Sayfa 299/385 İlkİlk ... 199249289297298299300301309349 ... SonSon
Arama sonucu : 3073 madde; 2,385 - 2,392 arası.

Konu: AKYHO - Akdeniz Yatırım Holding

1. Tarihi dip yaptık ne diyelim . Bu fiyattan biraz daha aldım seçim riskinide alıyorum. yapacak birşey yok. Ya herro ya merro artık.

Ayrıca artık genel kurul tarihini açıklaması lazım.

Benim önümdeki grafiklere gööre,

Tarihi dip......2,15......(Oaraya neredeyse yüzde 10 var) (Cari fiyat...2,36)
    Tarihi zirve....7,46
    1) Yazılarım, analizlerim yatırım tavsiyesi değildir ve hiçbir şekilde öyle algılanmamalıdır !...2) Teknik içerikli forumları SANAL KAHVEHANE'ye çevirenleri kınıyorum ve bu forumların birgün amacına uygun bir şekilde kullanılmasını umuyorum...

3. Aslında haklısın ancak dediğiniz fiyatta 2-3 gün takılmış. Şuanki fiyat ise gerçek destek. Şu anki fiyata bir çizgi çekersek sadece sayılı günler bu fiyatın altında kaldığını görebiliriz. Tabii en dipten almak başka bir heves, başka bir duygu, ve büyük tecrübe. Bu tecrübeye sahip olanlar dönüş noktasını tam bulup oradan alacaklardır eminim.

Basit bir tespit paylaşayım :

Kağıt, 26/02/18 de 6,11 ile yıl içi zirvesini görürken BIST 100 o gün en yüksek 118.912 yi görmüş...
    An itibariyle,
    Kağıt 2,35 de ve endekste 94.100 civarında...
    Buna göre endeks 28/02 den bu yana yaklaşık yüzde 21 civarı düşerken, kağıt aynı süre içerisinde yüzde 60 dan fazla değer kaybetmiş...Yani endeksin üç katı fazla düşmüş...!

Umarım çıkışı da aynı şatafatlı oranlarda olur...
    1) Yazılarım, analizlerim yatırım tavsiyesi değildir ve hiçbir şekilde öyle algılanmamalıdır !...2) Teknik içerikli forumları SANAL KAHVEHANE'ye çevirenleri kınıyorum ve bu forumların birgün amacına uygun bir şekilde kullanılmasını umuyorum...

Arkadaşlar Gedik ve Yatırım Finansman' da yapılan işlemlerle hisse kasıtlı olarak aşağı mı çekiliyor?
    SPK' ya başvurun , hissedeki işlemlerin incelenmesini isteyin.
    Karşılıklı işlemlerse bunlar gereken yapılır.

Bedelliyi yüksek fiyattan kullandırmak için yukarı çekip ardından bu fiyatlara mı getirdiler , sorgulayın ?

Günlerdir en çok işlem yapan kurumlar hangileri bir bakın !

Şirket geri alım açıkladı 4 lirada almadı ...
    2.36 oldu yine almıyor neden ?
    Alsa yukarı hareket olur hisseyi ucuza toplayamayız diye mi korkuyorlar soruyorum ?

6.  Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Gedik ve Yatırım Finansman' da yapılan işlemlerle hisse kasıtlı olarak aşağı mı çekiliyor?
    SPK' ya başvurun , hissedeki işlemlerin incelenmesini isteyin.
    Karşılıklı işlemlerse bunlar gereken yapılır.

Bedelliyi yüksek fiyattan kullandırmak için yukarı çekip ardından bu fiyatlara mı getirdiler , sorgulayın ?

Günlerdir en çok işlem yapan kurumlar hangileri bir bakın !

Şirket geri alım açıkladı 4 lirada almadı ...
    2.36 oldu yine almıyor neden ?
    Alsa yukarı hareket olur hisseyi ucuza toplayamayız diye mi korkuyorlar soruyorum ?
    sn. ortak,
    ben bunların yöneteceği şirketleri bilmem ne ediiymm.
    50 tane soru sorulur da, cevap?
    bir şekilde 5 üzerinden ky'ye kitlediler. bence tam kelimesi budur doğru tarif için.
    şimdi döke döke söke söke kustura kustura alacaklar ve yükseltecekler.
    paraya ihtiyaçları olduğunda tabi...
    artık ne zaman olacak bilemiyorum.

7. geri adım yapmamasının sebebi çok açık.

şirket sahibi ve tahta yapıcısı millete malı sattı yukarılarda. şirket geri alım yaparsa şuan tahta yapıcıdan almak zorunda kalacak. şirketten o parayı çıkarken yine tahta yapıcıdan alacak ama bu fiyatlardan satarsa tahta yapıcı çok fazla hisse kaybeder. şimdi küçük yatırımcıya sattıkları hisseleri düşük fiyattan toplayıp fiyatı tekrar 4-5-6 liralara çıkaracak. o zaman şirketten geri alım başlayacak ve şirket o parayı kasadan çıkacak ama şirket sahibi ve tahta yapıcısı daha az hisse satmış olacak şirkete. adamın şirketi düşündüğü yok ki. tamamiyle kendisini düşünüyor. o parayı şirketten çıkacaklar ama geç kaldılar 5-6 liradayken tahta yapıcısında iken çıksaydı şuan atıyorum 500k hisse satması gerekirken o dönemde 250k satacaktı. hem tüm parayı cebe indirecekti hemde kenarda 250k hissesi olacaktı. şimdi kara kara düşünüyor. küçük yatırımcıdan o hisseyi nasıl alırım diye.

ben 2 lira altına ineceğini düşünüyorum. 2 lira altına indiğinde maliyet düşüreceğim. her düşüşte daha fazla hisse kaptırıyor. farketmez isterse 1 liranında altına indirsin. daha ne kadar hisse satacak bakalım. ben 1 kaybedersem bu lavuk 10000 kaybeder.
    "O'nun yaptıklarını ben başaramazdım. asıl devrimci Atatürk'tür. Bu kadar büyük bir devrim yaptım ama Atatürk'ün yaptıklarını başaramazdım…" Fidel Castro - Habitat Toplantısı İstanbul 1997

8. Afganistan Sivil Havacılık Kurumu'nun 4 Uluslararası Havaalanının (Hamed Karzai, Herat, Mazar-e Sharif, Kandahar) 3 yıllığına güvenlik hizmeti alım ihalesinin "33.307.589,52 USD" bedel ile tarafımızca kazanıldığına ilişkin 13.02.2018 tarihinde karar ilanı yapılmış olup, 7 günlük ihaleye itiraz süreci sona ermiştir. Sözleşme onay süreci aşamasındadır.

Ortaklık Payına Düşen Kısmın Kamuya Açıklanan Son Gelir Tablosundaki Brüt Satış Hasılatına Oranı (%) %26,9 (31.12.2016 yıllık mali tabloya oranıdır.)
    Afganistan, Çin'in Bir Kuşak Bir Yol (BKBY) projesi gereği çok önem verilen bir ülke...TR'nin gerek Maarif Vakfı gerekse de "bazı özel şirketler" yoluyla o bölgede varlık gösterme çabası içerisinde olduğu bilinmekte...Te oralarda ihale aldığına göre bu tür bir misyon mu yüklendi bu şirket ?...Mesela oradaki ortağı kim, araştıran eden var mı ?...Yukarıdaki haber bu kapsamda gayet önemli gibi duruyor...

Son 1 aydır Taliban ile Afganistan Hükümeti arasında devam eden bir ateşkes var ve yukarıda bahsettiğim (BKBY) proje için TR inanılmaz yatırımlar yaptı...(3 ncü köprü, 3 ncü havaalanı, yollar vs.) Bu kapsamda Türk şirketlerinin Afganistan özelinde yatırımlarının artmasını beklemek mümkündür...

İşbu jeoekonomik analiz talep üzerine yapılmıştır...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

Sayfa 299/385 İlkİlk ... 199249289297298299300301309349 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •