Sayfa 367/385 İlkİlk ... 267317357365366367368369377 ... SonSon
Arama sonucu : 3073 madde; 2,929 - 2,936 arası.

Konu: AKYHO - Akdeniz Yatırım Holding

1. KAP: AKGUV [ ] AKDENİZ GÜVENLİK HİZMETLERİ A.Ş. Özel Durum Açıklaması (Genel)

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/843467
    Dosyalar:

Özel Durum Açıklaması (Genel) 2020-05-07
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi 30.12.2019
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    Açıklamalar
    Açıklama Şirketimiz Akdeniz Güvenlik Hizmetleri A.Ş.’nin 07.01.2020 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu'na yapmış olduğu,“Şirketin ünvanı†başlıklı 2’nci, “Amaç ve konu†başlıklı 3’üncü, “Şirket’in merkez ve şubeleri†başlıklı 4’üncü ve “Karın tespiti ve dağıtımı†başlıklı 14’üncü maddelerinin tadili için hazırlanan esas sözleşme tadil metinlerinde değişiklik başvurusuna Sermaye Piyasası Kurulu tarafından uygun görüş verilmesine,
    Şirket’in unvanı ile faaliyet konusunun değişikliğinin II-23.1 sayılı Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği’ne göre “önemli nitelikteki işlem†sayılması ve Sermaye Piyasası Kanunu’nun 23 ve 24 nolu maddelerinde değişiklik yapan 20.02.2020 tarihli ve 7222 sayılı “Bankacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 25.02.2020 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe girmesi nedeniyle 25.02.2020 tarihine kadar satın alınan Şirket payları için ortaklara ayrılma hakkı kullandırılmasına ve ayrılma hakkı fiyatı olarak beher 1 TL nominal bedelli pay için 1,88 TL fiyatın esas alınmasına karar verilmiştir.

Kamuoyu ve paydaşlarımızın bilgilerine sunulur.

Saygılarımızla.

2. Tavan yapacak sanirim..bol sans..

6 AYLIK TAKAS

4. Haftaya 2 tl uzerine atabilir borsa iyi olursa..ytd

5. Emeklilik yatırım fonu na kakalamışlar

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bazen koca ordular bile inancın,cesaretin ve bilgeliğin önünde eğilirler....biz!biat etmeyenler...

6.  Alıntı Originally Posted by metyusanus Yazıyı Oku
    Emeklilik yatırım fonu na kakalamışlar

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Son 3 ayda 57 milyon lotu 47 milyona almışlar alım ortalaması 1.21. Cuma kapanış fiyatı 1.78. 3 ayda %50 ye yakın kar edilmiş. Nasıl kakalama anlamadım. Ben de yok hisse almam da zaten lakin nasıl kakalama merak ettim.

7.  Alıntı Originally Posted by Underground Yazıyı Oku
    Son 3 ayda 57 milyon lotu 47 milyona almışlar alım ortalaması 1.21. Cuma kapanış fiyatı 1.78. 3 ayda %50 ye yakın kar edilmiş. Nasıl kakalama anlamadım. Ben de yok hisse almam da zaten lakin nasıl kakalama merak ettim.
    Sayın canalay. Albarakaturk forumunda takası incelerken fark ettim. Aynı lot ve aynı tl alım olmuş. Daha önce bunu gördüm dedim nasıl bu şekilde aynı işlem olabiliyor böyle tesadüf olabilir mi dedim. Tekrar geri dönüp akguv formunda takası inceleyince farke ttim ki akguv de ki takas albarakanın. Olur böyle şeyler. Ben de lotlara ve alım miktarlarına odaklanınca hissenin adına bakamamışım. Düzeltirseniz sevinirim. Dolayısıyla sehven yukarıda yazdığım yazı da çok alakasız oldu. Kusuruma bakmayın.

Albarakanın paylaşımları burada yer alınca kafa karışıklığı olmuş.

Öncelikle şirket güvenlik işinden çıkıp bir yatırım şirketi olma yolunda.
    Bu bağlamda ilk olarak yapmayı düşündüğü bedelli sermaye artışı reddedildi.
    Bu arada öncesinde ana hissedarlar epey mal sattı.
    Şirket atak güvenliği başka bir iştirakine sattığı gibi taşınmazını satış için de yönetim kurulu başkanına yetki verdi.
    Bedelliyi reddeden SPK perşembe günkü bültende ana sözleşme değişikliklerini kabul ettiği gibi 25.02.2019 tarihine kadar hissedar olanlar için 1.880 liralık ayrılma hakkı belirledi.
    Şirket daha önce bu rakamı 1.750. , 1.860 olarak belirlemiş ve 5 milyon lira ile sınırlamıştı.
    Şirketin 30 milyonu halka açık olduğu için ayrılma hakkının fiilen devreye girmesi zor olduğu için diğer şirketlerde olduğu gibi piyasa fiyatını yukarı çekeceklerdir. Bunda bina satışı ve haber akışı etkili olabilir.
    Şirketin hali hazırda 10 milyona ortak olduğu Mai Otomotiv savunma aş ve 5 milyona ortak olduğu tanıtek bileşim aş var.
    Mai Savunma aş nin ağustos ayında iç işleri bakanının da hazır olduğu sunumda ADBA isimli zırhlı midibüsü lansman oldu ve emsallerinden iyi olduğu açıklanmış genel müdürü tarafından.
    Takas dağınık ve maliyetler yüksek görünüyor.
    Şirket o eski kötü izlerini siler mi ünvan ve şirketin amaç konusu değişikliği, iştirak portföyü neler yapar göreceğiz.
    Şimdi şirket genel kurul haber ve gündemini gönderip aldığı izin çerçevesinde prosedürü başlatacaktır.

Al/sat/tut yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 367/385 İlkİlk ... 267317357365366367368369377 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •