Sayfa 31/385 İlkİlk ... 2129303132334181131 ... SonSon
Arama sonucu : 3073 madde; 241 - 248 arası.

Konu: AKYHO - Akdeniz Yatırım Holding

1. Twittera da yükledim #akguv diye aratırsanız bulabilirsiniz

2. Yatırım Finansman ve Metro Yatırım aldığını ertesi gün aynı kurumlara (iş, ziraat, akbank) satıyor. Ertesi gün alıcılar satıcı oluyor. Sağ cep sol cep olayımı? günlükçü hareketler mi? Algı mı?

3. Ben de çözemedim. Dunku alislarin gerçek olduğunu düşünmüştüm ama yanildim. Üstelik aldıkları fiyattan satıyorlar. İlginç gerçekten.

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Bu arada akguv de kimse kalmamış. Herkes bıkmış anlaşılan. Böyle haraketli günlerde bile kimse yok.

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. borsacılığa yeni başlayan genç.emekli olmus ünlü bir borsacının tecrübelerinden faydalanmak için günlük boğaz yürüyüşünde refaket eder.birikimlerini aktarmasını ister,emekli:şurdan köpek pisliğine parmağınla dokunup ağzına götürürsen sana bin usd gencin içi almaz,emekli;ben yaparsam verirmisin?evet yanıtını alınca agzına götürür,ileride yine bir pislik görünce emekli:yap ben sana bin usd veririm diyince genç bu işte bişi var deyip yapar,sonra bakarki ne karda ne zararda,bak evladım borsa böyle bişidir der.genç:peki ikimizdede kar yok,ama ağzımızda,pislik var der.emekli:işlem hacmi yaptık der.

6.  Alıntı Originally Posted by afe23 Yazıyı Oku
    borsacılığa yeni başlayan genç.emekli olmus ünlü bir borsacının tecrübelerinden faydalanmak için günlük boğaz yürüyüşünde refaket eder.birikimlerini aktarmasını ister,emekli:şurdan köpek pisliğine parmağınla dokunup ağzına götürürsen sana bin usd gencin içi almaz,emekli;ben yaparsam verirmisin?evet yanıtını alınca agzına götürür,ileride yine bir pislik görünce emekli:yap ben sana bin usd veririm diyince genç bu işte bişi var deyip yapar,sonra bakarki ne karda ne zararda,bak evladım borsa böyle bişidir der.genç:peki ikimizdede kar yok,ama ağzımızda,pislik var der.emekli:işlem hacmi yaptık der.
    Bir zamanlar köyün birine bir adam gelmiş ve tanesi 10 $ dan maymun alacağını söylemiş.
    Köyde çok maymun olduğu için köylüler sevinçle ormana koşup maymunları yakalamaya başlamışlar.

Adam,binlerce maymunu 10 $ dan satın alınca ortalıkta maymunlar azalmış,yakalaması zorlaşmış.
    Köylüler tam maymun yakalamak tan vazgeçecekken adam tanesine 20 $ vereceğini söylemiş.

Tekrar heveslenen köylüler tekrar maymunları yakalamaya başlamışlar.

Bir süre sonra da fiyatı 25$a çıkarmış.Ancak bırak yakalamayı ,maymuna rastlamak bile çok zorlaşmış.

Bunun üzerine adam fiyatı 50$ a çıkardığını,ancak kendisinin işi olduğu için şehre gitmesi gerektiğini,yardımcısının onun yerine alım yapacağını söylemiş.

O yokken yardımcısı köylülere demiş ki Şu büyük kafesteki maymunlar var ya ben onların tamamını size tanesi 35$ dan satayım,siz de adam gelince ona 50$ dan satarsınız.

Köylüler bütün birikimlerini bir araya toplayarak bütün maymunları satın almışlar.

Sonra ne adamı ne de yardımcısını bir daha gören olmamış.

Şimdi borsanın nasıl çalıştığı hakkında biraz bilgi sahibi olmuşsunuzdur :)

7.  Alıntı Originally Posted by sortac00 Yazıyı Oku
    Bir zamanlar köyün birine bir adam gelmiş ve tanesi 10 $ dan maymun alacağını söylemiş.
    Köyde çok maymun olduğu için köylüler sevinçle ormana koşup maymunları yakalamaya başlamışlar.

Adam,binlerce maymunu 10 $ dan satın alınca ortalıkta maymunlar azalmış,yakalaması zorlaşmış.
    Köylüler tam maymun yakalamak tan vazgeçecekken adam tanesine 20 $ vereceğini söylemiş.

Tekrar heveslenen köylüler tekrar maymunları yakalamaya başlamışlar.

Bir süre sonra da fiyatı 25$a çıkarmış.Ancak bırak yakalamayı ,maymuna rastlamak bile çok zorlaşmış.

Bunun üzerine adam fiyatı 50$ a çıkardığını,ancak kendisinin işi olduğu için şehre gitmesi gerektiğini,yardımcısının onun yerine alım yapacağını söylemiş.

O yokken yardımcısı köylülere demiş ki Şu büyük kafesteki maymunlar var ya ben onların tamamını size tanesi 35$ dan satayım,siz de adam gelince ona 50$ dan satarsınız.

Köylüler bütün birikimlerini bir araya toplayarak bütün maymunları satın almışlar.

Sonra ne adamı ne de yardımcısını bir daha gören olmamış.

Şimdi borsanın nasıl çalıştığı hakkında biraz bilgi sahibi olmuşsunuzdur :)
    yani sözün özü Galibe bel bağlamayın.

8. bu grafiği aklınızdan çıkarmayın

Sayfa 31/385 İlkİlk ... 2129303132334181131 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •