Sayfa 550/801 İlkİlk ... 50450500540548549550551552560600650 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 4,393 - 4,400 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1. 2920 yılı temettü geliri brüt 98.000 lirayı geçiyorsa beyanname vermek gerekiyor.Bu rakam her yıl değişiyor.Şunu da belirteyim beyanname verdiğiniz takdirde vergi iadesi de alabilirsiniz.Bu konuyu herkes bilmiyor.Vergi dairelerinde dahi bilen pek çıkmıyor.İnternet vergi dairesinden verilebiliyor.
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

2.  Alıntı Originally Posted by yukselc Yazıyı Oku
    "2020 takvim yılına ait yıllık gelir vergisi beyannamesi 1 - 31 Mart 2021 tarihleri arasında verilecektir."

borsa yatırımcılarının dikkat etmesi gereken bir konu. gelir idaresi başkanlığı konuyla ilgili bir rehber hazırlamış durumda.

https://www.gib.gov.tr/sites/default...radirehber.pdf
    tsk. sn yukselc, paylasiminizdan anladığım kadarıyla 98 bin tl temettü geliri için beyan gerekmiyor, total temettunun yarısı 49 bin lirayı geçiyorsa beyan gereklidir, temettunun büyüklüğüne göre alınan temettunun yarısının %15 ila 40 arasında vergi kesileceği yazıyor.

konuyu sadece temettü geliri açısından ele almak hatalı. linkini verdiğim rehberin "1. MENKUL SERMAYE İRADI SAYILAN GELİRLER" başlığı altında sayılan bölümü dikkatli okumakta yarar var.
    Burada yer alan bilgi, yorum ve öngörüler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

4. 2020 total
    Overall, tüm sene

Bilançolara göre
    Kendimin belirlediği 15 kriterlere göre

Hbk büyüme, özsermaye karlılığı
    Cari oran, borç, Fd, Favok, Nakit
    Esas faliyet kar ı vs vs..
    Puantaja göre
    Excel listemde çıkan en güçlü bilanço
    Bana göre En sağlam, en iyi bilançolu ilk 6 şirket..sizleri bilemem )))

Ford Otosan

Deva İlaç

Ege Seramik

Vestel Beyaz eşya

Otokar

Türk Traktör

Oyak Çimento ilk bilanço olduğu için değerlendirme dışı lakin,
    Oyak çimentonun bilançosu da çok güçlü..

Fiyatlanmıştır, fiyatlanmamıştır
    Ucuzdur, pahalıdır , Orasını bilemem..

2020 bütün Bilançoya göre, büyüme ve kar lılık analizidir

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Al-Sat-Tut tavsiyesi değildir.

5. 2 hafta önceki silkelemede en büyük yamuğu ttrak hissedarlarına yaptılar. 180'lerden toplamaya başlamıştım, 200 ortalamadayken ve ford, otokar dip yapmışken ttrak 205'lere çekilince tümünü sattım. şimdi 200-195-190'lara değse de alsam diye her gün emirle bekliyorum. temettü öncesi son bir umut.

6.  Alıntı Originally Posted by Fondip Yazıyı Oku
    2 hafta önceki silkelemede en büyük yamuğu ttrak hissedarlarına yaptılar. 180'lerden toplamaya başlamıştım, 200 ortalamadayken ve ford, otokar dip yapmışken ttrak 205'lere çekilince tümünü sattım. şimdi 200-195-190'lara değse de alsam diye her gün emirle bekliyorum. temettü öncesi son bir umut.
    Bence birçok yatırımcının yüksek fiyat beklediği noktada aşağılardan fiyat ile alım beklentilerini ifade etmek hem yatırımcıları yanıltabilir hem moral bozukluğuna sebebiyet verebilir. Örneğin sizde otokar olsa ve hisse 380 ken 5-10 yatırımcı hergün 350 lere alış girdiğini ifade etse sizleri olumsuz etkilemez mi ( alış girebilirsiniz tabiki ancak paylaşmamak en güzeli ) hayırlı kazançlar dilerim

7.  Alıntı Originally Posted by Beydaspor Yazıyı Oku
    Bence birçok yatırımcının yüksek fiyat beklediği noktada aşağılardan fiyat ile alım beklentilerini ifade etmek hem yatırımcıları yanıltabilir hem moral bozukluğuna sebebiyet verebilir. Örneğin sizde otokar olsa ve hisse 380 ken 5-10 yatırımcı hergün 350 lere alış girdiğini ifade etse sizleri olumsuz etkilemez mi ( alış girebilirsiniz tabiki ancak paylaşmamak en güzeli ) hayırlı kazançlar dilerim
    Temettü öncesi Froto'nun verdiği alım fırsatlarını (Otkar da verdi aslında) Toaso ve TTRAK verir mi sizce? bugünlerde bolca Froto ve İsmen topladım. otkar ve ttrak'ta elim boş bekliyorum.

temettü öncesi düşüş olur mu diye geçen yılı da baz alamıyorum zira mart krizi patlamıştı.

8. 143 bin pozitif

Sayfa 550/801 İlkİlk ... 50450500540548549550551552560600650 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •