Sayfa 692/818 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702742792 ... SonSon
Arama sonucu : 6537 madde; 5,529 - 5,536 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

Dondurulmuş meyve ve sebze pazarının beklenti gelişimi ile ilgili makaleyi sizlerle paylaşıyorum..

https://www.freshplaza.com/europe/ar...nd-vegetables/

AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR..

https://www.hortidaily.com/article/9...-developments/

AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR..

3.  Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku
    Sn. deva-i dert o konuda ne dersem yalan olur. Kimseyi de yanıltmak istemem...

Oyak’tan devraldıkları zaman şirket içi boşalmış ve teknik iflas düzeyindeydi. O zaman tahsisli bedelli sermaye artışı yaptılar. Şirketin içine kendi ceplerinden yüklüce para koydular. Küçük ortaklara “pamuk eller cebe” demediler. İçi boşalmış şirketlerde pek görülmüş olay değil. Genelde patronlar böyle içi boşalmış şirketlerde bütün ortaklara “elinizi cebinize atın bakalım” derler...
    Ben o zaman yeni patronların şirketteki paylarını tahsisli bedelli ile yükseltip, geri kalan payları da tahtadan toplayıp şirketi borsadan çıkartacaklarını düşünmüştüm. Şirketi kar eder duruma geçirdikçe, yeni yatırımlar ile büyüttüklerini izledikçe bu düşüncem pekişti. Ta ki, namlı bir borsacı vasıtasıyla önemli miktarda hisseyi dağıtıncaya kadar. Ne olduğunu anlamadan şipşak milyonlarca hisseyi yüksek fiyattan dağıtıverdiler. Ne için yaptılar anlamadım. Paraya sıkıştılar da onun için mi yaptılar bilemedim...

Ama şirket sessiz sedasız adım adım gelişiyor, büyüyor. Adamlar işlerini iyi yapıyor. İş bilenin, kılıç kuşananin diye boşuna dememişler. Hiç de sesleri sedaları çıkmıyor. Çoğu patron bu kadar başarıya, ikide bir ekonomi sayfalarına, kanallarına çıkar bol bol sinek kaydı traş yapardı. Kendileri çıkmasa müdürlerini falan çıkartırdı. Tavuklar bile bir yumurta yumurtlarken gıdaklayıp ortalığı ayağa kaldırırlar. Adamlar laf değil iş yapıyor....

Ama hisseleri niye işleme açtılar bilmiyorum. Bir düşüncem de yok. Bahsettiğim gibi ilk zamanlar şirketi borsadan çıkartacakları fikrim vardı yanıldım. Şimdi bu konuda birşey derim çok yanlış olur....
    Teşekkür ederim hocam.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

4.  Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku
    Sn. deva-i dert o konuda ne dersem yalan olur. Kimseyi de yanıltmak istemem...

Oyak’tan devraldıkları zaman şirket içi boşalmış ve teknik iflas düzeyindeydi. O zaman tahsisli bedelli sermaye artışı yaptılar. Şirketin içine kendi ceplerinden yüklüce para koydular. Küçük ortaklara “pamuk eller cebe†demediler. İçi boşalmış şirketlerde pek görülmüş olay değil. Genelde patronlar böyle içi boşalmış şirketlerde bütün ortaklara “elinizi cebinize atın bakalım†derler...
    Ben o zaman yeni patronların şirketteki paylarını tahsisli bedelli ile yükseltip, geri kalan payları da tahtadan toplayıp şirketi borsadan çıkartacaklarını düşünmüştüm. Şirketi kar eder duruma geçirdikçe, yeni yatırımlar ile büyüttüklerini izledikçe bu düşüncem pekişti. Ta ki, namlı bir borsacı vasıtasıyla önemli miktarda hisseyi dağıtıncaya kadar. Ne olduğunu anlamadan şipşak milyonlarca hisseyi yüksek fiyattan dağıtıverdiler. Ne için yaptılar anlamadım. Paraya sıkıştılar da onun için mi yaptılar bilemedim...

Ama şirket sessiz sedasız adım adım gelişiyor, büyüyor. Adamlar işlerini iyi yapıyor. İş bilenin, kılıç kuşananin diye boşuna dememişler. Hiç de sesleri sedaları çıkmıyor. Çoğu patron bu kadar başarıya, ikide bir ekonomi sayfalarına, kanallarına çıkar bol bol sinek kaydı traş yapardı. Kendileri çıkmasa müdürlerini falan çıkartırdı. Tavuklar bile bir yumurta yumurtlarken gıdaklayıp ortalığı ayağa kaldırırlar. Adamlar laf değil iş yapıyor....

Ama hisseleri niye işleme açtılar bilmiyorum. Bir düşüncem de yok. Bahsettiğim gibi ilk zamanlar şirketi borsadan çıkartacakları fikrim vardı yanıldım. Şimdi bu konuda birşey derim çok yanlış olur....
    okullu gıda ankara gimatta kurulmus ozellıkle CEM marka zeytınlerı sattıgını bılıyorum sahibi Cem Okullu tukaş gıdanın sahibi,,kendisi gorunmez bılınmez golge gıbı,,petkim, dohol tskb gibi tahtalarda da yuklu hısseler almıştır...
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

5. Ne oldu bu kağıda yahu! Tahtacı dinle beni, bu durum hiç hoşuma gitmiyor, satarsam sallanır tahta haberin olsun!

6. Şirketin Şubat 2021 de şöyle bir bildirimi vardı, bu konuda sonradan bir gelişme olmuş muydu?

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/...girdi-41735935

Yatırım tavsiyesi değildir, olamaz...
    Burada yer alan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Yatırımcının mali durumuna veya risk ve getiri tercihlerine uygun olmayabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by kuzey Yazıyı Oku
    Şirketin Şubat 2021 de şöyle bir bildirimi vardı, bu konuda sonradan bir gelişme olmuş muydu?

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/...girdi-41735935

Yatırım tavsiyesi değildir, olamaz...
    Bu konuda herhangi bir gelişme duyurmadılar, KAP'a da birşey göndermediler.

8. Son çeyrek kuş kadar kar açıklayan Tat Gıda bile tavana gidiyor. Ve tukaşın f/K sının iki katı fk sı var.

Sayfa 692/818 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702742792 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •