Sayfa 386/801 İlkİlk ... 286336376384385386387388396436486 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 3,081 - 3,088 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1.  Alıntı Originally Posted by Erkan hoca Yazıyı Oku
    Erboslar duruyor mu arkadaşım
    Erkan hocam aynen duruyor.Paketledim ,bu bilanço ile de satmaya kıyamıyorum.
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

2. arkadaşlar yerli elektirikli traktör bugün yine haberlerde gösterilmeye başlandı seneye seri üretime geçilecek yok 20 TL şarzla 7saat çalışacak yıllık ortlama bir çifci 133 bin TL tasarruf yapacak vs. acaba makina ve elektrik mühendisi arkadaşlar varsa bir değerlendirebilirlermi acaba böyle bir teknoloji olsa amerika avrupa şimdiye çoktan geçmezmiydi yada TTRAK şimdiye kadar yapmazmıydı eğer böyle bir şey olursa bizim hisse çakılırmı vs aklıma şeytan bir sürü soru getiriyor.
    https://www.tarimdanhaber.com/tarim/...di-h12732.html
    Son düzenleme : orca1001; 16-08-2019 saat: 00:48.

3.  Alıntı Originally Posted by sea Yazıyı Oku
    Erkan hocam aynen duruyor.Paketledim ,bu bilanço ile de satmaya kıyamıyorum.
    Evet bilanço süper geldi... Hayırlısı olur inşallah...

4.  Alıntı Originally Posted by orca1001 Yazıyı Oku
    arkadaşlar yerli elektirikli traktör bugün yine haberlerde gösterilmeye başlandı seneye seri üretime geçilecek yok 20 TL şarzla 7saat çalışacak yıllık ortlama bir çifci 133 bin TL tasarruf yapacak vs. acaba makina ve elektrik mühendisi arkadaşlar varsa bir değerlendirebilirlermi acaba böyle bir teknoloji olsa amerika avrupa şimdiye çoktan geçmezmiydi yada TTRAK şimdiye kadar yapmazmıydı eğer böyle bir şey olursa bizim hisse çakılırmı vs aklıma şeytan bir sürü soru getiriyor.
    https://www.tarimdanhaber.com/tarim/...di-h12732.html
    Elektrikli traktörün pili 50 bin dolar

Türkiye’nin ilk yerli üretim elektrikli traktörün prototipi üretildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polatlı’da Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği geleneksel 69.Hasat Şenliği kapsamında elektrikli traktörün tanıtımını ve ilk deneme sürüşünü yaptı.

Çiftçinin en önemli girdi maliyetlerinden birisi olan mazottaki yüksek fiyat dikkate alındığında tarım sektörü açısından önemli bir girişim. Dünyada da bu konuda çalışmalar yapılıyor. Dünyanın dev traktör üreticisi John Deere bu konuda ilk çalışmayı yapan firma. Fakat piyasaya çıkarmadı. Massey Ferguson ve Fendt traktörlerinin üreticisi AGCO Grubu bünyesindeki Alman Fendt’in geliştirdiği elektrik ve pille çalışan traktörü Eylül 2017’de tanıtıldı. Fakat satış fiyatı açıklanmadı.Denemeleri sürüyor.

5. Sadece pil 275 bin lira yapıyor...

6. fena başlamadı hadi hayırlısı

7. Hoşçakalın ortaklar

8.  Alıntı Originally Posted by Erkan hoca Yazıyı Oku
    Sadece pil 275 bin lira yapıyor...
    Bu işe kendilerinin de inandığını sanmıyorum.
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

Sayfa 386/801 İlkİlk ... 286336376384385386387388396436486 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •