Sayfa 354/385 İlkİlk ... 254304344352353354355356364 ... SonSon
Arama sonucu : 3073 madde; 2,825 - 2,832 arası.

Konu: AKYHO - Akdeniz Yatırım Holding

1.  Alıntı Originally Posted by meddoc67 Yazıyı Oku
    Yine de bir dip tahlil-not biralayim: savaş isone gelebilir; son sirket kapsam guncellemesinde savunma sanayi ile ilgili kapsam genisletme var. Ne olacagini bilmiyorum ama neden bir otokar gibi olmasin, savunma sanayi cok hizli buyutur sirketleri.

GT-I9505 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    2012-13 yıllarında da savunma muhabbeti geçiyordu-bekleniyordu . 10tl gibi fiyatlardan atladık sonra 2,5 tlye kadar paraşütsüz düştü. Bunlarda savunmaya girecek para yok zaten. Olsa okadar yıl geçti şimdiye kadar geçerdi.

2. 2013 Subatinda senedi alip halen tutanlar elbette cok zararda, ama gunumuzde 1.43 te senet. Benim ongorum 43 kurusluk bir alan var ki bedelli sonrasi bu alan daha azalacak. Sen 2013 subattan beri tutuyorsan simdi satmak kadar hatali baska bir sey yok. Soru simdi almak mi almamak mi ise; kap a girip bakin bilancolara, bilanco dip notlarina bu sirket icinde bulundugumuz anda batmiyor. Batabilir baska bir anlam ifade eder, batti yada batar baska bir ifade....

3. Fiyat konusunda baska bir gercegi vereyim senet 2013 subatta 5.09$ iken simdi 0.25$ kayip burada...

4. $ fiyat grafinden kendime cikardigim: 0.21$ ikili taban noktasi ola(bilir). Ben buna gore hareket edecegim.

5. Öncelikle merhaba sayın meddoc.

Benim demek istediğim de buydu. Çok değil 5-10 sayfa geri de gidebilirsiniz 100 sayfa önceye de. Defalarca yazdım. Ve ben her bu konuları açıkladığımda (şahsınıza alınmayın) sizin gibiler çıkıp bir küfür etmediği kaldı. Yok şöyle edicez yok böyle savunma yapıcaz diye ama yine yazayım.

Çoğunluğu Taşeron bir şekilde güvenlik işi olan bu şirket taşeron olayını kaybettikten sonra hemen hemen faaliyeti kalmamış bir şirket. Neyse afganistan hava alanı ihalesi ve tanıtek haberleri üstüne gedik yatırımın da desteğiyle millete pazarlanmış bir hisse. Neredeyse elinde faaliyet kalmamış bir şirket parantez içinde afganis havaalanı ihalesini nedense yine parantez içinde “imza atmayı unuttuğu” için ihaleyi başka şirkete verdiler. Neyse satılan hisseyi geri almadan kıçı kırık bir navigasyon cihazını (alzheimer cihazı) satacağız diye milleti kekledi, o zamanlarda söyledim yapmayın etmeyin diye. Çinde bu kıçı kırık cihazlar 2-3 dolar diye (kaldı ki onun üretimini bile yapamayacak bir şirket)

Sonuç millete yine mal kitlediler. Ardından ******** herif ve eşi hisseleri borsada işlem görebilir hale getirdiler yine uyardım. Bunlar gidip açıklama yaptı kredi çekicez satmıcaz teminat olarak göstericez falan diye.

Kredi çekebilmen için borsada işlem görebilir hale getirmene gerek yok desemde millet yine dinlemedi. Adam şirkete yatırım yapıcak sen niye kötülüyorsun dendi. Neyse ******** hisseleri satabildiği kadar satıp açıklama yaptı. Tamam 2019 senesinde bir daha satmayacağım diye. Ben yine uyardım şimdi ilk satışta tahta yapıcının almak zorunda olduğu hisseler satılacak diye ki o da bir güzel sattı. Hatta geçen sanırım eşi de sattı ama açıklama gelmedi.

Neyse savunma sanayi dediler, zırhlı otobüs dediler satıyorlar. Bu adamlar binasını satıp kiraya geçmiş. Elinde ne varsa satmaya çalışan biri. Faaliyet yok elinde.

Zırhlı otobüs ürettiğini zannedenler var. Bu herifler anca policarbondan bir otobüs ön camı üretip ( muhtemelen o bile dışarıda birine yaptırılmış birşey) çekiçle yavaş yavaş vurarak gösterildi ve bunu “zırhlı otobüs” diye yutturdu millete.

Valla bu sefer tebrik ederim o benim bile aklıma gelmezdi. Navigasyon cihazını alzheimer cihazı diye yutturmak tamam da policarbon cama xırhlı otobüs mükemmel olmuş.

Neyse bu adamı tanımıyorsanız geri gidin anlattım daha önce çok defa. Akp de kendine yer bulamadı bu sefer ve üstüne elinden taşeronn da alınınca koca bir hiç kaldı elinde. Malı mülkü sattı şuan tek istediği şey elindeki hisseleri satabileceği kişiler. Eeee faaliyette kalmayınca herhangi bir fon falan zaten bildiğinden ne kadar küçük yatırımcıya satılırsa satacak.

3-5 kişi oturup büroda 2 masa 1 sandalye şirkette roket falan mı üreteceğini sanıyorsunuz bunun?

Bir dünya bacası tüten şirket var gidin oralara yatırım yapın. Vallahi üzülüyorum paranıza yazık.

6. Telefondan yazdığım için yazım hataları çok olacaktır mazur görün.

Bilanço ve teknik olayına gelecek olursak kendimi yüceltiyor gibi olmasın ama burada ve hatta ve hatta o twitterdaki binlerce takipçili çakma üstadlardan çok daha iyiyimdir buna emin olabilirsin.

Neyse yaklaşık 2 ay önce falan bu şirket için 80 kuruş civarı bir hedefte söyledim. Ağustos demiştim vadem tutmadı ama olsun tutacak. Hatta 60 kuruş 40 olduğu zamanlar bile olacak bu gidişle. İşte o zaman da gelicem yine aynı şeyleri söyleyeceğim.

Bu hisseyi binlerce takipçili çakma twitter üstadları pazarlarken de çıkıp söyledim şimdi gidin hiç biri ağzını açamaz. Ama burunlarından da kıl aldırmıyorlar. Yarın öbür gün bu hisse atıyorum 80 kuruştan 90 kuruşa çıktığında ben demiştim diyecek tipler.

Neyse kalın sağlıcakla. 2020 yeni satışlara hazır olun belki oyalamak için bir müddet kendi hissesini satmayıp eşinin hisselerini satar.

7. Üstad 2 ay önceki yazın nerde görebilir miyim suya yazmadıysan tabi

8. merhaba sayın borsaborsa

merak etme ben öyle suya yazdım gitti, çamura battı, ama demiştim gibi laflarla yazmam burada. daha önceki yazılarama da bakabilirsin, yeşil holding te de aynı şeyleri yazdım oradaki yazılarıma da bakabilirsin.

bir dünya bacası tüten şirket var gidin oralara yatırım yapın diye defalarca uyardım. orada da, burada da senin gibiler çıktı. hep beni kötü gösterdi. ama çok kişiyi de kurtardığımı düşünüyorum. her 3-5 kademe, 10 kademe çıktığında bu çakma üstadlar çıkıp bilerek yada bilmeyerek bu ********in ekmeğine yağ sürüyor. bende onları uyarıyorum.

neyse daha önce forumda da yazmışımdır muhtemelen. twitter da da çok iddialı konuşmuşum mesela. 2 ay değil mayıs ayında yazmışım.

neyse buyrun

"O'nun yaptıklarını ben başaramazdım. asıl devrimci Atatürk'tür. Bu kadar büyük bir devrim yaptım ama Atatürk'ün yaptıklarını başaramazdım…" Fidel Castro - Habitat Toplantısı İstanbul 1997

Sayfa 354/385 İlkİlk ... 254304344352353354355356364 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •