Sayfa 527/817 İlkİlk ... 27427477517525526527528529537577627 ... SonSon
Arama sonucu : 6532 madde; 4,209 - 4,216 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

1. Grafiğe bakılırsa bir aydır 8 liradan itibaren toplamışlar bugün de artı 7 yapmış ve seans kapanışında haber gelmiş .adamlar haberin geleceğinin gününü saatini bile biliyorlar .aynısını lidfa da yaptı bugün, o da 50 bedelsiz açıklamış

SM-G980F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,375
    Bu bedeliz nerden çıktı be la
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

3. Herkese merhabalar.

Öncelikle çok kıymetli bilgi paylaşımları için teşekkür etmek isterim.

Bir kaç al-sat tan sonra 10 TL altı dün de dahil artırmıştım.

Çünkü gerek finansallarını gerekse de faaliyet raporlarını incelediğimde temel tarafta senedi almamak için hiç bir neden göremedim. Tek tek yazmaya da gerek yok, önceki iletilerde kıymetli yatırımcılar bahsetmişler. Belki şunu ekleyebilirim. Satışlarda İHRACAT'ın payı %6 artmış. Ve şirket kur artışlarından olumlu etkileniyor.

Herkesin bahsettiği patron faktörü hariç. O da bence malının kıymetini biliyorsa buralarda tutmak istemez. Kaldı ki kendisi piyasadan da borsadan da bizden iyi anlıyor.

Kısada senet ile çok ilgilenmesem de teknik güzel işledi bence. Dün de 9,70-9,80 aralığı destekte artırmıştım.

Uzun Vadeli teknik bakıldığında ise hikayenin yeni başladığı izlenimi hakim oldu bende.

Uzun lafın kısası ara ara yukarı ve aşağı sert hareketlere sahip karakteristiğiyle günlük fiyatlamalara takılmayacak sabırlı yatırımcılar için BENCE portföyde olmalı. (ASLA TEK ŞİRKETE YATIRIM YAPILMAZ, MUHAKKAK RİSK DAĞITILMALIDIR).

Temel analiz ve teknik analiz ışığında yaptığım 1 yıllık değerleme fiyatım 26 TL. Yazılanlar YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR, kişisel paylaşımdır.
    Attached Images Attached Images

4. Bedelsiz açıkladı bu akşam. Hayırlı olsun.

Tukaş Gıda, %80 oranında bedelsiz sermaye artırım kararı aldı. Şirketin sermayesi 272.650.000 TL'den 490.770.000 TL'ye yükselecek

HTC U11 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by - sur - Yazıyı Oku
    Halka açıklık oranı %34
    Bedelli olsa paranın üçte ikisini şirket karşılamak zorunda. Olmaz diyemem.

Normal şartlarda olması gereken bedelliden ziyade hisse geri alım programı açıklanması.
    Ben patron olsam fiyat da buralardayken alabildiğim kadar hisseyi geri almaya çalışırım.
    Bunu da dolanarak yapmam.
    Paraya doymuşsunuz zaten, paradan ziyade biraz da itibar kazanmaya çalışmalarını beklerim.

Benim şirketime, benim müsade ettiğimin kadarının dışında kimse dadanamaz rahatlığı,
    hisse değerinin burada kalmasına sebep diye düşünüyorum.
    Patron sanki bugun yazismalarimizi okudu

6. Aldığımız bir parçayla kaldık, iyi mi

7. Portföyümünden en yüksek payı alan hisse olarak Tukasa biraz ışık tutalım.

İlk çeyrek karı devam ederse:

Mevcut fabrikalarla yıllık karı = 243.756.142*4=975 milyon TL ( Satılan ürün fiyatlarının ve dövizin ilk çeyrekteki gibi olacağı varsayıldı ki mevcut durumda bu kötümser bir yaklaşım olur )

Niğde Bor da 1 ay sonra faaliyete geçecek yeni fabrikanın kapasitesi mevcut tüm fabrikaların kapasitesinin 1,67 katı olacak. Toplam kapasite 2,67 kat olacak.

Aynı karlılığın oluşacağı varsayılırsa ki normalde yeni fabrika daha teknolojik, verimli ve karlı olacaktır. Ayrıca Genel Yönetim Giderleri gibi bazı ortak sabit giderlerin ciro arttıkça birim maliyete düşen payı azalacaktır. Bu da kar marjını daha da arttırır ama bunları da yok sayalım.

975*2,67=2,603 milyar TL olacaktır önümüzdeki 1 yıllık kar.

Burada mevcut kapasite tam kullanılmamıştır ve yeni fabrikada da aynı kapasite kullanım oranı olacağı varsayıldı. Eğer yurt dışı talep patlaması olursa -ki olacağa benziyor- tam kapasite ile çalışma durumunda daha fazla ciro ve kar yapılacaktır.

10 fk için hedef fiyat belirlersek ( kötü senaryo ) :

2.603.000.000*10/272.650.000= 95,47 TL olmalı hisse fiyatı.

Tukaş geçmişte 20,30,50,110 FK larda işlem görmüştür. 10 FK tukaş için ihtiyatlı bir fk olacaktır.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

8. Yatırım finansmanın ısrarlı satışları, bu satışları neden yapar diye sorgulayınca ilk bedelli ihtimali geliyor insanın aklına. Ben açıkçası bedelli olabilir ihtimaline karşı istediğim lotu almadım. Gelen bedelsiz ile bedelli konusu kapandı.

Zaten finansallarına bakınca acil bir bedelli ihtiyacı olmadığıda görünüyordu. Bu finansallara rağmen patronun borsacı kökenli olması acaba diye düşündürdü ama korkulan olmadı çok şükür.

Daha öncede belirttim, patron şirketini çok iyi yöneten bir adam. Bu başarısının hisseye yansıması onun için bir sorun teşkil etmemesi lazım. Aksine şirketinin piyasa değeri ne kadar artarsa kendileri için o kadar iyidir aslında.

Bence bu akşam gelen bu bedelsiz haberi ile hissenin önündeki en büyük soru işaretine kalkmış oldu. Önemli olan bedelsiz sermaye artırım haberi değil, önemli olan bu akşamki haberle bedelli ihtimalinin kalkmasıdır.

Araştırmacı arkadaşlarıma katkılarından dolayı tekrar teşekkür ederim.

Sayfa 527/817 İlkİlk ... 27427477517525526527528529537577627 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •