Special Days Image
Sayfa 5/801 İlkİlk ... 345671555105505 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 33 - 40 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1. Valla büyük ihtimal kasımda 2. Temettü sanmıyorum çünkü 270 milyon gibi borçlandı şirket

Sent from my E6853 using hisse.net mobile app

2. Türk Traktör Şirket Haberi Analizi (Deniz Yatırım)

Beklentilerin üzerinde net kara rağmen düşük temettü kararı
    Türk Traktör Yönetim Kurulu 2016 karından hisse başına 4.68 TL nakit kar payı dağıtımını Genel Kurul'a sunmaya karar verdi. Bu rakam %67'lik temettü dağıtım oranına ve %5.8'lik temettü verimi anlamına geliyor. Kar payı hak kullanım tarihi 3 Nisan 2017 olarak belirlendi. Temettü dağıtımına yönelik bir beklentimiz bulunmazken, son 3 yılda %100'ün üzerinde dağıtım oranına sahip olan şirketin açıkladığı temettünün piyasa beklentisinin altında kaldığını düşünüyoruz. Genel Kurul toplantısı 22 Mart 2017'de gerçekleştirilecek. Haberin ardından hissede %1'in üzerinde kayıplar görüldü.

4. [B]şirket önceden açıklamış olduğu net karın %60 ını dağıtma sözünde durmuş hatta fazlasını dağıtmıa kararı almıştır. piyasa şartlarından dolayı elinde nakit tutmak istemiş olabilir. tedbirli davranmak herzaman iyidir.aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz.bu dağıtılan kar diğer bir çok şirketin dağıttığının üzerindedir. piyasalar inşallah nisandan sonra tam rayına oturur o vakit belki 2. temettüde gelebilir.al sat tut tavsiyesi değildir.[/B]

5. Bu dağıtılan temettü aslında az değildir.Ancak son dört yıla bakıldığında kazancının neredyse tamamını dağıttı. Hatta 270 milyon kâr ettigi yıl 300 milyon kar dağıttığı için yatırımcı yüksek temettüye alıştı.Bu seneki bilançoda tüm zamanların en yüksek rakamını açıkladığıdan daha iyi bir temettü beklentisine girilmişti.Temettü geçen yılların altında kaldı ve hayal kırıklığı yarattı.Oysa hiç temettü vermeyeyen ya da sembolik temettü veren hisseler karardan etkilenmezken bir lira eksik temettü verdi diye hisseyi düşürmek akıl ve mantıkla bağdaşmıyor.YTD

Sent from my GT-I9300 using hisse.net mobile app
    Son düzenleme : sea; 23-02-2017 saat: 16:57.
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

6. Aynen temettüyü alır tatilimizi yaparız hamdolsun

7. 2 buçuk temettü vermeyen hisse aynı fiyatta duruken bunun vereceği 4 ün çoğunu şimdiden geri vermesi akıllara zarar

Takibe aldım.

Sayfa 5/801 İlkİlk ... 345671555105505 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •