Special Days Image
Sayfa 329/801 İlkİlk ... 229279319327328329330331339379429 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 2,625 - 2,632 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1.  Alıntı Originally Posted by sea Yazıyı Oku
    Üzülüyorum.Şu güzelim hisseyi 80 li fiyatlardan satarak 25 liralara kadar düşürdüler.Şimdi rahat rahat bedava denilecek fiyatlardan topluyorlar.Sütün kaymağını yine yabancılar yiyecek.Her seferinde aynı şeyler oluyor.Eğer gücüm olsa tüm hisseleri ben toplardım.Daha önce de yazdım.Bir zamanlar 3,5 liralara düştü ama bir kaç yıl sonra brüt 5.6 TL net temettü verdi.Sadece Ttrak değil tüm temettü hisseleri uygun görülen yerde toplanmalı. Kendilerini bir kaç yıl içinde amorti ederler.Ytd
    Iki sorum olacak size;
    1) Ttrak icin dibi gordu diyebilir miyiz?
    2) Listenizdeki diger temettu hisseleri neler?

2. Ttrak için uzuz zamandır bir görüş paylaşmadık. Belki de uzun zamandır hisselerde uzak durmaya çalıştığımız içindir. Hala al benisi olmasa da bazı hisseler beni izle der gibi gibi... Son dönemde yabancı alımlarında artış dikkat çekiyor hacimler hala çok düşük olsa da bu da son dönemlerde bir miktar fiyatlara yansımış durumda. En son Cuma günü 50gEHO üstüne attık. Bakalım haftaya neler olacak. 30.98 şu anda kısa vade hedef gibi görünse de dün yaşanan not indiriminin Pazartesi negatif yansımasını da görmek mümkün. Herşeye rağmen endeks gün gelir 80.000 altı hatta 72000 leri dahi görse izlenmesi gereken hisseler arasında olmaya aday hisselerden biri...

Bu arada bu durumdaki hisselerin hareketlerini daha sağlıklı yorumlamak için haftalıklar daha güvenilir sinyal üretiyor....

Yazdıklarım analiz niteliğindedir, yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

3.  Alıntı Originally Posted by AUSSIE Yazıyı Oku
    Iki sorum olacak size;
    1) Ttrak icin dibi gordu diyebilir miyiz?
    2) Listenizdeki diger temettu hisseleri neler?
    Sayın AUSSIE ben daha çok hissenin tekniği değil temeli ile ilgileniyorum.Ancak tekniği de asla gözardı edemeyiz.Hissenin son olarak gördüğü 25 li fiyatlardan yabancı alışlarının tekrar başlaması ile buralardan yukarı dönmesi, dirençleri hedef haline getirmesi ile ''Artık dipler görüldü'' derken dün not düşürülmesi iyi olmadı. Endekse nasıl yansıyacak bilmiyoruz.Hisse teknik olarak çok güzel gözüküyor. Ancak ülkemizde her şey o kadar hızlı değişiyor ki;bir haberle döviz,faiz,borsada çok hızlı değişimler görülebiliyor.Bu nedenle dipleri gördük demek çok zor.Tüm hisseler ucuz bunu hepimiz biliyoruz.Daha ne kadar ucuzlar onu bilemiyoruz.2.sorunuzun cevabı ise temettü hisselerini bilmeyen yok.Temettü endeksine bakarsanız sorunun cevabını orada görürsünüz.ytd
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

4.  Alıntı Originally Posted by sea Yazıyı Oku
    Sayın AUSSIE ben daha çok hissenin tekniği değil temeli ile ilgileniyorum.Ancak tekniği de asla gözardı edemeyiz.Hissenin son olarak gördüğü 25 li fiyatlardan yabancı alışlarının tekrar başlaması ile buralardan yukarı dönmesi, dirençleri hedef haline getirmesi ile ''Artık dipler görüldü'' derken dün not düşürülmesi iyi olmadı. Endekse nasıl yansıyacak bilmiyoruz.Hisse teknik olarak çok güzel gözüküyor. Ancak ülkemizde her şey o kadar hızlı değişiyor ki;bir haberle döviz,faiz,borsada çok hızlı değişimler görülebiliyor.Bu nedenle dipleri gördük demek çok zor.Tüm hisseler ucuz bunu hepimiz biliyoruz.Daha ne kadar ucuzlar onu bilemiyoruz.2.sorunuzun cevabı ise temettü hisselerini bilmeyen yok.Temettü endeksine bakarsanız sorunun cevabını orada görürsünüz.ytd
    Tesekkurler!

Ben, aslinda sizin one cikardiginiz ttrak dan baska hangi temettu hisseleri var, anlaminda sormustum neyse...
    Mesala, benim temettu hisseleri listemde ilk 3 te bu hisse

Sn. sea, birde 3-5-10 sene sonraki kar projeksiyonlariniz nedir bu hisse icin?

5. İçinde patlamalar yaşıyor. Ytd. Arkadaşlar temettü yatırımcılığı başka bir olaydır. Bu yıl temettü verecek diyerek yatırım yaptığımız bütün hisseler bizi de terse yatırdı. 300-500 lotla ben temettü için bu hisseye girdim temettü alacağım diyen bence kerizdir. Bu farklı bir olaydır. Bu kazançla yıllık geçimini sağlayanları biliyorum.. ytd

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Ytd

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. herkese selamlar arkadaşlar...bu gün hisseye 28,71 ortalam ile fuul giriş yaptım...ALLAH utandırmasın...

benim alıma sevk eden tarafları , öncelikle temel yönden bu hissenin satışlarının artıyor olmasıdır..ikincisi en kötüyü yaşayarak 80 ,00 zirvelerinden şu anki 28,64 seviyelerine gerilemiş olmasıdır...son zamanlarda tarım ürünlerinin fiyatlarının artarak çiftçiye tarım ürünleri ekme isteği vermesidir...hükümetin gıda enflasyonunu durdurmak için tarıma destek verecek olmasıdır...

tarıma destek demek çiftçiye güç kuvvet demektir...güç kuvvet de çiftçinin eskiyen traktörlerini yenilemelerine neden olur...

ayrıca artan ihracatı vede yabancıların artık alıma geçmeleri de güzel göstergelerdir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

8. geçmişte durdoda iken durdonun çok iyi çıkmasından sonra nakite geçip bu mevsimlerde aselsan ,ttraktör, kardemir d ...v.b baba hisseyi alma planı kuruyordum...alım şimdiye nasip oldu...ttraktörün satışlarının düşmesine rağmen hala kar edebiliyor olması taktire şayandır...bu hisse sabır ve emek hissesidir..kafayı dinlemeyi ve kendini güvende hissetmek isteyenlerin hissesi olduğuna inanıyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Sayfa 329/801 İlkİlk ... 229279319327328329330331339379429 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •