Sayfa 342/801 İlkİlk ... 242292332340341342343344352392442 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 2,729 - 2,736 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1. https://i.hizliresim.com/p5RZMz.png
    Genel takasta deço ve citi yarışıyor maaşallah..doçe citiyi geçti bu arada..citinin biraz daha gaza basması lazım..

2. işlem hacmi bu gün 7,8 milyon oldu bu miktar son bir ayın en yüksek işlem hacmi oldu..yüksek işlem hacimlerini normalde pek sevmem..ağırlıklı ortalaması da 30,12 iken traktör ise 29,96 dan bir kapanış yaptı...ağırlıklı ortalamasının altından kapanışları da beğenmem..normalde bu iki gösterge realizasyonu işaret eder vede olumsuzdur...

yalnız endeks %2 artıdan eksiye indi buna rağmen günü %1,5 artıda kapatmayı başardı...merillin bu gün 62 bin adet alması da olumludur..bu iki gösterge de olumludur...izlediğim bir çok hisse eksiye geçtiler..traktör ise artılı kapattı..bu yönleri ile de olumludur...

uzun vade düşünecekler için bu tür kısa vadeli hareketler pek de önemli değildir..traktörün hem dolar bazlı hem de tl bazlı zirvelerinden çok çok aşağıda olması vede traktörün temelini etkileyecek döviz ve faiz gibi faktörlerde olumlu gelişmelerin olması orta ve uzunda tutmayı gerektiriyor...kısada başarılı trade yapabileni ben her zaman tebrik etmişimdir...bu konuda başarılı olanlar avantajlı çıktıkları sürece bir sıkıntı yok...ama bu işleri başaramayanlar için ise de hisse bana göre tut pozisyonundadır..

bakalım yarın nasıl davranacak ?? ben de çok merak ediyorum...merillin citi ve doceye alımlarda hız kesmemesi sevindiricidir..biz 3-5 bin bile alırken on defa düşünürken bunlar bu gün 62 bin aldılar..bu cesareti hisseye uzun vade bakabiliyor olmalarına borçlular...geleceği parlak görmeliler ki alımdan kaçınmıyorlar...bunların payı henüz %42 ler seviyesindedir...geçmişte bu oran %80 imiş...demek şu anki miktarların bir o kadarını daha toplar iseler ancak eski seviyelerine gelecekler..şöyle %50-60 lara varır iseler traktördeki hareketler daha da göze hoş gelecek...

bakalım kime kısmet olacak kazanmak ??
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    işlem hacmi bu gün 7,8 milyon oldu bu miktar son bir ayın en yüksek işlem hacmi oldu..yüksek işlem hacimlerini normalde pek sevmem..ağırlıklı ortalaması da 30,12 iken traktör ise 29,96 dan bir kapanış yaptı...ağırlıklı ortalamasının altından kapanışları da beğenmem..normalde bu iki gösterge realizasyonu işaret eder vede olumsuzdur...

yalnız endeks %2 artıdan eksiye indi buna rağmen günü %1,5 artıda kapatmayı başardı...merillin bu gün 62 bin adet alması da olumludur..bu iki gösterge de olumludur...izlediğim bir çok hisse eksiye geçtiler..traktör ise artılı kapattı..bu yönleri ile de olumludur...

uzun vade düşünecekler için bu tür kısa vadeli hareketler pek de önemli değildir..traktörün hem dolar bazlı hem de tl bazlı zirvelerinden çok çok aşağıda olması vede traktörün temelini etkileyecek döviz ve faiz gibi faktörlerde olumlu gelişmelerin olması orta ve uzunda tutmayı gerektiriyor...kısada başarılı trade yapabileni ben her zaman tebrik etmişimdir...bu konuda başarılı olanlar avantajlı çıktıkları sürece bir sıkıntı yok...ama bu işleri başaramayanlar için ise de hisse bana göre tut pozisyonundadır..

bakalım yarın nasıl davranacak ?? ben de çok merak ediyorum...merillin citi ve doceye alımlarda hız kesmemesi sevindiricidir..biz 3-5 bin bile alırken on defa düşünürken bunlar bu gün 62 bin aldılar..bu cesareti hisseye uzun vade bakabiliyor olmalarına borçlular...geleceği parlak görmeliler ki alımdan kaçınmıyorlar...bunların payı henüz %42 ler seviyesindedir...geçmişte bu oran %80 imiş...demek şu anki miktarların bir o kadarını daha toplar iseler ancak eski seviyelerine gelecekler..şöyle %50-60 lara varır iseler traktördeki hareketler daha da göze hoş gelecek...

bakalım kime kısmet olacak kazanmak ??
    Sn.keko işlem hacmi ikinci seans hisseye satış geldiğinde merill’in tahtayı tutma çabasıyla oluşmuştur..ilk seans tahtada görünmeyen merill sadece 4 bin lot ile alıcıydı ancak ikinci seans hissenin gerilemesiyle 30 tl,den direkt alıcı konumundan 55 bin lot alış yapmıştır..sonuç olarak işlem hacminin oluş şekli budur..umarım yarın tekrar 30 tl üzerine atsın..

5.  Alıntı Originally Posted by Kazançkapısı Yazıyı Oku
    Sn.keko işlem hacmi ikinci seans hisseye satış geldiğinde merill’in tahtayı tutma çabasıyla oluşmuştur..ilk seans tahtada görünmeyen merill sadece 4 bin lot ile alıcıydı ancak ikinci seans hissenin gerilemesiyle 30 tl,den direkt alıcı konumundan 55 bin lot alış yapmıştır..sonuç olarak işlem hacminin oluş şekli budur..umarım yarın tekrar 30 tl üzerine atsın..
    bu bilgi iyi oldu dostum..eğer piyasa traktörü yukarı taşımasaydı meril pasiften yine alıcı olacaktı ve büyük bir ihtimalle 62 bin adet lotu 29,00-30,00 aralığından toplayacaktı...ama piyasa yukarı çıkarınca mecbur 30,00 ın üzerinden almak zorunda kalmış görünüyor..bu durum bizi daha da umutvar ediyor...ben bu bilgiye çok sevindim...hisseyi hala tutuyorum bakalım kısmetimizde neler olacak ??
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6.  Alıntı Originally Posted by sea Yazıyı Oku
    atlayıp gidenler galiba bizim ky lar...yabancılar gitmemiş tam tersine ısrar ile alıyorlar...kısada hisse gider de iner de ama orta ve uzunda traktöre güvenim tamdır...çünkü yabancıları ile yerli yatırımcılar farklı pencerelerden olaya bakıyorlar..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,900
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8. endeks ekside ama traktör artıda.. atlarına atlayıp gidenler kim acaba ???

Sayfa 342/801 İlkİlk ... 242292332340341342343344352392442 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •