Sayfa 738/801 İlkİlk ... 238638688728736737738739740748788 ... SonSon
Arama sonucu : 6408 madde; 5,897 - 5,904 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1. Cari orana paralel şekilde kaldıraç oranı da düşüş eğiliminde yani borçların özkaynağa oranı giderek azalıyor.

2.  Alıntı Originally Posted by indigenos Yazıyı Oku
    Konuyu kişiselleştirmişsiniz. Sizi tenzih ederim, okumayan, araştırmayan, kısaca kendini geliştirmeyen insanlarız maalesef. Desinler onuruyla yaşayan aferin budalası bir kimlik değilim ben. Yazmayız güzel kardeşim olur biter.
    Hocam amacım tartışma başlatmak veya küstürmek değil. Yararlı paylaşımlara her daim açık olmak gerekir. Kaldı ki mutlaka bilmediğim çok şey var, burada bilmediklerimizi değerli deneyimli arkadaşlardan öğrenmek için takip ediyoruz zaten. Yazmamanız için söylemedim ben, aksine nitelikli paylaşımlarda yarar görüyorum. Herkes kendi doğruları çerçevesinde fikir sahibi elbet ve herkesin farklı fikri olması gayet doğal. Tartışmak gelişimi getirir. Bir anektot hatırlıyorum zira, Yahudilerde sanırım bir yöntem varmış. 10 kişi bir konu hakkında aynı şeyi bile düşünse bir kişinin mutlaka tam tersini savunmasını isterlermiş. Böylece açıklar kapanır, kafalar çalışır, gelişim gelir. Bu platformda farklı hisseler altında görüyoruz maalesef birçok zaman herkesin birbirini somut olmayan beklentilerle gaza getiridip sonunda hüsranla karşılaştığını. Belki deneyimlemişizdir bile. O yüzden sorgulamak bence güzeldir.
    Yukarıda borçlanma ile ilgili açıklamalar için de diğer arkadaşlara ayrıca teşekkürler.
    Hayırlı ve bol kazançlarımız olsun.

3. Paylaşımların şahsi polemik düzlemine kaydırılmasını yararlı bulmuyor ve hoşlanmıyorum. Borsa matematiktir. Pozitif bilimlerde, herkesin kendi doğrusu gibi kavramlara yer yoktur. Herkese bol kazançlar.

4. O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

5. syn sea nin tablosu kıyaslama açısından faydalı oluyor. ihracat en az olsa da iç satışı da son iki yılın en iyisi
    yatırım tavsiyesi değildir

6.  Alıntı Originally Posted by indigenos Yazıyı Oku
    Paylaşımların şahsi polemik düzlemine kaydırılmasını yararlı bulmuyor ve hoşlanmıyorum. Borsa matematiktir. Pozitif bilimlerde, herkesin kendi doğrusu gibi kavramlara yer yoktur. Herkese bol kazançlar.
    Niyetinin bu olmadığını söyledi
    Bence ikiniz de anlayışlı davranıyorsunuz
    Sorun yok yazmaya devam sanırım

7.  Alıntı Originally Posted by wasdreel Yazıyı Oku
    syn sea nin tablosu kıyaslama açısından faydalı oluyor. ihracat en az olsa da iç satışı da son iki yılın en iyisi
    Aralık ayında iç satışlardaki rekorun yenileneceğini, hatta 4000 rakamının zorlanacağını düşünüyorum. İhracata ilişkin olarak 2023 2. Çeyrek Analist Toplantısı Transkriptini okumanızı öneririm.

8. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü FAO'dan yapılan açıklamaya göre, gıda ürünlerinin uluslararası fiyatlarındaki aylık değişiklikleri izleyen FAO Gıda Fiyat Endeksi, kasımda bir önceki aya kıyasla değişmeyerek 120,4 puan seviyesinde sabit kaldı. Kasım 2022’ye göre ise endeks yüzde 10,7 geriledi. Düşük uluslararası tahıl fiyatlarının yüksek bitkisel yağ fiyatlarını dengelemesi, küresel gıda fiyatlarının kasımda sabit kalmasına sebep oldu. Rusya ve Türkiye'de buğday, ABD’de mısır üretiminde yukarı yönlü revizyon yapılırken, Arjantin ve Brezilya'da üretim tahminleri düşürüldü.

Sayfa 738/801 İlkİlk ... 238638688728736737738739740748788 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •