Sayfa 33/61 İlkİlk ... 23313233343543 ... SonSon
Arama sonucu : 481 madde; 257 - 264 arası.

Konu: AKMGY Akmerkez GMYO

1.  Alıntı Originally Posted by telepati Yazıyı Oku
    Ben artik hic bir firmada iyimser degilim..bist sirketlerinin buyuk cogunlugunun 4c tablolari facia..sirf ky dan temettu kacirnam icin tablolari makyajlamislar..
    Haklısınız, borçlu ve zarar eden GYO'lar avm ve diğer varlık değerlemeleriyle karı şişiriyor ama AKMGY değerleme karını muhasebeleştirmediği için ne kar göstermişse odur, merak etmeyin.

Bir sürpriz olmazsa 85-90 mio tl arası bir kar bekliyorum.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

2. Vergi dairesine verilen gelir tablosunda 94 mio TL kar var. Geçen yıl spk bilançosunda açıklanan kar vergi dairesine verilen tablodaki kardan fazlaydı. Bu sene de aynısı olursa 100 mio TL kara yaklaşılması işten değil..
    Winter is coming...

3.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Vergi dairesine verilen gelir tablosunda 94 mio TL kar var. Geçen yıl spk bilançosunda açıklanan kar vergi dairesine verilen tablodaki kardan fazlaydı. Bu sene de aynısı olursa 100 mio TL kara yaklaşılması işten değil..
    Temettu miktari hakkinda ,tahminiz varmi? Gecen senelere.gore beklentim 2.25kr civarlari...

4.  Alıntı Originally Posted by telepati Yazıyı Oku
    Temettu miktari hakkinda ,tahminiz varmi? Gecen senelere.gore beklentim 2.25kr civarlari...
    AKMGY'nin temettü politikasına göre beklentiniz abartılı sayılmaz. Kar 90 mio tl üzeri gelirse 2.25 tl'yi rahat öderler.

Ancak yaklaşan ekonomik fırtınada biraz naktimiz kalsın derlerse 2 tl ile yetinebilirler. Bir haftaya her şey belli olur.
    Winter is coming...

5.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    AKMGY'nin temettü politikasına göre beklentiniz abartılı sayılmaz. Kar 90 mio tl üzeri gelirse 2.25 tl'yi rahat öderler.

Ancak yaklaşan ekonomik fırtınada biraz naktimiz kalsın derlerse 2 tl ile yetinebilirler. Bir haftaya her şey belli olur.
    Bana da 2.20-2.30 TL gibi bir rakam olacakmış gibi geliyor.

Maksimum temettü miktarı yasal yedekler ayrıldıktan sonra vergi dairesine verilen yasal kar üzerinden hesaplanıyor. Eğer şirketin içinde nakit varsa ve yeterince yedek akçe ayrılmışsa hisse başı kar 2.45'e denk geliyor. Geçen yıl %90'ını dağıtmış. YTD.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,925
    Merhaba,
    Dün öğlen Akmerkeze uğradım, Boşalan Wepublicin yeri halen boş ve kötü görünüyor, ama iyi haberler şunlar: Wepublicin en üst katında MacFit açılmak üzere, koşu bantları vb yerleştirmişler yakında açılır, bir alt katında da Mango kiralamış, yakında hizmetinizdeyiz, yazıyor.

Eski wepublic Giriş ve alt katı halen boş görünüyor. Bir ara decathlon konuşuluyordu buralar için ama sanırım olmayacak, bir işaret yok. En üst yemek katında boş bir yer vardı, yakında yakında orada bir restoran (sanırım greensalad idi) daha açılıyor.

Girişin bir üst katında ufak bir dükkan boş, kiracı arıyor, gözlükçü vb ufak bir yer açılabilir.

Hafta içi öğlen saati kalabalığı olarak bayağı dolu olduğunu gözlemledim.
    Son durumlar bunlar. Bol kazançlar dilerim.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Merhaba,
    Dün öğlen Akmerkeze uğradım, Boşalan Wepublicin yeri halen boş ve kötü görünüyor, ama iyi haberler şunlar: Wepublicin en üst katında MacFit açılmak üzere, koşu bantları vb yerleştirmişler yakında açılır, bir alt katında da Mango kiralamış, yakında hizmetinizdeyiz, yazıyor.

Eski wepublic Giriş ve alt katı halen boş görünüyor. Bir ara decathlon konuşuluyordu buralar için ama sanırım olmayacak, bir işaret yok. En üst yemek katında boş bir yer vardı, yakında yakında orada bir restoran (sanırım greensalad idi) daha açılıyor.

Girişin bir üst katında ufak bir dükkan boş, kiracı arıyor, gözlükçü vb ufak bir yer açılabilir.

Hafta içi öğlen saati kalabalığı olarak bayağı dolu olduğunu gözlemledim.
    Son durumlar bunlar. Bol kazançlar dilerim.
    Bu tür paylaşımlar, sahadan gelen bilgiler çok önemli. Teşekkür ediyorum. :)
    Winter is coming...

8.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku

13** lere dusme.ihtimali varmi sizce ? Hissenin eskilerindensiniz diye biliyorum..biraz bencilce ama o fiyatlara gelirse yuklu girmeyi dusunuyorum..

Sayfa 33/61 İlkİlk ... 23313233343543 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •