamız sayesinde; TUKAŞ, dünya çapında birçok hipermarket, süpermarket ve toptancının vazgeçilmez ortaklarından biri haline gelmiştir.

TUKAS her zaman yenilikçi fikirlere önem vermiş, yatırımların öneminin bilincinde olmuştur. Böylece TUKAŞ, her türlü konserve alanında Avrupa'nın en büyük üreticilerinden biri olmayı hedeflemektedir. Geniş ürün yelpazemiz ile müstakbel müşterilerimizin TUKAS'ı private label projelerinde "Adres" haline getirmelerini sağlamaktayız.

7. Tukaş 4. Çeyrek bilanço 3. Çeyrek üstü gelirse FK 8 altına gelecektir. Gıda şirketli için ve yatırımı devam eden bir şirket için bence çok güzel çarpanlar. Ülkemizde gıda enflasyonu artarak devam ederken marjlara pozitif yansıyacaktır

https://www.ensonhaber.com/ekonomi/z...rtisi-bekliyor

Sayfa 694/816 İlkİlk ... 194594644684692693694695696704744794 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •