Sayfa 499/801 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549599 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 3,985 - 3,992 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1.  Alıntı Originally Posted by Susam Yazıyı Oku
    İş yatırımın hedef fiyat veripte hedef fiyatına gelmeyen tek kağıt ford doco bile işyatırımın hedef fiyatına geldi geçtiler ama bu hala hedef fiyatına gelmeyen tek hisse.Bu hissenin olumlu olan tüm verilere rağmen temettü verimine rağmen hala mıy mıy anlıyamadım
    %65,5 city ve douche portföyünde bulunuyor, yabancıların da sağı solu belli olmuyor, traktör 165 olsa bile burada ki hiç kimse satmayacaktır o sebeple oyalansin dursun

2. Aynen arkadaşım bu karla ve heran gelebilecek bir sermaye artırımı haberi ve temetü verimine baktığımda 165 bile az bence gerçi benim hedefim daha önce yazdığım gibi 250-300 arası; Ve satıpta bundan daha iyisimi var alıcam bence yok.yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir kendi düşüncelerim

3. Bu hisse Egeen'den daha kaliteli verimli ama ,, huylu huyundan vazgeçmiyor işte yıllardır aynı , birden yükselmek yerine , 2-3'e bölüp zamana yayıyor ,, ( al sat ortamı yapıp cukkalarını fazlalaştırmak için )

Bu sene temettü verirmi vermez mi bilinmez , dağıtmayıp içeri alabilir , örneğin Uluun hissesi bu sene temettü parasını içeri almayı düşünüyor ,, gibi ,
    Ama lütfen tüm paranızla özellikle bu hisseye asla asla dalmayın ,, en az 3-4 parça hisseye dağıtın ki , karınız katlansın ,,, aksi halde aynı yerde yıllarca çakılı kalırsınız ...

Doco , Brısa , Goody ,,, üfff üfff misss Bi inceleyin bunların geçmişini tahta hareketlerini ,, ( huylarını iyice öğrenin ) her birinin tahta hareketleri farklıdır ...
    Tatgd >> bu hissede koç'un bilançosu karlı ,

Ama Ttrak şu dönem , önümüzdeki dönem ( olağanüstü durumlar hariç ) yıldızı parlamaya devam eder ,,

4. Halka arzdan beri Ttrak yatırımcısı olarak sadece temettü konusunda sayın İzmir e katılmıyorum.Her yıl neredeyse kazancının tamamını dağıtan Ttrak 2020 yılı karından da iyi bir temettü dağıtmasını bekliyorum. Sadece 2018 yılı satışlar neredeyse dip yapmıştı bunun sonucunda karlılık azaldı ve borçlar çok olduğu için 2019 yılında temettü ödemedi.Simdi durum çok farklı.Belki de ilk kez şirket net borçluluk durumundan + parası olan bir pozisyona geçti, karlılık arttı.Ancak faizlerin yükselmesi ve hammadde fiyatlarının yükselmesi belki bir miktar olumsuzluklar yaratabilir.Şunu da belirtmek isterim, sermaye artışı kesinlikle beklemiyorum.
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

5. Pazartesi MSCI Endeksi ne dahil olacak ve Aralık hız sert hareketler olabilir ytd....

6.  Alıntı Originally Posted by sea Yazıyı Oku
    Halka arzdan beri Ttrak yatırımcısı olarak sadece temettü konusunda sayın İzmir e katılmıyorum.Her yıl neredeyse kazancının tamamını dağıtan Ttrak 2020 yılı karından da iyi bir temettü dağıtmasını bekliyorum. Sadece 2018 yılı satışlar neredeyse dip yapmıştı bunun sonucunda karlılık azaldı ve borçlar çok olduğu için 2019 yılında temettü ödemedi.Simdi durum çok farklı.Belki de ilk kez şirket net borçluluk durumundan + parası olan bir pozisyona geçti, karlılık arttı.Ancak faizlerin yükselmesi ve hammadde fiyatlarının yükselmesi belki bir miktar olumsuzluklar yaratabilir.Şunu da belirtmek isterim, sermaye artışı kesinlikle beklemiyorum.
    Zirai amaçlı krediler devlet desteklidir ve faiz oranları çok düşüktür. Bu nedenle Merkez Bankası'nın açıkladığı faiz oranlarının bu yıl için traktör talebine etkisi olacağını sanmıyorum. 2021 yılında devletin belirleyeceği tarımsal teşvik ve destekler sektörün performansı için belirleyicidir. Pandemi ile tarımın önemi ortaya çıktığından devlet ek teşviklerle tarıma desteğini artırmıştır. 2021 yılında da bu desteğin devam etmesi beklenmelidir. Bu nedenle faiz kaynaklı bir olumsuzluk ortaya çıkmasını beklemiyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by cemmer97 Yazıyı Oku
    Zirai amaçlı krediler devlet desteklidir ve faiz oranları çok düşüktür. Bu nedenle Merkez Bankası'nın açıkladığı faiz oranlarının bu yıl için traktör talebine etkisi olacağını sanmıyorum. 2021 yılında devletin belirleyeceği tarımsal teşvik ve destekler sektörün performansı için belirleyicidir. Pandemi ile tarımın önemi ortaya çıktığından devlet ek teşviklerle tarıma desteğini artırmıştır. 2021 yılında da bu desteğin devam etmesi beklenmelidir. Bu nedenle faiz kaynaklı bir olumsuzluk ortaya çıkmasını beklemiyorum.
    Ttrak yok bende keske olsaydi dusukten guzel sirket...
    İhracat oranlari pandemi sonrasi duzelir diye tahmin ediyorum....
    Orda bir daralma var...
    İzlrdigim bir sirket....
    Ytd

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

8.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Ttrak yok bende keske olsaydi dusukten guzel sirket...
    İhracat oranlari pandemi sonrasi duzelir diye tahmin ediyorum....
    Orda bir daralma var...
    İzlrdigim bir sirket....
    Ytd

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Hisse zirvelerinde dolaşmakla birlikte ekim ayı yurt içi ve yurt dışı satış rakamlarındaki yüksek artışlar nedeniyle portföyüme ekledim. Yılın en yüksek aylık satış rakamına Ekim ayında ulaşıldı. Kasım ayı rakamları da bir hafta sonra açıklanacak. O nedenle gecikmemek açısından trene binmek istedim. Geri çekilme olmazsa maliyetim nispeten yüksek olabilir fakat yıl sonu bilançolar açıklandığında alternatif hisselere göre farkını ortaya koyacağını düşünüyorum. Ayrıca 30 kasım 2020 de MSCI endeksine girerek yabancı yatırımcıların vitrininde yer alacak olması hisse performansını olumlu etkileyebilir. Öngörüler ne kadar doğru, en geç iki ay içinde göreceğiz.

Sayfa 499/801 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549599 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •