Sayfa 343/801 İlkİlk ... 243293333341342343344345353393443 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 2,737 - 2,744 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    bu yorum şirketin yakın geçmişte yaşadığı durumu anlatıyor..piyasalar ise geleceği satın alır...gelecekte ise artacak satış adetleri , düşen dolar ve finansal giderler vede olası bir hurda indirimi beklentileri var...işte piyasanın artık bu beklentileri satın almasını bekliyorum...

dün merillin agresif ve güçlü alımları iyi işaretlerdendi ki son haftalarda yabancıların payının arttığı görülüyor...yabancılar agresif alımdan kaçınıyorlar görünüyor sadece kötü endekste ve hisse düşme eğiliminde iken pasiflere alışlar yazarak toplamayı yeğliyorlar..

bu gün endeksin ekside olmasına rağmen traktörün artıda olması da yakın geçmişte verilen olumlu işaretleri teyit edici niteliktedir..

bence ky dostların önlerindeki küçük tepeciklere odaklanmaması ,ufuklarda görülen daha büyük dağlara odaklanmasında fayda var...dün de dedim yabancıların bakış açısı ile bizim ky ların bakış açısı tamamen farklı...bizim ky lar ne yazık ki günlük vede dar bir pencereden bakmayı yeğliyorlar..bu hisseyi orta ve uzun tutmaya layık görüyorum..tabi her aldığında bir haftada %10-20 yukarı çıkmasını isteyen ky lar ttraktörün düşük marjdaki hareketleri sıkıcı gelecektir...

ama borsada da kazanmak istiyorsak sabır etmeyi de öğrenmeliyiz...kendim de dahil..çünkü benim de çok sabrım yok...umarım bende bu konuda kendime çeki düzen veririm...artık kime ne kısmet olur bilemiyoruz..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. https://i.hizliresim.com/lQ70qQ.png
    Tl bazında haftalık..

3. Dolar ( Usd ) 21.06.2019 satış fiyatı 5.80 tl

Dolar haftalık Grafik

Dolar - Günlük Grafiktir ,, sağ taraf kıpkırmızı ( ! )

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    endeks ekside ama traktör artıda.. atlarına atlayıp gidenler kim acaba ???
    Ya abicim gurban olam çok erken ve kesin konuşuyorsun. Biraz sakin ve sessiz .. ürkütme ..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by sertçetin Yazıyı Oku
    Ya abicim gurban olam çok erken ve kesin konuşuyorsun. Biraz sakin ve sessiz .. ürkütme ..

saat 11 ,00 a kadar da iyiydi sonra bir miktar endekse uydu...ürkütmeyeyim adamları...sesizlik...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. Hayır sürekli sürekli bir şeyler söylemek gerekliliği hissetmeye gerek Yok. Hayal kurmanın yanı sıra temel teknik analiz kademe paylaşılabilir.
    Not: keko üstüne alınma.

Ytd

7.  Alıntı Originally Posted by sertçetin Yazıyı Oku
    Hayır sürekli sürekli bir şeyler söylemek gerekliliği hissetmeye gerek Yok. Hayal kurmanın yanı sıra temel teknik analiz kademe paylaşılabilir.
    Not: keko üstüne alınma.

Ytd

üstüme aldım ama sana kızmıyorum...

diğer söylediklerini da paylaşmak lazım...ama bu topiğin yükü sadece bir kişinin sırtında olmamalı..herkes katkı sunmalı..çok seslilik güzeldir...olumlu veya olumsuz fikir beyanı da güzeldir..yeter ki hakaret olmasın ve bel altı olmasın...

8. yabancılar bu gün destek vermeyince hissemiz dünkü yüksek işlem hacminin altında ne yazık ki ezildi ve bir miktar geriledi...rsi göstergesi de zirvelerinde idi...ben bu iştah ile çıkışa devam ederiz diye düşünüyordum ama olmadı...kısaya bir şey diyemem ama orta ve uzunda çok umutluyum..

traktör satış rakamlarından da umutluyum...fakat daha önemlisi dövizin ve faizin düşmesidir..bunların düşmesi enflasyonu aşağı çeker..enflasyonun düşmesi de faizleri makul seviyeye çeker ve çiftçiye alım gücü verir..

Sayfa 343/801 İlkİlk ... 243293333341342343344345353393443 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •