Sayfa 411/802 İlkİlk ... 311361401409410411412413421461511 ... SonSon
Arama sonucu : 6412 madde; 3,281 - 3,288 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1. En son açıklanan bilançoya göre borç oranı 800 milyon civarına indirilmişti. Borçlu bir şirket ve doviz, faiz kalemindeki ani oynamalar borçluluk oranımızı arttırıyor.

Şirketin temettü ödemesi güzel olduğu kadar sırtındaki borç yükü kambur oluşturuyor. Geçen yıl temettü ödememesi bu yıl şirket bilançosuna pozitif yansıdı. Ama bu yıl şahsım adına karının %50'sini temettü olarak dağıtmasını bekliyorum.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. *Türktraktör/Özüner: Temettü ve hisse alımıyla ilgili şubat toplantımızda değerlendirme yapacağız-bloomberg ht

28.01.2020 14:27

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*TÜRKTRAKTÖR/ÖZÜNER: HİSSEMİZDEKİ YABANCI ORANI %51-52'LERDE-BLOOMBERG HT

28.01.2020 14:27

3. TÜRK TRAKTÖR ÜRETİME BAŞLIYOR, TTRAK HİSSESİ NASIL ETKİLENECEK?

TÜRK TRAKTÖR ÜRETİME BAŞLIYOR, TTRAK HİSSESİ NASIL ETKİLENECEK?
    29 Ocak 2020, 12:13 Borsa Bilgisi
    Türk Traktör TTRAK Hisse Yorum

Türk Traktör iş makineleri üretimine başlıyor. Basında çıkan haberlere göre, Türk Traktör Genel Müdürü Aykut Özüner, 2019 yılındda şirket olarak hedeflerine ulaştıklarını ve 2020 yılı için daha umutlu olduklarını belirtti.

Özüner, 2020’de geçtiğimiz yıla göre daha iyi olmasını bekledkleri yurtiçi traktör pazarında pazar paylarını korumak hatta iyileştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Aykut Özüner ayrıca, Türkiye iş makineleri pazarının yaklaşık %30’unu teşkil eden ve en çok talep edilen ürünler arasında olan kazıcı-yükleyicileri, Case ve New Holland markaları ile, Ankara fabrikalarında üretime başlayacaklarını, ancak ilk etapta ihracatını planlamadıklarını ekledi.

Türkiye iş makineleri sektörü, pazar büyüklüğü olarak Avrupa’da 7’nci, dünyada ise 11’inci sırada yer alıyor.

Türk Traktör’ün 2013 yılında CNH ve New Holland markalarının iş makineleri ithalattına ve distribütörlüğüne başladığını hatırlatmak isteriz. İş makineleri ithalat ve distribötürlük faaliyetlerinin Türk Traktör’ün toplam cirosunda %5’den daha az bir paya sahip.

İş makineleri üretim haberinin Türk Traktör için potansiyel olumlu olduğunu düşünüyoruz.(İş Yatırım)"

4. Yeniden Temettü vermek düşüncesi güzel bir haber ama daha önemlisi hisse alımı haberi. Demekki bu fiyatları şirket ucuz buluyor ki hisse alımı nı görüşmeye açıyor. Diye düşünüyorum. Kesinlikle al sat tut demiyorum

5. Hisse alım sinyali veren şirket böyle patinaj mı çeker

7. Ne kadar ıkınıyor bu da ya

Sayfa 411/802 İlkİlk ... 311361401409410411412413421461511 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •