Sayfa 456/801 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506556 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 3,641 - 3,648 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1. Hissemizde yabancı oranı artmaya devam ediyor. Güncel yabancı oranımız 53.12, önceki hafta bu oran 49.92 idi. USD bazlı grafikte 10 dolar seviyesi hacimli olarak geçildi ve fincan kulp formasyon hedefine doğru ilerlemeye devam ediliyor. Arada küçük düzeltmelerin olması gayet normal ve sağlıklıdır. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

2020-06-28 (2).jpg

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,070
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,070

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,070
    Sektör Açıklamaları – Otomotiv & Traktör
    Güçlü yurtiçi araç talebi sayesinde sektör oyuncularının artan maliyetlerini yurtiçi satış fiyatlarına yansıtmalarında sıkıntı yaşayacaklarını
    düşünmüyoruz. İhracat anlaşmaları maliyet+mark-up bazlı olduğundan ihracat kar marjlarının düşen KKO’ından olumsuz etkileneceğini
    düşünmüyoruz. Devletin üç aylık süre boyunca kısa dönem çalışma desteğinin ise 2Ç20 marjlara olumlu katkısı olacaktır.
    Traktör Sektörü: Pandemi döneminde artan gıda fiyatlarının yurtiçi hububat üretiminde artışa neden olması bekleniyor. TMO’nun
    hasat öncesi dönemde yüksek alım fiyatı açıklaması ekim alanlarında artış için destekleyici bir unsur olarak öne çıkıyor. Zayıf baz yılı
    etkisine ek olarak, artan üretim ve fiyatlar neticesinde çiftçilerin gelirlerinde beklenen artış, borçlanma oranlarındaki düşüş, petrol
    fiyatlarındaki gerileme ve tarım sektörüne devlet desteklerinin devamı 2020’de yurtiçi traktör talebindeki artış beklentimiz için
    destekleyici unsurlar olarak öne çıkıyor Pandemi nedeniyle Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan kredi ödemelerinde 6 ay
    ötelemeye ilişkin hükümet kararının ve Ziraat Bankası’nın yerli üretim traktör alımları için Ocak ayında açıkladığı sübvansiyonlu %4.5
    faiz oranının yurtiçi traktör satışlarını olumlu etkileyeceğini düşünüyoruz. Ocak ayında devletin 2020 bütçesinden 22 milyar TL tarım
    desteği açıkladığını hatırlatmak isteriz. Tarımsal üretimde önemli girdi kalemlerinden olan ve maliyeti döviz bazlı olan mazot ve gübre
    için ise destekler 2020’de yıllık bazda %30 ve %59 arttırıldı. Tüm bu olumlu gelişmeler ışığında 2020 ve 2021 yıllarında yıllık %20’şer
    büyüme ile sıraısyla 31 bin ve 37 bin adet yurtiçi traktör pazar büyüklüğü öngörüyoruz. Haziran ayı iç pazar satış rakamlarının
    beklentimizin üzerinde gelmesi durumunda tahminlerimizi yukarı revize edebiliriz. Hükümetin Ekim ayı olarak önceden açıkladığı 50-
    100 beygir traktörler için Tier 4 motor geçiş takviminin ötelenebileceğini düşünüyoruz. Pandemi nedeniyle düşen KKO nedeniyle ithal
    edilen bazı önemli üretim parçalarının tedariğinde yaşanabilecek sıkıntılar 2020 için en önemli aşağı yönlü riski oluşturuyor.
    TL bazlı risksiz getiri oranı tahminlerimizde aşağı yönlü revizyon (€ bazlı tahminlerde değişiklik yok), otomotiv iç pazar tahminlerimizde
    yukarı yönlü revizyon, yurtdışı benzer şirket çarpanlarındaki güncelleme ve İNA değerlemelerimizin üç ay ileri taşınması hedef
    fiyatlarımızdaki yukarı yönlü revizyonların ana nedenleri olarak önce çıkıyor.
    Beklentimizden daha kötü Türkiye ve Avrupa otomotiv (traktör) pazarı, hammadde fiyatlarındaki artış, borçlanma oranlarındaki artış ve
    € karşısında TL’nin değer kaybı tahminlerimiz ve tavsiyelerimiz için en önemli risk unsurları olarak öne çıkıyor.
    TOASO.IS ve TTRAK.IS hem cazip getiri potansiyelleri hem de iç pazardaki rekabet üstünlükleri nedeniyle otomotiv sektör takip
    listemizde en çok önerdiğimiz hisslelerdir.

Isyatirim...

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,070
    Türk Traktör (TTRAK.IS): Türk Traktör 2020 yılı için 12.5 bin – 15.5 bin iç pazar satış hacmi ve 10 bin - 12.5 bin ihracat hacim
    hedefi bulunuyor. 2020 yılı için Türk Traktör iç pazar satış hacmini yıllık %36 artışla 14.8 bin adete, ihracat hacmini ise yıllık bazda %25
    düşüşle 11.5 bin adet olarak tahmin ediyoruz. Toplam satış hacmi yıllık bazda büyümeye işaret etmese de düşük stok seviyesi
    nedeniyle üretim hacmindeki artışın birim sabit giderleri aşağıya çekmesini bekliyoruz. Şirketin yılbaşından bu yana yurtiçi traktör satış
    fiyatında yaptığı artış yaklaşık %13’e ulaştı. İç satışlarıdaki büyüme kaynaklı KKO artışı, görece daha karlı iç satışların artan payı ile
    hammadde maliyetlerindeki düşüş ile operasyonel karlılıkta iyileşme bekliyoruz. 2020’de Türk Traktör için düşük baz yılı ve tüm bu
    olumlu gelişmeler ışığında %23 FAVÖK büyümesi ve iki katında fazla net kar büyümesi tahmin ediyoruz. Operasyonel karlılıktaki
    iyileşmenin yanı sıra faiz oranlarındaki düşüşle gerileyen finansman giderleri de net kar büyümesini destekliyor. 2021’de Türk Traktör
    için sırasıyla %46 ve %43 FAVÖK ve net kar büyümesi tahmin ediyoruz. Hisse 2021T 6.7x Firma Değ./FAVÖK ve 12.7 F/K çarpanları ile
    8.0x ve 14.9x medyan çarpanlar ile işlem gören benzer yurtdışı şirketlere kıyasla iskontolu işlem görmektedir. Haziran ayı iç pazar satış
    rakamlarının beklentimizin üzerinde gelmesi durumunda tahminlerimizi ve hedef fiyatımızı yukarı revize edebiliriz.

isyatirim...

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,070
    #TTRAK #matriks http://share.matriksdata.com/share.a...06281024271122

Haftalik son 5 yil..

Canak tamamlanmis.. kulpu takilmis..

Canak hedefi 125 TL...

Yolu acik olsun...

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,070
    #TTRAK #matriks http://share.matriksdata.com/share.a...06281025430342

Aylik son 15 yil...

Potansiyali muthis..

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,070
    #TTRAK #matriks http://share.matriksdata.com/share.a...06281027074562

Aylik usd bazli son 15 yil..

Aylikta daha boncuk (PSAR) bu ay yeni asagiya duserek AL konumuna gecmis..

Gecmiste gordugu ve oyle kisa vade de degil yillarca seyrettigi 25 dolar seviyelerinin hala yarisinda..

Sadece zamana ihtiyaci var..

Syg,

Sayfa 456/801 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506556 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •