Sayfa 533/801 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543583633 ... SonSon
Arama sonucu : 6408 madde; 4,257 - 4,264 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

Duhul
    Mar 2020
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    632
     Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    yatırımcı arkadaşlar sizcede bir terslik yok mu?

şöyleki bizler borsaya ne için para yatırıyoruz eldeki nakit miktarını firmanın değerlenmesine paralel geliştirmek büyütmek peki nasıl bir firmaya yatırım yapılmalıdır,? sorusunu sorduğunuzda kazanan bölüşen bir firma kim var böylesi açık ara önde olan ttrak yılı 700 mil. üstünde kapatacağı artık aşikar kazandığının neredeyse tamamınıa yakınını dağıtıyor , peki neden bir bryat, bir alcar, bir otokar olamıyor...

cvp arkadaşlar
    algılarla yatırım yapıldığı için böyle oluyor sanırım,
    fiyat belirlemesinde algılar bence en önemli etken
    Mesela Reel olarak hiç bir kazanç getirmeyen bedelsiz beklentileri şirketi 3-5 kat götürebiliyor, anlaşılması güç bir durum
    ancak böyle garip fiyatlamalar uzun vade yatırımcıları için fırsatlar oluşturması açısından da faydalı olabiliyor
    onun için hayırlısı ne ise o olsun derim, nasipten öte bir şey yok...

yoksa alınabilecek ucuz şirket bulamazdık sanırım..

2.  Alıntı Originally Posted by AhiOsman54 Yazıyı Oku
    algılarla yatırım yapıldığı için böyle oluyor sanırım,
    fiyat belirlemesinde algılar bence en önemli etken
    Mesela Reel olarak hiç bir kazanç getirmeyen bedelsiz beklentileri şirketi 3-5 kat götürebiliyor, anlaşılması güç bir durum
    ancak böyle garip fiyatlamalar uzun vade yatırımcıları için fırsatlar oluşturması açısından da faydalı olabiliyor
    onun için hayırlısı ne ise o olsun derim, nasipten öte bir şey yok...

yoksa alınabilecek ucuz şirket bulamazdık sanırım..
    hımm ok hayırlısı tabi ki, o vakit doğru yerdeyiz

3. 32 bin adet civarında para girişi ile günü kapattık

4. Gün gelir bir otokar Alarko carrier gibi olacaktır inşallah.... bun dan sonraki yıllarda tarım çok kıymetli .... tarım aletleri ekipman çok kıymetli... bu pandemide daha iyi anlaşıldı.... traktör ve ekipman olmadan tarım olmaz.. al sat tut demiyorum

5. Ttrak aracı kurumların 4.Çeyrek kar beklentileri.

İş Yatırım. 400 milyon
    Ak Yatırım 369 milyon
    Oyak Yat. 379 milyon
    Gedik Yat. 386 milyon
    A1 Kapital 372 milyon
    Ünlü Yat. 380 milyon
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

6.  Alıntı Originally Posted by sea Yazıyı Oku
    Ttrak aracı kurumların 4.Çeyrek kar beklentileri.

İş Yatırım. 400 milyon
    Ak Yatırım 369 milyon
    Oyak Yat. 379 milyon
    Gedik Yat. 386 milyon
    A1 Kapital 372 milyon
    Ünlü Yat. 380 milyon
    teşekkürler sn sea, emek etmus derlemişsiniz,
    paylaşımdan da görüldüğü kadar ile 370 altında kimse beklemiyor, referansımızı 370 alırsak,

370+360=730 mil. beklenti ortaya çıkıyor, buda 53 oranladığımızda takriben 13 kat kar demek , %80 dağıtıyor buda 730X80/100=580 mil. /53=11 tl hisse başına dağıtabilir.

nihayi rakam kar resmiyet kazandıktan sonra hesaplanabilir, bu bilgiler sadece antreman amaçlıdır

7. Son üç günlük sert dalgalanmada yerliler satmış yabancar toplamış %66 seviyesine tekrar ulaşmışlar,

bunun yanısıra traktörün bedelsiz potansiyeline baktım 528 mil. nakit birikmiş buda %950 bedelsiz anlamına geliyor.

ytd

Duhul
    Mar 2020
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    632
     Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    Son üç günlük sert dalgalanmada yerliler satmış yabancar toplamış %66 seviyesine tekrar ulaşmışlar,

bunun yanısıra traktörün bedelsiz potansiyeline baktım 528 mil. nakit birikmiş buda %950 bedelsiz anlamına geliyor.

ytd
    Teşekkürler Sayın Foton, gerçekten köklü ve güçlü bir şirket
    Son dönemler de çok güçlü karlılıklar yakaladı, ayrıca öz sermaye karlılığı çok güzel, (%49,86)
    Karlılığı devam ettirebilecek güce ve piyasa şartlarına sahip oluğunu düşünüyorum bende
    traktör, hafif ve ağır iş makineleri ve ekipmanları üreten şirket
    13 yıldır pazar lideri, satış ve dağıtım bayi ağı çok gelişmiş,
    2020 3ç yatırımcı Sunumuna mutlaka gözatmak gerekiyor, gayet detaylı açıklayıcı bilgiler var..
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/884082
    mevcut fiyatla 21,92 fk 9,21pd-dd çarpan değerleri biraz yüksek tabi
    bu sebeple biraz geç aldım, erken fark edemedim, lakin karlılığın orta uzun vadede devam edeceğini düşünüyorum inşallah tabi.
    bu sebeple tutmaya devam ediyorum, ucuz pahalı diyemem yanlış anlaşılmasın, ama değerli bir şirket kesinlikle.

Sayfa 533/801 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543583633 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •