Sayfa 309/801 İlkİlk ... 209259299307308309310311319359409 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 2,465 - 2,472 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1.  Alıntı Originally Posted by sertçetin Yazıyı Oku
    Bugün ve dünde Ttrak da para girişi var. İnşallah buradan dönecek diyebilirmiyiz,, yarın belirleyici olacak...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Dönmese de üzülme ortak.Gücümüz oranında biraz daha maliyetleniriz.Gerçi alacak para da kalmadı da .Uzun dönemde pişman etmez.
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

2.  Alıntı Originally Posted by mf2hd Yazıyı Oku
    traktör satışı dışında başka beklentisi var mı acaba bu hissenin
    Benim beklentilerim şöyle;
    1- Ankara’daki fabrikanın Sakarya’ya taşınıp arazinin satışı ( 2019 genel kurulunda sorulup yönetimce cevaplanmış; çözüm arayışında olduklarını ifade etmişler)
    2- sermaye artırımı
    3- hurda teşviği
    4 - 3-4 bin bandında seyreden satışlar 500-600 lere geldi. Önümüzdeki yıldan itibaren piyasanın açılacağını düşünüyorum ( teşvikte eş zamanlı gelebilir ; 2008 de otomotive gelen teşvikle toaso 1,3 lerden 30 lara gelmiş satışları patlamıştı, traktörde neden olmasın

BİZ ÜMİD EDELİM İNŞALLAH ONLAR GERÇEKLEŞTİRİR.

3.  Alıntı Originally Posted by tavandanalanadam Yazıyı Oku
    Bi daha vurun daha tam ölmedik...
    Ölmedik tabi .. öğlen ve akşam kapanışlar önemli.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,883
    Bugünkü İşyatırım bülteninden:

Türk TraktörKapanış (TL) : 27.02 - Hedef Fiyat (TL) : 42.04 - Piyasa Deg.(TL) : 1442 - 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 2.06↓TTRAK TI Equity- Öneri :SAT Get.Pot.%: 55.57 Analist: [email protected]
    Satış hacminde daralma Nisan ayında da devam ettiNisan ayında Türk Traktör’ün yurtiçi satış hacmi yıllık bazda %67 düşüşle 626 adete gerilerken, ihracat hacmi %10 artışla 1,164 adete yükseldi. Nisan ayında şirketin toplam satış hacmi yıllık bazda %40 düşüşle 1,790 adet olarak gerçekleşirken, 4A19 kümülatif toplam satış hacmini yıllık bazda %43 düşüşle 7,667 adete taşıdı. Türk Traktör 2019 yılında yurtiçi traktör pazarının 2018’e kıyasla %40-%50 arasında daralarak 24-29bin seviyelrinde gerçekleşmesini öngörüyor. Şirket 2019 yılında kendi iç satışlarını 11.5 – 14 bin adet; ihracat hacmini ise 14-15 bin adet olarak öngörüyor
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. #Ttrak nasıl. Endekse rağmen çok iyi dayanıyor. Bravo. Daha da iyi olacak.. ytd.. arkadaşlar Twitter ı olanlar.. @ossuranteknik bu hesabı takip edebilirmiyiz..

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Arkadaşlar yurtdışı satışlar iç talebin eksiğini kapatamıyor mu? Finansal olarak .

Bir arkadaş döviz yükselişine karşı hedge olduğunu da söylemişti.

Temettü dağıtmaması ve çok düşmesi biraz abartı değil mi ?

Temel bir değerlendirme yapabiliriz misiniz ?

Teşekkürler.

7.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Arkadaşlar yurtdışı satışlar iç talebin eksiğini kapatamıyor mu? Finansal olarak .

Bir arkadaş döviz yükselişine karşı hedge olduğunu da söylemişti.

Temettü dağıtmaması ve çok düşmesi biraz abartı değil mi ?

Temel bir değerlendirme yapabiliriz misiniz ?

Teşekkürler.
    Kendi fikrimi söylüyorum...
    Yatırımcı ben veya sen değil, bu işi profesyonel olarak yapan pzvenk ikisini de ayrı olarak ele alıyor. Uzatmıyorum..

Hedge dediğin olayı çoğu firmalar yapıyor zaten. Zaman zaman açıklamalarını görüyorsunuz zaten..

Düşmesi benim için siyasaldir başka nedenler var burada belirtmek istemiyorum.

Hisse hakettiği yere gelecek. Siyasal gerginlik ve seçim milleti şu an bekleme durumuna geçirdi. Umarım kısa sürede bu olaylar son bulur herkes huzura kavuşur. Ayrıca Ttrak ın yatırım faaliyetleri ne başladığı veya başlıyorum dediği anda bu hisseyi kendi fikrimce, kimse tutamaz. Ytd ve kesinlikle ytd.

Sorularınız havada kalmasın diye kendi aklımca cevaplamaya çalıştım. Hata varsa düzeltin.. kendi fikri olan varsa söylesin ... iyi günler

8. İki yıl önce Tüpraş 62 lere kadar sarkmıştı, 105 lerden.. korkudan alamadım. Yani 3 lira değil 5 lira değil.. ama şimdi bakıyorum fiyata , ikiye katlamış..ve tavhl.. THY.. bir çoğu .. özellikle Petkim 2010 da 1.18 1.38 maliyet le elimdeydi...

Türk traktör de de iyi bir fiyatlanma oldu. Hissedekiler realize etme gereği duydu, birazda siyasal ve konjonktürel ortamlardan dolayı. Ama bence yeniden bir oluşum başlıyor hisse içinde.. ytd.

Sayfa 309/801 İlkİlk ... 209259299307308309310311319359409 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •