Sayfa 566/801 İlkİlk ... 66466516556564565566567568576616666 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 4,521 - 4,528 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1. İlk çeyrek için 300 ve üzeri bana göre yeterlidir. Eğer olurda daha yüksek kar olursa ve yıl sonuna kadar aynı performansla gider ise F/K oranı çok düşer. Buda ttrak ın prim yapma potansiyelini artırır ... ve uzun vadede bir kaç yıl içinde 4 haneli rakamlara ulaşma potansiyeli doğabilir. Hele birde bedelsiz açıklarsa ..... traktör yatırımcısı çoook mutlu olur.....kesinlikle al sat tut demiyorum.

2. Koç grubunun üstüne tanımam aile adam gibi adamların ailesi örnek iş adamları o yüzden benim için en önemli kriter ve seçimimi yaparken önce şirket sahibine bakar öyle karar veririm.YTD
    "PARA KONUŞUNCA,DOĞRULUK SUSAR."

3. PİYASAYA BAKIŞ-BGC, ilk çeyrekte şirket karlılıklarında %143 artış bekliyor16/04/2021 11:16:22
    Uluslararası yatırım kuruluşu BGC Partners tarafından hazırlanan raporda ilk çeyrekte BİST şirket karlılıklarında %143 artış beklendiği belirtildi.
    Kuruluş tarafından hazırlanan raporda, Türkiye'de banka bilançolarının konsolide olmayan bazda 10 Mayıs, konsolide bazda ise
    20 Mayıs 2021 tarihine kadar açıklanacağı kaydedildi. Banka bilançolarının 28 Nisan'da Akbank ile başlayacağı hatırlatıldı.
    Değerlendirmede finans dışı şirketlerin konsolide olmayan bilançolarını 30 Nisan, konsolide bilançolarını ise 10 Mayıs
    2021 tarihine kadar açıklayacakları ifade edildi. Arçelik ve
    Türk Traktörün 26 Nisan'da bilanço sezonuna start verecekleri bilgisi aktarıldı.
    BGC, ilk çeyrekte banka bilançolarının yıllık bazda %3 azalacağını, çeyrek bazında ise %18 artacağını tahmin etti.
    Finans dışı şirketlerin karlılıklarının ise ilk çeyrekte yıllık
    %4788 artarak çeyrek bazında %2 azalacağı öngörüldü. Toplamda ise şirket karlılıklarının yıllık %143, çeyreklik ise %5 artacağı tahmin ediliyor.

Foreks Haber Merkezi (

4. Teknik anlamda 219 üzeri kalırsa düşeni kırmış oluyor.al sat tut tavsiyesi değildir.

5. Yolun açık olsun güle güle......Al sat tut demiyorum

6.  Alıntı Originally Posted by İSTİNYELİ Yazıyı Oku
    Yolun açık olsun güle güle......Al sat tut demiyorum
    Bilanço iyi bekleniyor galiba bugünkü hareket onu gösteriyor.

7. Bilonço konusunda kurumların tahminleri sanırım 2020 4Ç den düşük olacağı yönünde ama ben aksine paralel olacağını düşünüyorum. Çünkü çelik fiyatlarındaki hammadde zamları stoklar sayesinde yılın ikinci yarısına kadar maliyetleri olumsuz etkilemeyecek. Diğer giderlerdeki artışlarda traktör fiyatlarına yapılan zamlarla talere edileceğini düşünüyorum. Bir diğer taraftan satışlarda yani ciroda son çeyreğe göre %6 lık artış olması da olumlu etkileyecektir. Bu sebeplerle bilançoyu en az son çeyrek kadar bekliyorum.
    Otomotiv sektörüne darbe vuran chip krizi bizi yine fazla etkilemeyecek çünkü otomotiv kadar chip bağımlılığı yok adet bazında da daha az üretim söz konusu. Tüm bu değişenleri değerlendirdiğimde pozitif ayrışmanın süreceğini ümit ediyorum. Herkese bol kazançlar dilerim.

8. Böyle bir günde %4.80 yükselerek asil olduğunu gösterdi ve moral kaynağımız oldu.
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

Sayfa 566/801 İlkİlk ... 66466516556564565566567568576616666 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •