Sayfa 107/801 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207607 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 849 - 856 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1. TTRAK - 31.01.2018

tahta sahibi ,, son 1 aydır ,, 78 - 80 arasında , aynı bant üzerinde gidip gidip geliyor,,, tahtayı bilerek al satçılara peşkeş çekiyor,,,
    kısaca şöyle 78 - 80 arasında masayı kurmuşlar,,, üç beş kişiyi zengin etmek için , , çorbayıda kırışıyorlar.. durum bu

hissedeki büyük belirsizlik ortamını kötü amacına kullanıyor,,,, dikkat ederseniz ,, 78 - 80 tl arasında ne kadar mal alırsanız veriyor,,hiç zorlanmıyor,,, ( çok hevesli mal dağıtmaya )
    her kademede aldıkça , geri çekiliyor,,,, suni lotları sürüp kademe artırıyor ,,,

Dikkatli olun !!!

grafiğin en sağındaki kümelenmiş keskin hareketlere bakarsanız , daha iyi anlaşılır.. sağlıklı değil ...

2. ayrıca ,, hisse alıcağınız zaman ,,,her hissenin huyu vardır ,,, ona göre alım ve satım yapınız ,,,
    seans açılır açılmaz acele etmeyin sabırlı olun !! yoksa zarar edersiniz...

genelde hisseler sabah 10'da açılır açılmaz ,,,tahtaya yüksek fiyatla giriş yaparlar ,, el altından bir sürü lot sürüp hisseyi taaa saat 11 , 11-15'e kadar yükseltip bol bol av için koştururlar ,,, suni yükseltirler.

genelde hisselerin fiyatları saat 11'den sonra oturmaya başlar ,, bazen akşam kapanış saatleride önemli güzel fırsatlar sunabilir,,, son 15 dakika gibi

en son saat 11:15'den sonra topladıklarını dökerler ve hisse fiyatını geri çekerler ,,,,, bu film yıllardır devam eder,,,

bazende bu dedikleriminin tam tersini sunarlar ,,, sabah hisse uçar ,, almaya yetişemezsiniz ,,,günlerce yükselir ,, önemli olan o tahta sahibi ve hissenin huyunu öğrenip ona göre hareket edin,,

Galip'in hisseleri çok güzel örnektir ,,, Mepet , Vangd , Avgyo , Avtur, Metro ,,,,
    sabah seans açılır 11'e kadar yüksek tutarlar ,, ardından çözüp eski fiyatına getirir.. ( amaç: malı dağıt , dök ve kilitle )

3. TTRAK - 1.02.2018 Perş.

bakalım , eğer temettü verirse , bu sene kaçlardan giricek ?! ,, hemen altta 70 - 65 lermi acep ,,,
    hisseye yabancı girişide görünürlerde yok , çoğunluk Traktörde işler bozuk diye uzak duruyor...

şu an altta 74.9 TL. alt düşüş destek var ,, çok yakın

2018 Ocak ayı üretim ve satış rakamları çok uyumsuz.
    4.052 adet üretim, ihracat dahil toplam satış ise 2808 adet.
    Geçmiş yıllarda aylık üretim ve satış adetleri arasında böylesi büyük farklılık görmemiştim.

5. Türk Traktör'ün yerel satışları Ocak'ta %9,1 azaldı

Türk Traktör'ün Ocak ayında geçen yılın aynı ayına göre yerel satışları yüzde 9,1, yurt dışı satışları yüzde 11,5 azaldı.

Türk Traktör'ün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, yerel satışlar 2 bin 7 adet, yurt dışı satışlar 801 adet oldu. Geçen yılın aynı ayında yerel satışlar 2 bin 207 adet, yurt dışı satışlar 905 adet olarak gerçekleşmişti.

Aynı ayda üretim adedi 4 bin 52 oldu.

http://www.turktraktor.com.tr/pdf/18...TIM_SATIS_.pdf
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

6. TTRAK - 6.02.2018

Arkadaşlar ,, unutmayın ,,, piyasada bir sürü yatırım şirketleri var , bunlar sadece bu hisse için değil ,,, diğer hisseler için alt destek ve bilgiden yoksun bir sürü zaman zaman hedef fiyat vb haberler pompalarlar,,,( kendi ceplerini doldurmak için ) çok dikkatli olun lütfen !! aklınızı kullanın zarar etmeyin....
    dikkate almanız gereken tek şey ,, sizin kendi hisse hakkında temel varsa teknik bilginizdir,, ayrıca o şirketin kendi sayfasında yer alan halka açık bilgileridir ( Şirket kap haberleri )

7. 2017 yılı Ocak ayı Toplam üretim : 3460 Adet, iç ve dış toplam satış adedi : 3112 olmuş ,, hisse fiyatı 75 - 76 Tl.
    348 adet stokta kalmış ,,,, fazlalık ,,

2018 yılı Ocak Ayı Toplam Üretim : 4052 adet , iç ve dış toplam satış adedi : 2808 olmuş , hisse fiyatı ??
    1244 Adet Traktör , stokta kalıyor ,, peki sipariş olmadan bu kadar Traktör neden üretiliyor,,, bizimi yiyorlar,, Acep ?!!

acaba bu rakam farazimi ,, Türk Traktör kap sayfasında bugün 6.02.2018 toplam 6 adet Yatırım şirketinin haberinemi hizmet ediyor,,, Kalem oyunumu ?? ( Ali Cengiz Misali )

bana hiiç inandırıcı gelmedi ,,, 4052 Adet üret ,,, sonra 2808 adet satış yap ,,,, 1244 adedide stoğumda tutucam ,,, olucak şey değil ,,, çünkü eldeki sipariş verilerine göre üretim yapılır,,,

Ocak , Şubat , Mart 2018 yılı Bilançoda belli olur ,,, ( Maliyetler, işçilik giderleri ,, dış ve iç borçlar ) ak koyun kara koyun
    Son düzenleme : İzmir; 06-02-2018 saat: 17:17.

8. Geçtiğimiz ay traktör için ÖTV teşvik haberleri çıkmıştı. 2018 yada 2019 gibi olur diyorlardı ama belki daha önce olacaktır. Şirket te bunu biliyorsa, stok yok diyerek pazar payini kaptirmamak icin stok hazirliyordur.

Sayfa 107/801 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207607 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •