Sayfa 383/385 İlkİlk ... 283333373381382383384385 SonSon
Arama sonucu : 3073 madde; 3,057 - 3,064 arası.

Konu: AKYHO - Akdeniz Yatırım Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Serdar yildiz Yazıyı Oku
    Vay be hisseyi nereye götürdü geri getirdiler. Bunların patronu sözde hacı hoca imiş. Ulan birde hacı hoca tayfası adam olmasanız..siz ne düzenbaz üçkağıtçı. Soyguncu birisiniz. Yazık millete eminim 250 üzerinde satıp üç günde indirmislwrdir. Yazık bunların ahireti berbat hemde ne berbat. Bir bakayim dedim hisseye. İyiki kıyısı dan dönmüsuz almadan. Allah garibana yardım ede. Bu gibi patronlarada zehir ede
    Yazık günah ya..milleti nasılsa soydu yine hoca takımı patron. Millet e 3 çıkarıp sattı . Hisseyi tekrar çöp etmiş. Getirmiş beş günde 185 lere. Yazık günah . Bir hafta önce şirketin cokmu kâr ettide 3 liraya çıkardın. Şimdi cokmu zarar ettin şirket olarakta 185 indirdin. Bunların bu dünyada işi işte ahirette yatacak yerleri yok. Dinleri imanları para bunların.. para ile avratlarini bile alirsin sesleri cikmaz. Paraya ihtiyacı olduğunda çıkardı sattı millete yukardan şimdi batmış gibi indirdi. Umarım batarsiniz diyeceghimde ky cok var içinde sanırım. Allah onlara yardım etsin. Bunalrin da sonu gelir inşallah yakın zamanda.

2. #AKYHO AKDENİZ YATIRIM HOLDİNG - Mahmutbey’de bulunan merkez binanın satılarak, satış işleminin tescil edildiği açıklandı.

3. Elimde halen 185 bin lot var . Bakalım bu hafta bank of Amerika yüklü aldı. Çıkıştan önceki son fiyatlar olabilir.

4. 20.09.2021 tarihinde 100 endeksi 139.000, aynı tarihte hisse fiyatı 2,81-Tl. bugün 100 endeksi 200.000, hisse fiyatı 1,88-Tl. endeksle ters hareket etmiş, hisse hakkında yorum yapanlar nerede, sesleri neden çıkmıyor

Şirket holdingleşme ve bedelli sermaye artışı ile yeni alanlara yatırım yapmış olsa da, bu şirketlerin sermaye artış raporunda belirtilen sürelerde aktifleşmediği, yatırımcılarını artan endekse ve dolar kuruna bağlı olarak mağdur ettiği ortada.

Kurulan şirketlerden Milya Endüstri Plastik üretime haiz bir şirket ve covid sonrası pompa, plastik ambalaj üretimi ile avantaj sağlayabilmiş mi göreceğiz?

Yine Nanox Kimyasal Ürünler şirketi Palmye Kimya temizlik şirketinden Kordioksit (dezenfektan) üretim tesisi satın almasının mali sonuçlarını göreceğiz.

Salda Tarım ve Hayvancılık şirketi için Trakya'da 72.500 m2 lik arazi alımı sonrası bir haber akışı yok.

ATG Çevre Geri Dönüşüm şirketi ve Günpak enerji için henüz bir haber akışı olmamış.

Şirketin haber akışlarında ayrıntı, titizlik olmadığı gibi yatırımcıların yatırım kararlarını sürencemede bıraktığı aşikar.

Mai Savunma ve Otomotiv o kadar zırhlı proje ve otobüs lansmanı yapsa da henüz bir ihale haberini görmedik. Savunma sektörü ciddi sermayeler istediği gibi rakipler çok güçlü.

Şirket Mai ile aynı dönemde yatırım yaptığı Tanıtek şirketindeki paylarını yılın son günü 8.777.000 TL'ye satıp ortaklıktan ayrıldı. KAP haberinden görüleceği üzere bu alım/satım nedeniyle 600.000 TL zarar etmiş görünüyor.

Şirket Mahmutbey'deki binasını da 14.225.000 TL'ye sattı.KAP haberinde alım/satım nedeniyle kar/zarar belirtilmemiş. Lakin 9 aylık bilanço da arsa 5.900.000 TL bina 4.800.000 olmak üzere 10.700.000 TL gözüküyor. Defter değeri toplamı ise 4.832.000 TL. (9 aylık finansal rapor sayfa 32) Bu satış nedeniyle kar elde edildiği aşikar lakin alım/satım bedeli taksitli dendiği için 12 aylık bilançoda bakmak gerekir.

Şirket böylelikle 11.02.2021 tarihinde yapmış olduğu yüzde 200 bedelli sermaye artış sonrası kasasına 23 milyon yakın para daha koymuş.

Düşük borçluluk yanında önemli olan yeni yapılanmada şirketlerin kurulmasından öte faaliyete geçip kar elde etmeleri ve kötü izlerini silmesidir.

Al/sat, yatırım tavsiyesi değildir.

6. Doviz pozisyonundan 28 milyar kar yazmasi gerekiyor gecen yıl yapmış olduğu yatırımların meyvesini bu yıl yer

Alıntı Originally Posted by wandet68 Yazıyı Oku
    Doviz pozisyonundan 28 milyar kar yazmasi gerekiyor gecen yıl yapmış olduğu yatırımların meyvesini bu yıl yer
    Siz yazdıktan sonra bilançoya baktım 4.841.239 usd ve altın fonu var gözüküyor.
    Eylül 2021 dolar kuru 8.923 TL
    Aralık 2021 dolar kuru 13.309 TL ve iki kapanış arasında 4.386 TL fark var.

Yanılmıyorsak, bozmadıysa, şirket sermayelerine ödeme yapmadıysa deddiğiniz gibi olabilir.

12 aylık bilanço 11 Mart 2022 son gün bakalım ne olacak?

Al sat yatırım tavsiyesi değildir.

8. Ödeme yapmış olsa bildirmesi gelmezmi gorucez yapmış olduğu yatimlarla ilgili bilgi paylaşımı da yapmiyor

Sayfa 383/385 İlkİlk ... 283333373381382383384385 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •