Sayfa 797/801 İlkİlk ... 297697747787795796797798799 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 6,369 - 6,376 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Bu haberin önemini burada ki çoğu kişi kavramadı ama piyasa her zaman ki piyasa olayın farkında ve Tümosan 16 fk 7,3 Pd/Dd ile tavan iken sektörün Kralı Ttrak 9,8 Fk 5,3 Pd/Dd ile %3 primli seyrediyor. Traktör satışlarının doludizgin gittiğine dair büyük eller muhtemelen istihbaratları nabız tutarak alıyorlardır. Nitekim Ttrak gerek sektörel dinamizm gerekse artan kurlar ve enflasyonu da göz önüne alırsak fiyat olarak oldukça ucuz kaldı diyebiliriz. Elbette fiyatlamayı serbest piyasa bilir.
    Hiç gerek yok gizli ellere. Yıllardır şirket ne diyorsa o satılıyor zaten. Yine farklı olmayacak. Şu borsada tahminlerinde en başarılı şirket uzak ara ttrak tır. Bunu anlayamayan analistbaşılara ve çömezlerine!!! zaten gereken hassasiyet itinayla gösterilmektedir. Pandemiden sonra borsa ile tanışan ve elini attığından kazanan ZE kuşağı bakkal Ahmetler, bugünlerde twit silip durmakla meşgul. Yurdumun finans cahili insanları üzerinden fenomenlik kasanlara bu sene çok güzel bir ders veriyoruz. Devamı ilerleyen günlerde (bir nev-i arkası yarın diyebiliriz)...

2.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Hiç gerek yok gizli ellere. Yıllardır şirket ne diyorsa o satılıyor zaten. Yine farklı olmayacak. Şu borsada tahminlerinde en başarılı şirket uzak ara ttrak tır. Bunu anlayamayan analistbaşılara ve çömezlerine!!! zaten gereken hassasiyet itinayla gösterilmektedir. Pandemiden sonra borsa ile tanışan ve elini attığından kazanan ZE kuşağı bakkal Ahmetler, bugünlerde twit silip durmakla meşgul. Yurdumun finans cahili insanları üzerinden fenomenlik kasanlara bu sene çok güzel bir ders veriyoruz. Devamı ilerleyen günlerde (bir nev-i arkası yarın diyebiliriz)...
    Kastım Tümosan ı yapanlar idi Sn. Müzikal

Bizim Traktörümüz zaten kendisi büyük, ele güne ihtiyacı ne zaman oldu ki şimdi olsun. Bir haftadır bende sürekli pozumu arttırıyorum. Hele şu temettüler bir yatsın zaten adres belli.

O gevşek ağızlı çakma analist şu an bir fonda yönetici oldu biliyorsunuzdur. Bu zibidilerin bir an önce ortadan yok olup gitmesi için bahsini ettiğiniz içi boş cesaretleri ile bu tür işlere kalkışmalarını tebessümle karşılıyorum lakin görünen o ki giderken yanında bunun kendisini bir şey sanan armutları da götürecek!
    Az insan çok huzur

3.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku

Bizim Traktörümüz zaten kendisi büyük, ele güne ihtiyacı ne zaman oldu ki şimdi olsun. Bir haftadır bende sürekli pozumu arttırıyorum. Hele şu temettüler bir yatsın zaten adres belli.

O gevşek ağızlı çakma analist şu an bir fonda yönetici oldu biliyorsunuzdur. Bu zibidilerin bir an önce ortadan yok olup gitmesi için bahsini ettiğiniz içi boş cesaretleri ile bu tür işlere kalkışmalarını tebessümle karşılıyorum lakin görünen o ki giderken yanında bunun kendisini bir şey sanan armutları da götürecek!
    Tümosanı bilmem. Bir kez tahtasını açıp izlemedim bile. Ne diyorsanız doğrudur.

O çakma veletler 5 yıl içinde yok olacaklar. Meksa aslında iyi kurumdur, severim. Bu dangozu nasıl işe aldılar anlamadım. Gereken yerlere haber edeceğim.

Bir laf vardır severim. Armudun da sapı var, ayıklayıp yiyeceksin. Artık kime kısmet olur bilemem.

4.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku

Sadece tuprasta yoksunuz özel bir nedeni var mi ?
    Yoksa dönüşüm plani sizi heyecanlandirmadi mi ?

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Sadece tuprasta yoksunuz özel bir nedeni var mi ?
    Yoksa dönüşüm plani sizi heyecanlandirmadi mi ?

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ürettiğini malın fiyatını kendisi belirleyemeyen, sektörü sert döngü içinde hareket eden şirketlere ortak olmuyorum. Ereğli tecrübesi ile aldığım bir karar bu. Tüpraş a özel bir durum değil. Buna istisna olarak bir şirkete yatırım yaptım kendisine özel durumları olduğu için.

Benim için olmazsa olmaz temettü istikrarı, döngüsel şirketlerde bu istikrar imkansız zira gelir stabilitesi uç noktada ki döngüsellikler sebebiyle imkansız.

1-Eşit hissedar yapılı yabancı kurumsal ortaklık
    2-İstikrarlı ve ürettiği ürünlerin fiyatını olabildiğince dış etkenlerden bağımsız belirleme gücü olan
    3-Kazandığını paylaşan ve bunu kurum kültürü haline getirmiş

Şirketler haricinde hiç bir şirkete yatırım yapmıyorum.

Ps: İlk madde beraberinde benim küçük ortak olarak hakkından gelemeyeceğim pek çok riski elimine ediyor, büyük kurumsal yabancı ortak bir çok riski bertaraf ediyor diyelim. Başlı başına bir konu bu, uzun uzun avantajları ve elediği riskleri yazabiliriz.
    Az insan çok huzur

6.  Alıntı Originally Posted by indigenos Yazıyı Oku
    Nefesinizi boş yere niye tüketiyorsunuz muhterem kardeşim, bu platformda şirketie sizin yarınız kadar hakim yatırımcı yok.
    Kadir kıymet bilmek ne güzel bir haslettir.

7.  Alıntı Originally Posted by indigenos Yazıyı Oku
    Nefesinizi boş yere niye tüketiyorsunuz muhterem kardeşim, bu platformda şirketie sizin yarınız kadar hakim yatırımcı yok.
    Bu mesajınızı kaçırmışım, kusuruma bakmayın lütfen. Nazik değerlendirmeniz için teşekkür ederim

Elimden geldiğince objektif yorumlarımı aktarmaya gayret ediyorum, faydası oluyorsa ne mutlu bana.

Sayfa 797/801 İlkİlk ... 297697747787795796797798799 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •