Sayfa 192/801 İlkİlk ... 92142182190191192193194202242292692 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 1,529 - 1,536 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1.  Alıntı Originally Posted by trade500 Yazıyı Oku
    yıllardır bonkorce temettu dağıtmayıp yatırımla yeni bir işkolu bulsaylardı hadi onu bırakın en basitinden borçları sıfırlasalardı bu durumda opmazdı sadece traktor bir yere kadar yıllarıdır şirket iyi yonetiliyor gibi izlenim vardı ben boyle düşünüyordum en azından. ama fikrim değişebilir
    Bu konuda size katılıyorum.Şirket üretecek büyüyecek aynı zamanda yeni fırsatlarıda değerlendirecek.%50-60 arası temettü makuldur geriye kalan rakam şirket büyümesi yeni yatırımlar için kullanılmalıdır.Koç ve oyak grubu düşük kur düşük faiz döneminde şirketleri büyütecek yatırımlar yerine %90 nı geçen oranlarda temettü dağıtarak yanlış bir politika izlediler.Bu zamandan sonra yeni yatırım yeni satın alma büyüme için yapılacak hamleler çok maliyetli olacağından çok zor.Sadece iç pazara yönelik üretim yapmak büyük risk üretimdeki bilgi birikimini yeni pazarlarda değerlendirmek gerekiyordu ama geç kalındı.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. düşsede alsak

3. arkadaşa daha nereye düşecekli diyesim geliyor madara olmamak içi demiyorum her ne kadar diplere yalın olduğunu düşünsemde bıgün harika harektte bilene son bir yıllık dibinden uzaklaşmayo başaramaması hatta hatta bugün bile 3616 ile son bir yıllık dibi yenilemes sinir bozucu ve düşündürücü. dibi aşağı kırarsa ters flama mı??? aşağı kırmıycak bence ama emin olamıyorum
    Son düzenleme : trade500; 02-11-2018 saat: 00:08.

4.  Alıntı Originally Posted by talataktas Yazıyı Oku
    4 tl

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Teşekkürler.

Lenovo P2a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by trade500 Yazıyı Oku
    yıllardır bonkorce temettu dağıtmayıp yatırımla yeni bir işkolu bulsaylardı hadi onu bırakın en basitinden borçları sıfırlasalardı bu durumda opmazdı sadece traktor bir yere kadar yıllarıdır şirket iyi yonetiliyor gibi izlenim vardı ben boyle düşünüyordum en azından. ama fikrim değişebilir
    Yeni fabrika açtılar ya sandık ki bir halt olacak. Ürettikçe ürettiler dedik bir bildikleri var meğerse stok yapılıyormuş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. ben umutsuz değilim , neticede türk traktör ama kısa vade bakmadığım için.42 den 36nya kadar düşerken hep ufak ufak aldım
    hali ile düştükçe almak istiyorum , pozisyonu tamamlamak için . tamamladığımda orası dip olsun istiyor gönül ...

7. arkadaşlar benim bildiğim şirket zaten elde edilen karın büyük bir kısmını kendini geliştirmek için cebe atıyor...bunu da öz sermaye kaynak artışında görüyoruz zaten...yasal olarak dağıtması gereken kısmı ise ortaklara dağıtıyor.olması gerekende budur zaten...borcunu ödeyecekse diğer kısmı ile ödemesi gerekiyor...ama maalesef ülkemizde ki tüm şirketler çok kazanma hırsı ile daha çok borçlanma yaparak geleceklerini riske atıyorlar....

8. sorun en başta bulana iki aracı kurum.....üç aydır yaklaşık 400 bin satıştalar yada öyle gösteriyorlar....benim anlıyamadığım şirket bu kadar itibarsızlaştırılırken yabancı ortak da dahil buna göz yummaları..o zaman şunu düşünüyorum bu işte hep beraberler ısrarla aşağı doğru sürüklüyorlar..endeks ne kadar giderse gitsin umurlarında bile değil....amaçlarına ulaşana kadar..bu böyle olmaya devam edecek..gördüğü baskı bu nedenledir...umuda yer yok....

Sayfa 192/801 İlkİlk ... 92142182190191192193194202242292692 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •