Sayfa 442/820 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492542 ... SonSon
Arama sonucu : 6556 madde; 3,529 - 3,536 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

1. Eğer hisseyi kote ettilerse önceden satmadan önce haber vermek zorunda değiller bunu 2018 yılında değiştirdi Akp hükümeti, ama kote edilmeden sattilarsa o zaman cezası var.ettilermi etmedilermi Durum ne bilmiyorum.

2. cuma günü şeytan dürttü ve 8.60'dan 70bin TL'lik aldım. amacım 15-20 dk sonra 9.00'dan satmaktı. saat 17.40 gibi taban çözülüp 8.70e gidince tamam bu iş dedim ama maalesef hemen ardından tekrar taban oldu ve hisseler elimde kaldı.

isteyen istediği kadar savunsun, defter değeri 1.12 TL'lik kağıdı 17 TL'den almak çılgınlıktır. emsallerinin pd/dd'leri de ortada iken. ben 8.60'lık maliyetimin bile yüksek olduğunu düşünüyor, bir anlık gafletle yaptığım işlemden büyük pişmanlık duyuyorum. bakalım hatamızın ceremesini çekecek miyiz.

neyse artık olan oldu. şimdi mecburen çarşamba gününü bekleyeceğiz. bu arada 2 günlük tahta kapama kararı beni oldukça şaşırttı. patron isterse 50 milyon lot satar, isterse 250 milyon lot satar. 2 iş günü içerisinde bu sabah kap'a bildirim yaptı sonuçta. tamam etik değil (borsada etik aramak???) belki ama buradaki usulsüzlük ne anlamadım. kottan çıkarma falan denmiş, kafanız mı güzel, insanları iyice germeye çalışıyorsunuz. twitterda umutsarı mıdır ne karınağrısıdır o attı bu iddiayı ortaya sonra da geri vites yaptı. ben radikal bir ceza geleceğini falan düşünmüyorum, en fazla şüphelilere 2-3 ay işlem yasağı ve 50-100 bin TL para cezası verilir.

yarın şirketten veya spk'dan ek bir açıklama gelecek mi merakla bekliyorum. eğer patron "ben bu satışları şirketin kasasına veya yeni yatırımlara kaynak sağlamak için yaptım, daha da satışım olmayacak" tarzı birşey derse çarşamba günü tavan olur. sonra birkaç gün yataya sarıp aşağı salmaya devam eder, 5-6 TL civarında dengeye oturur. çarşambaya kadar bir açıklama gelmezse o gün 8.00 altına sarkıp yine yukarı doğru bir hareket çekebilir.

ha son olarak RTLAB mağdurları (1,5 TL'den 60 TL'ye giden hisseyi 40 TL'den alıp ağlayanlar) twitterta öyle tantana yaptı ki bugün kağıdı tabandan kurtardılar. RTLAB'dan sonra en çok ağlayanlar biz Tukaşçılarız, bakalım feryatlarımız etki edecek mi tahtaya.

3. O gebeslerin manyakliklarindan yildim artik zaten

4. Fiili dolaşım her yerde %15,71 görünüyordu. Şöyle bir durum var Mkk kaydı yapılmadan, borsada işlem gören tipe dönüşmeden bildiğim kadarıyla teknik olarak satış yapılması mümkün değil. Kısa vade kap haberlerinde mkk kaydı göremedim, uzun zaman önce yapılmıştır galiba. Burda tahtanın 2 gün kapanmasının sebebi muhtemelen piyasanın olağan, sağlıklı alış-satış dengesini bozacak şekilde satış yapılması.satış sonrası bildirim vs hikaye, ortak satış haberinin geciktiği için de çok defa ceza gördük hepsi küçük ölçekliydi. Böyle bir satış sonrası keşke yasalar müsait olsaydı da şirket yönetiminden el çektirikseydiler. Yatırımcının mağdur edildiği, şirket itibarının yerle bir edildiği böyle bir durumda keşke yatırımcıyı koruyacak ilgililere büyük yaptırımlar uygulayacak bir mevzuatımız olsaydı. Bugün yarın ne karar verileceğini görürüz. Hep diyorum inş emsal olacak bir karar çıkar.

5.  Alıntı Originally Posted by hepsonradan Yazıyı Oku
    cuma günü şeytan dürttü ve 8.60'dan 70bin TL'lik aldım. amacım 15-20 dk sonra 9.00'dan satmaktı. saat 17.40 gibi taban çözülüp 8.70e gidince tamam bu iş dedim ama maalesef hemen ardından tekrar taban oldu ve hisseler elimde kaldı.

isteyen istediği kadar savunsun, defter değeri 1.12 TL'lik kağıdı 17 TL'den almak çılgınlıktır. emsallerinin pd/dd'leri de ortada iken. ben 8.60'lık maliyetimin bile yüksek olduğunu düşünüyor, bir anlık gafletle yaptığım işlemden büyük pişmanlık duyuyorum. bakalım hatamızın ceremesini çekecek miyiz.

neyse artık olan oldu. şimdi mecburen çarşamba gününü bekleyeceğiz. bu arada 2 günlük tahta kapama kararı beni oldukça şaşırttı. patron isterse 50 milyon lot satar, isterse 250 milyon lot satar. 2 iş günü içerisinde bu sabah kap'a bildirim yaptı sonuçta. tamam etik değil (borsada etik aramak???) belki ama buradaki usulsüzlük ne anlamadım. kottan çıkarma falan denmiş, kafanız mı güzel, insanları iyice germeye çalışıyorsunuz. twitterda umutsarı mıdır ne karınağrısıdır o attı bu iddiayı ortaya sonra da geri vites yaptı. ben radikal bir ceza geleceğini falan düşünmüyorum, en fazla şüphelilere 2-3 ay işlem yasağı ve 50-100 bin TL para cezası verilir.

yarın şirketten veya spk'dan ek bir açıklama gelecek mi merakla bekliyorum. eğer patron "ben bu satışları şirketin kasasına veya yeni yatırımlara kaynak sağlamak için yaptım, daha da satışım olmayacak" tarzı birşey derse çarşamba günü tavan olur. sonra birkaç gün yataya sarıp aşağı salmaya devam eder, 5-6 TL civarında dengeye oturur. çarşambaya kadar bir açıklama gelmezse o gün 8.00 altına sarkıp yine yukarı doğru bir hareket çekebilir.

ha son olarak RTLAB mağdurları (1,5 TL'den 60 TL'ye giden hisseyi 40 TL'den alıp ağlayanlar) twitterta öyle tantana yaptı ki bugün kağıdı tabandan kurtardılar. RTLAB'dan sonra en çok ağlayanlar biz Tukaşçılarız, bakalım feryatlarımız etki edecek mi tahtaya.
    Son anda sen azcik başlamışsın ya yukarıdan bir anlık gafletle bütün paranı bsgladiysan veya bağlayan varsa ne olacak bu kadar senin gibi soluğu geniş konuşmazdı veya konuşamadın biraz saygın olsun insanlara

6.  Alıntı Originally Posted by ay_yıldız Yazıyı Oku
    Fiili dolaşım her yerde %15,71 görünüyordu. Şöyle bir durum var Mkk kaydı yapılmadan, borsada işlem gören tipe dönüşmeden bildiğim kadarıyla teknik olarak satış yapılması mümkün değil. Kısa vade kap haberlerinde mkk kaydı göremedim, uzun zaman önce yapılmıştır galiba. Burda tahtanın 2 gün kapanmasının sebebi muhtemelen piyasanın olağan, sağlıklı alış-satış dengesini bozacak şekilde satış yapılması.satış sonrası bildirim vs hikaye, ortak satış haberinin geciktiği için de çok defa ceza gördük hepsi küçük ölçekliydi. Böyle bir satış sonrası keşke yasalar müsait olsaydı da şirket yönetiminden el çektirikseydiler. Yatırımcının mağdur edildiği, şirket itibarının yerle bir edildiği böyle bir durumda keşke yatırımcıyı koruyacak ilgililere büyük yaptırımlar uygulayacak bir mevzuatımız olsaydı. Bugün yarın ne karar verileceğini görürüz. Hep diyorum inş emsal olacak bir karar çıkar.
    Kardeş carsamba günü bir bak e mi oraya bak bakalım kaç görünüyor, T2 günü değişir o rakamlar

7. Küçük yatırımcıyı koruyacak bir kararın verileceğini zannetmiyorum. Ne Borsa İstanbul ne de SPK piyasa düzenleyici kararlarını zamanında almıyor. Olan hep kynin birikimine oluyor, bana tukaşta terste kalan insanların büyük çoğunluğu borsaya yeni başlayan yatırımcılar oluşturuyor gibi geldi.Tecrübesi olan bir yatırımcının böyle bir hissede riske gireceğini düşünmüyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by Serdar yildiz Yazıyı Oku
    Son anda sen azcik başlamışsın ya yukarıdan bir anlık gafletle bütün paranı bsgladiysan veya bağlayan varsa ne olacak bu kadar senin gibi soluğu geniş konuşmazdı veya konuşamadın biraz saygın olsun insanlara
    valla hocam kendi düşen ağlamaz. kasım/2019'da 1.50 TL olan RTLAB'a Mayıs/2020'de 52,60'dan yani kağıt 35 katına çıkmışken "bir anlık gafletle" tüm parasını gömen ky'ye saygı falan göstermem. o ky kaybetmeyi çoktan haketmiştir. tukaş belki bu kadar dramatik bir örnek değil ama defter değeri 1,12 olan 2019 başındaki fiyatı 1.60 olan kağıda 17 liradan tüm parayı bağlamak da intihardır. hele ki bu tahtada okullu kardeşler, galip ve türevleri gibi kan emiciler varsa... bunlar ders olsun tüm yatırımcılara.

Sayfa 442/820 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492542 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •