Special Days Image
Sayfa 332/801 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382432 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 2,649 - 2,656 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    düşüncelerimi bir seferde yazayım gitsin dedim...bundan sonra az yazarım dostum..sıkıntı olmaz benim için...
    Keko kardeşim. Hisseye yeni girmişsin hayırlı olsun. Bunları biliyoruz biz. Anladık heyecanlısın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by sertçetin Yazıyı Oku
    Sabah e-mail atmıştım . Cevabı .. Ttrak yatırımcı ilişkileri

Merhaba Çetin Bey,

Bizim firma olarak çalıştığımız bir broker veya broker firması bulunmamaktadır.

Kolay gelsin,

Ahmet Dinç

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    eline koluna sağlık şirketin maaşlı Brokerı yoksa , hergün tezgahı kurup alış , satış , virmanları , ya aracı kurumlar yapıyor , ya da şirketin yatırım ilişkilerindeki personel idare ediyor ,, çünkü hergün ( A ) gurubunda kalmak için belli hacim yapmaları gerek , yoksa küme düşer ,,,
    yine büyük ihtimalle bu tahtayı yöneten bir kadının elinde , neden dersen sürekli kıvırıyor ,, cesaretsiz , dengesiz gelgitler yaşıyor , malum doğası gereği her ay yaşadığıdurumu , istemeden tahtayada yansıyor ,,

çünkü grafiğindeki mum hareketleri bozuk,,, her hissenin grafiği o tahtayı yönetenin psikolojik durumunuda yansıtıyor ,,

sağlıklı tahta yapıcıların tahtaları günlük , aylık , yıllık grafikleri o kadar güzel ki , izlemeye doyamıyorum ,, istikrarlı hareketleri olup , saat gibi ne gözü yorar ne beyni ,,

birde Traktörün son 5 yıllık grafiğine bakalım , kargaşa , keskin gelgitler , açgözlülük , rezalet ,, hertürlü pislik var nursuzlar , çünkü yönetenlerin enerjisi sağlıksız

3.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    herkese selamlar arkadaşlar...bu gün hisseye 28,71 ortalam ile fuul giriş yaptım...ALLAH utandırmasın...

benim alıma sevk eden tarafları , öncelikle temel yönden bu hissenin satışlarının artıyor olmasıdır..ikincisi en kötüyü yaşayarak 80 ,00 zirvelerinden şu anki 28,64 seviyelerine gerilemiş olmasıdır...son zamanlarda tarım ürünlerinin fiyatlarının artarak çiftçiye tarım ürünleri ekme isteği vermesidir...hükümetin gıda enflasyonunu durdurmak için tarıma destek verecek olmasıdır...

tarıma destek demek çiftçiye güç kuvvet demektir...güç kuvvet de çiftçinin eskiyen traktörlerini yenilemelerine neden olur...

ayrıca artan ihracatı vede yabancıların artık alıma geçmeleri de güzel göstergelerdir...
     Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    geçmişte durdoda iken durdonun çok iyi çıkmasından sonra nakite geçip bu mevsimlerde aselsan ,ttraktör, kardemir d ...v.b baba hisseyi alma planı kuruyordum...alım şimdiye nasip oldu...ttraktörün satışlarının düşmesine rağmen hala kar edebiliyor olması taktire şayandır...bu hisse sabır ve emek hissesidir..kafayı dinlemeyi ve kendini güvende hissetmek isteyenlerin hissesi olduğuna inanıyorum...
    şirket çok şefaf...satış adetlerini dahi veriyor...ttraktörü uzun süre elinde tutan ve iyi bir araştırmacı aşağı yukarı sonraki bilançoda ne kadar kar yollayabileceğini tahmin edebiliyor...buda güzel bir şey...başka şirketlerde bir bilgi parçacığı koparabilmek büyük bir başarı...

normalde türkiye merkez bankası haziran ayında faiz indireceği beklentisi vardı yılbaşından önce...ama s 400 krizinin ortaya çıkması ile döviz yükseldi ve ekonomi biraz daha etkilendi...ama önümüzdeki aydan itibaren faiz indirimleri başlayacak..buda ekonomiye güç katacak ve ttraktör gibi şirketlerin bilançoları güzelleşmeye başlayacak..bence sabır ile bu hisse güzel yerlere çıkacaktır..ben de buna inanarak bu hissede yer aldım...

tabi s400 krizi hala devam ediyor ve yaptırım riski de devam ediyor...ama ttraktör kendi dinamikleri içinde hareket ediyor...tarım olası bu yaptırımlardan en son etkilenebilecek bir sektör...tarımın önemi yeni yeni kavranmaya başlanıyor hükümetçe...bu yüzden de tarıma destekler verilmeye başlanacaktır...mazottur ,gübredir ...v.b teşvikler gelecektir..
    ben de bu fikirdeyim..zaten bilançoda iyileşme görüldüğünde bu hisse aşırı düşmenin verdiği bir tepki üretecektir...bu hisseyi en son fiyatı 34 tl civarlarında iken almaya teşebüs etmiş ve son anda vazgeçmiştim...oradan aşağı indiğinde en fazla düşebileceği yer olarak 25 tl ler olarak görüyordum..normalde oradan almayı çok istiyordum ama watsahp gurubundan teknikçi bir arkadaş 22 lere inebilir deyince vazgeçmiştim...sonrasında kahramanca direnişine tanık olduk.. bize de böylece ancak buralardan almak nasip oldu..

25 tl dibine göre biraz yukarıdan aldım ama 80 tl zirvesini düşündüğümüzde de bayağı uygun yerden almışız...artık nasip diyeceğiz...
    çıkış potansiyeli yüksek hisselerden alış yapmayı seviyorum..ama bazen çok emek harcamama rağmen kazanmak bana nasip olmuyor...ama çoğu zaman hisseye aşık olmadan hisseyi alanlara kazanmak nasip oluyor..yani benim hisseye benden sonra giren dahi benden çok daha fazla hisseden fayda sağlayabiliyor...

kaliteli hisseler arasında zaman zaman gidip geliyorum...bu hisseyi borsa hayatım boyunca ilk defa alıyorum... sabrımın da çok olduğunu söyleyemem..bakalım nasip ne olacak....?? sabrı olmayan birinin sabır gerektiren bir hissede pozisyon alması da biraz tuhaf..ama bilançolara az bir süre kaldı..bilanço ile güzel bir hareket çekmesini bekliyorum traktörden...

en azından bilançoya kadar hissede kalmak istiyorum...bu güne kadar en son durdoda aylarca sabır ile kalmayı başarabilmiştim..bakalım bu hissede ne kadar sebat edebileceğim ??

sonuçta hisse kalitelidir ve bana göre çok ciddi de kazandırma potansiyeli var..ama kime ne kadar kazanma nasip olur onu bilemem..
    Her topikte aynı. Kendi kendini gaza getirerek anlamsız gülme imojileriyle psikolojisinin nasıl olduğu anlaşılıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by Antiseptik Yazıyı Oku
    Her topikte aynı. Kendi kendini gaza getirerek anlamsız gülme imojileriyle psikolojisinin nasıl olduğu anlaşılıyor.
    vay be yıllar önce davalı olduğum adam da gelmiş..yahu tartışmak istediğimde hep gözlerim seni arıyordu...gökte ararken seni yerde buldum...
    Son düzenleme : keko; 17-06-2019 saat: 17:30.
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5.  Alıntı Originally Posted by Antiseptik Yazıyı Oku
    kardeş beğenmiyorsan bu hissenin önünde kalabalık yapma..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. traktörün günlük ortalama işlem hacmi 2-3 milyon tl dir...geçen cuma günü %3,5 çıkarken işlem hacmini 5,6 milyondan fazla yapmış...buda ilk etapta dinlenmesini gerektiriyor...bu günkü işlem hacmine baktığımızda işlem hacmi şu anda 4 milyon tl civarıdır..gün sonunda aşağı yukarı 4,5 -5 milyon civarı olur...böylece cuma günkü çıkışı hazm eder...ardından da tekrardan güçlenir...

7.  Alıntı Originally Posted by İzmir Yazıyı Oku
    eline koluna sağlık şirketin maaşlı Brokerı yoksa , hergün tezgahı kurup alış , satış , virmanları , ya aracı kurumlar yapıyor , ya da şirketin yatırım ilişkilerindeki personel idare ediyor ,, çünkü hergün ( A ) gurubunda kalmak için belli hacim yapmaları gerek , yoksa küme düşer ,,,
    yine büyük ihtimalle bu tahtayı yöneten bir kadının elinde , neden dersen sürekli kıvırıyor ,, cesaretsiz , dengesiz gelgitler yaşıyor , malum doğası gereği her ay yaşadığıdurumu , istemeden tahtayada yansıyor ,,

çünkü grafiğindeki mum hareketleri bozuk,,, her hissenin grafiği o tahtayı yönetenin psikolojik durumunuda yansıtıyor ,,

sağlıklı tahta yapıcıların tahtaları günlük , aylık , yıllık grafikleri o kadar güzel ki , izlemeye doyamıyorum ,, istikrarlı hareketleri olup , saat gibi ne gözü yorar ne beyni ,,

birde Traktörün son 5 yıllık grafiğine bakalım , kargaşa , keskin gelgitler , açgözlülük , rezalet ,, hertürlü pislik var nursuzlar , çünkü yönetenlerin enerjisi sağlıksız
    Yorumlarınızın gerçekliği tartışılabilir ama her hissenin grafiği o tahtayı yönetenin psikolojik durumunuda yansıtıyor yaklaşımı ve ardından yazdıklarınız gerçekten hoşuma gitti...
    Yazdıklarım analiz niteliğindedir, yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

8.  Alıntı Originally Posted by matrix_11 Yazıyı Oku
    Yorumlarınızın gerçekliği tartışılabilir ama her hissenin grafiği o tahtayı yönetenin psikolojik durumunuda yansıtıyor yaklaşımı ve ardından yazdıklarınız gerçekten hoşuma gitti...
    aynı insanların yazı karakteri gibi , günlük mumlarda kişiyi yansıtıyor aşağıda sağlıklı tahta yapıcının yönettiği 2 tahta örneği sunuyorum ,, 160 günlük grafiktir ,, Egeen ve Klmsn nefis enerji yayıyor , çünkü dürüst , akıllıca dantel gibi işliyor , aldatma , kıvırma yok ,,

Egeen

Klmsn

ne kadar güzeller demi ,, çünkü tahta yapıcı pozitif enerji verip , pozitif enerji topluyor buda grafiğe yansıyıp pırıl pırıl yapıyor ,, durum bu , resmi büyütüp günlük mumların istikrarlı açılış ve kapanışlarına bakınız ....

alttaki ise nursuz Traktörün nursuz tahta yapıcının grafiği , kapkara pşt

Son düzenleme : İzmir; 17-06-2019 saat: 19:53.

Sayfa 332/801 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382432 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •