Sayfa 777/802 İlkİlk ... 277677727767775776777778779787 ... SonSon
Arama sonucu : 6410 madde; 6,209 - 6,216 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
     Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Temettu karari da birlikte aciklanmasi gerekmiyor muydu acep ?

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Evet, geçen sene neredeyse yarım saat arayla temettü de açıklanmış, şimdi niye açıklanmadı acaba?

Bununla birlikte, geçen hafta tofaş da finansallarını açıkladı, o da temettü açıklamadı. Koç, finansallarla birlikte temettü açıklama geleneğini bitirdi galiba.

Aksa vb bazıları finansalla aynı gün temettü açıklamaya devam ediyor....
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Temettu karari da birlikte aciklanmasi gerekmiyor muydu acep ?

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    geçen yıl aynı gün gelmiş. merakla bekledim dün ama gelmedi malesef. bugün açıklarlar umarım.

3. Arkadaşlar,

2022 ve 2023 vergi öncesi karlar sırasıyla 4,55 ve 12.13 milyar lira iken (2.6 katı) toplam vergi gideri ise yine sırasıyla 243 ve 2.795 milyon lira ( 11.5 kat) nasıl oluyor?

2022 yılı için vergi öncesi karın %5,5'i kadar vergi çıkarken 2023 de %23'ü kadar vergi çıkmış? Sebebini bilen var mı?

4. Temettü oranının açıklanmamasına ben de şaşırdım doğrusu, niye daha sonraya bıraktılar acaba. Gerçi Tofaş da bilanço açıklayalı bir hafta oldu ve halen temettü oranı belli değil.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

5. ihracat satışlarında % 6 civarında bir gerileme olmuş.

Onu da bu sene telafi ederler artık.

Genel olarak bilanço gayet iyi gelmiş hayırlı olsun

Ama hisse fiyatlaması yeterli olmadı, ne bilanço öncesi

ne bilanço sonrası fiyatlama çok zayıf kaldı.

Şahsen ben de hayal kırıklığı yarattı.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

6. Ahım şahım bir hareket beklentisinde şahsen değilim zira unutmamak lazım geçen sene seçim sonrası fiyatlaması borsada çoşku yaratırken o iklimde bedelsiz de gelip üstüne zaten özel bir sene geçiriyor oluşumuz ile fiyat 3 kat ve daha da göz önünde bulundurulacak bir şekilde çok kısa sürede fiyatlandı. Açık konuşmak gerekirse Türkçesi tahtada operasyon yapıldı. Bunun ceremesinin çekileceği aşikar, şu an olan ve bu yılda endeksin gerisinde kalacağını beklediğim öngörüm bu. Geçen sene o hareketi o kadar hızla yapmayıp doğal fiyatlamanın olması gerçekleşse idi tahta bu şekilde kıvranmazdı. Bu yıl şirketin beklentileri her ne kadar çok kötü olmasada piyasanın gözünde geçen senenin altında. Hasılı kelam psikoloji ve beklentiler benim görüşüm çok üst seviyede tutulmamalı diye düşünüyorum. Ben böyle yapıyorum.
    Az insan çok huzur

7.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Ahım şahım bir hareket beklentisinde şahsen değilim zira unutmamak lazım geçen sene seçim sonrası fiyatlaması borsada çoşku yaratırken o iklimde bedelsiz de gelip üstüne zaten özel bir sene geçiriyor oluşumuz ile fiyat 3 kat ve daha da göz önünde bulundurulacak bir şekilde çok kısa sürede fiyatlandı. Açık konuşmak gerekirse Türkçesi tahtada operasyon yapıldı. Bunun ceremesinin çekileceği aşikar, şu an olan ve bu yılda endeksin gerisinde kalacağını beklediğim öngörüm bu. Geçen sene o hareketi o kadar hızla yapmayıp doğal fiyatlamanın olması gerçekleşse idi tahta bu şekilde kıvranmazdı. Bu yıl şirketin beklentileri her ne kadar çok kötü olmasada piyasanın gözünde geçen senenin altında. Hasılı kelam psikoloji ve beklentiler benim görüşüm çok üst seviyede tutulmamalı diye düşünüyorum. Ben böyle yapıyorum.
    Bence çok haklısınız. Beklentileri biraz düşük tutmakta fayda var. 2023'te epey pirim yaptı. Bir süre dinlenmeye geçmesi normal.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

Alnus yatırım Türk traktör için tavsiyesini 1285 TL hedef fiyat ile al olarak başlattı.kaynak İş cep.
    Temettüye gelince belki de vermeyecekler temettü ne düşünüyorlar bilinmez.

Sayfa 777/802 İlkİlk ... 277677727767775776777778779787 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •