Sayfa 371/385 İlkİlk ... 271321361369370371372373381 ... SonSon
Arama sonucu : 3073 madde; 2,961 - 2,968 arası.

Konu: AKYHO - Akdeniz Yatırım Holding

1.  Alıntı Originally Posted by ÇELEBİOĞLU Yazıyı Oku
    29 unda genel kurulda önemli birşey olacak sanırım, kap haberi var ama olayı tam çözemedim
    şu bağlantıdaki açıklamayı diyorsunuz galiba.
    Kap Linki https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/852166

29.06.2020 tarihinde yapılacak 2019 yılı Olağan Genel Kurul Gündemi 9.maddesinin getireceği yükümlülük nedeniyle Şirket Esas sözleşmesinin Şirketin Ünvanı başlıklı 2.maddesinin, Amaç ve Konu başlıklı 3. Maddesinin,Şirketin Merkez ve Şubeleri başlıklı 4.maddesinin,Karın Tespiti ve Dağıtımı başlıklı 14. Maddesinin değiştirilmesinin, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı ve Ticaret Bakanlığı'nın onayladığı şekliyle görüşülüp genel kurulun onayına sunulması maddesinin sonucuna bağlı olarak,

Söz konusu işlemlerin SPK'nın II-23.1 Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği'nde tanımlanan önemlilik kriterini sağladığı, bu nedenle aynı tebliğin ‘'Ayrılma Hakkının Kullanılması'' başlıklı 9'uncu maddesine göre işlemin onaylanacağı genel kurul toplantısına katılıp muhalefet şerhini toplantı tutanağına işleten pay sahiplerinin paylarını Şirkete satarak ayrılma hakkına sahip olacakları,

SPK.'nun "Ayrılma hakkı" başlığını taşıyan 24'üncü maddesi ve SPK'nun II-23.1 Tebliği'nin "Ayrılma hakkı kullanım fiyatı" başlığını taşıyan 10'uncu maddesi hükümleri çerçevesinde ayrılma hakkının pay başına işlemin kamuya açıklandığı tarihten önceki otuz gün içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatının da gündeme ilave edilerek kap ve şirket internet sitesinde duyurulması,

Ayrıca ayrılma hakkı tebliği çerçevesinde geri alım sürecinin genel kurul da görüşülmesini ve bu hususların Ortağı olduğumuz Akdeniz Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketinin 29.06.2020 tarihinde yapılacak 2019 yılı Olağan Genel Kurul Gündemi 9.maddesine bağlı olarak ilave bir gündem maddesi olarak görüşülmesi gerekliliğini ihtaraaen bildirmişlerdir.

Şirketimiz Bahse konu ihtarname nin gereği olarak, 29.06.2020 tarihinde yapılacak 2019 yılı Olağan Genel Kurul Gündemi 9.maddesinin getireceği yükümlülük nedeniyle Şirket Esas sözleşmesinin Şirketin Ünvanı başlıklı 2.maddesinin, Amaç ve Konu başlıklı 3. Maddesinin, Şirketin Merkez ve Şubeleri başlıklı 4.maddesinin,Karın Tespiti ve Dağıtımı başlıklı 14. Maddesinin değiştirilmesinin, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı ve Ticaret Bakanlığı'nın onayladığı şekliyle görüşülüp genel kurulun onayına sunulması maddesinin onaylanması durumunda ;

1-Ortaklıktan ayrılma hakkının doğuracağı yükümlükler başlığı altında;

a) Söz konusu işlemlerin SPK'nın II-23.1 Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği'nde tanımlanan önemlilik kriterini sağladığı, bu nedenle aynı tebliğin ‘'Ayrılma Hakkının Kullanılması'' başlıklı 9'uncu maddesine göre işlemin onaylanacağı genel kurul toplantısına katılıp muhalefet şerhini toplantı tutanağına işleten pay sahiplerinin paylarını Şirkete satarak ayrılma hakkına sahip olacakları hususunun görüşülmesi,

b) SPKn.'nun "Ayrılma hakkı" başlığını taşıyan 24'üncü maddesi ve SPK'nun II-23.1 Tebliği'nin "Ayrılma hakkı kullanım fiyatı" başlığını taşıyan 10'uncu maddesi hükümleri çerçevesinde ayrılma hakkının pay başına işlemin kamuya açıklandığı tarihten önceki otuz gün içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatı olan 1,88 TL olduğu hususunun görüşülmesi,

c) SPK'nın II-23.1 Tebliği'nin "Ayrılma hakkının kullanımı" başlığını taşıyan 9'uncu maddesinin 6'ncı fıkrası hükümleri dâhilinde, ayrılma hakkı kullandırılması şirket hisse devralınmasının onaya sunulacağı Genel Kurul Toplantısı itibaren en geç 6 (altı) işgünü içinde başlanacağı ve en az 10 (on) iş günü, en fazla 20 iş günü süreceği huşusunun görüşülmesi,

d) SPK'nın II-23.1 Tebliği'nin "Ayrılma hakkının kullanımı" başlığını taşıyan 9'uncu maddesinin 9'uncu fıkrasına göre; ayrılma hakkının, pay sahiplerimizin sahip olduğu payların tamamı için kullanılmasının zorunlu olduğu hususunun görüşülmesi,

e) SPK'nın II-23.1 Tebliği'nin "Ayrılma hakkının kullanımı" başlığını taşıyan 9'uncu maddesinin 7'nci fıkrasına göre; ayrılma hakkını kullanacak pay sahiplerimizin ayrılma hakkına konu paylarını, ayrılma hakkının kullanımında aracılık yapan aracı kurum nezdindeki Şirketimiz hesabına genel hükümler doğrultusunda virmanlayarak satışı (ayrılma hakkı kullanımını) gerçekleştireceği; ayrılma hakkını kullanmak için aracı kuruma başvuran pay sahiplerimize pay bedellerinin satışı takip eden işgünü Şirketimizce ödeneceği hususunun görüşülmesi,

f) Ayrıca, gündemin ilgili maddesinde görüşülecek olan yönetim kurulu teklifinin kabul edilmesi halinde ayrılma hakkı için Şirketin katlanacağı azami maliyetin 5.000.000.-TL olacağı ve ayrılma hakkı kullanım taleplerinin azami maliyet tutarını geçeceğinin anlaşılması durumunda işlemden vazgeçilmesi hususunun gündemin ilgili maddesinde görüşüleceği, hususlarında Genel Kurul'a bilgi verilmesine.

g) İşlemin Genel Kurul Toplantısı'nda ret edilmesi durumunda ayrılma hakkının doğmayacağı,

hususlarının 29.06.2020 tarihindeki yapılacak olağan genel kurulumuzda gündeme ilave edilerek görüşülmesini,

gündeme ilave edilecek maddelerin Kap ,internet sayfamız yayınlanması ve ticaret sicilde tescil ilan edilmesi ne karar verilmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.
    Meydanda kalırsam yazılsın taşa kaderde ne varsa o gelir başa...

2. İnşallah olumlu haberler ve güzel günler gelir Yatırımcı arkadaşlar için.

3.  Alıntı Originally Posted by Başkent Yazıyı Oku
    İnşallah olumlu haberler ve güzel günler gelir Yatırımcı arkadaşlar için.
    Yatırım holding e dönüşme durumu var sanırım, hayırlısı...

5.  Alıntı Originally Posted by ÇELEBİOĞLU Yazıyı Oku
    Yatırım holding e dönüşme durumu var sanırım, hayırlısı...
    Evet. Bakalım bu değişiklik gerçekleşirse nasıl bir etkisi olacak hisse üzerinde.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
    :yahoo::yahoo::wave:
    Bir Anda Sabah Olmaz Ebeda
    :

7. Gündem Maddeleri
    1 - Açılış ve toplantı başkanlığının oluşturulması.
    2 - .Genel Kurul Toplantı Tutanağının imzalanması hususunda Toplantı Başkanlığı'na yetki verilmesi,
    3 - 2019 yılı Yönetim Kurulu Yıllık Faaliyet Raporu ve Bağımsız Denetim Raporu ile yasal kayıtlara göre hazırlanmış Bilanço ve Gelir Tablosunun okunması, müzakeresi ve genel kurulun onayına sunulması,
    4 - Yönetim Kurulu Üyelerinin 2019 yılı faaliyetlerinden dolayı ayrı ayrı ibra edilmeleri,
    5 - 2019 yılı faaliyeti sonucu Sermaye Piyasası Mevzuatına göre oluşan 21.445.524 TL dönem net zararının (Yasal kayıtlara göre 10.003.839.41TL )nin geçmiş yıllar zararı hesabına kaydedilmesine,geçmiş yıl zararı hesabına kaydedilmesi nedeniyle dağıtılacak karın olmamasından dolayı kar payı dağıtılmamasına ilişkin Yönetim Kurulu teklifinin Genel Kurulun onayına sunulması,
    6 - Yönetim Kurulu üyelerinin huzur hakkı, ikramiye, prim ve ücretlerinin belirlenmesi
    7 - Görevden ayrılan Yönetim Kurulu asil ve bağımsız üyelerinin yerine yapılan atamaların genel kurulun onayına sunulması,
    8 - Türk Ticaret Kanunu ile Sermaye Piyasası Mevzuatı ve Düzenlemeleri gereğince, Yönetim Kurulu tarafından yapılan bağımsız denetim şirketi atamasının genel kurulun onayına sunulması,
    9 - .Şirket Esas sözleşmesinin Şirketin Ünvanı başlıklı 2.maddesinin, Amaç ve Konu başlıklı 3. Maddesinin,Şirketin Merkez ve Şubeleri başlıklı 4.maddesinin,Karın Tespiti ve Dağıtımı başlıklı 14. Maddesinin değiştirilmesinin, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı ve Ticaret Bakanlığı'nın onayladığı şekliyle görüşülüp genel kurulun onayına sunulması, SPK'nın II-23.1 Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği'nin İkinci Bölümünde yer alan 'Önemli Nitelikli İşlemler' 5. Maddesinin 1. fıkrasında yer alan 'Faaliyet konusunun tümüyle veya önemli ölçüde değiştirilmesi' nedeniyle ortaklıktan ayrılma hakkının doğuracağı yükümlükler başlığı altında işlemin onaylanacağı genel kurulda kapsadığı tüm madde içerikleriyle görüşülmesi ve genel kurul onayına sunulması.(Karakter kısıtı nedeniyle maddenin tamamı Yönetim kurulu Ek Gündem Maddesi Kararında yer almaktadır.)
    10 - .Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-17.1 sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği'nin 12.maddesi uyarınca şirketimiz tarafından üçüncü kişiler lehine verilmiş olan teminat, rehin, ipotek ve kefaletler ile elde edilen gelir veya menfaatlere ilişkin genel kurula bilgi verilmesi,
    11 - .Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-17.1 sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği kapsamında "İlişkili Taraflarla" yapılan işlemler hakkında bilgi verilmesi,
    12 - 2019 yılı içinde yapılan bağış ve yardımlara ilişkin pay sahiplerine bilgi verilmesi ve 2020 yılı için yapılacak bağış ve yardımların üst sınırının belirlenmesi,
    13 - Yönetim kontrolünü elinde bulunduran pay sahiplerine, yönetim kurulu üyelerine, üst düzey yöneticilere ve bunların eş ve ikinci dereceye kadar kan ve sıhri yakınlarına, Türk Ticaret Kanunu'nun 395.ve 396.maddeleri çerçevesinde izin verilmesi ve 2019 yılı içerisinde bu kapsamda gerçekleştirilen işlemler hakkında genel kurula bilgi verilmesi,
    14 - Görüşler ve kapanış.

Gün bitti nihayet geldi genel kurul sonucu.Pehhh bu saate kadar ne yaptınız?

https://www.kap.org.tr/Bildirim/853363

Sayfa 371/385 İlkİlk ... 271321361369370371372373381 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •