Special Days Image
Sayfa 432/801 İlkİlk ... 332382422430431432433434442482532 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 3,449 - 3,456 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    #TTRAK #matriks http://share.matriksdata.com/share.a...05131022146748

Son durum bu sekilde gorunuyor....

Bugunku kapanis ve hacim cok onemli olacak..

Syg,
    Kapanışı çok iyi oldu, ben bunun kapanışınında .............................

2.  Alıntı Originally Posted by -Taha Yazıyı Oku
    Kapanışı çok iyi oldu, ben bunun kapanışınında .............................
    Taha hocam hisseyi nekadar zamandır tutuyorsunuz bilemiyorum ama ben 3 seneyi aşkındır bu hissedeyim ve daha TL bazlı anaparayı bile kurtaramadım (ben aldığımda 1 hisse yaklaşık 20 dolardı) öyle lanet bir hissedirki bu 10 tana traktör az satsa sayın speğimiz hooop 5 kademe aşağı salar çok iyi bir haber gelse ıkına ıkına 2 kademe zor çıkar çıktığını ve fazlasınıda ertesi gün hooop geri verir. ortada iki sandalye bir masa bulunan şirketlerin hisseleri 5-10a katladı biz hala anapara derdindeyiz yani demem o ki eğer yeni bulaştıysanız çok zarar yoktur sanırım satın kurtulun bu hisseden daha 3-5 sene bir cacık olmaz vesselam. saygılar

Bist te dolar bazlı kazandırmış hisse sayısı o kadar az ki. Otomotiv, demir çelik, kimya ve petrol döngüsel sektörler. Temel anlamda işlerin iyi gittiği ve kötü gittiği döngüler oluyor. Traktöründe 2014-2018 yılları işlerin iyi gittiği yıllardı. Birde bu dönemin öncesinde uzel in batışı ve Türk traktörün piyasayı ele geçirme dönemi vardı.Bu dönemde piyasayı resmen traktöre doyurdu ve ardından satışların dip yaptığı 2019 u yaşadı.
    İşte bizde tüm bu hesaplar ile yeni bir iyi döngü başlıyor mu, veya ne zaman başlayabilir onu anlamaya çalışıyoruz. Eğer corona olmasaydı 2020 toparlanma yılı olacaktı. İlk çeyrek bunu net gördük ancak halen temkinli bir şekilde satış verilerini izliyorum. Nisan ve mayıs dan çok umutlu değildim ancak Haziran satışları ve üretimi çok önemli benim için. Hatta 2. Çeyrek bilançosunu Haziran rakamlarına göre kendim hesaplamaya çalışarak Haziran özelinde detay hesap yapmaya çalışacağım.
    Buarada tabiki tarımdaki gelişmeleri, haberleri, desteklemeleri, traktör alımındaki faizleri vb takip ediyor olmalıyız.
    Herşey olumluya dönüp dönüş döngüsü başlamışsa bitiş sinyallerini görene kadar fiyatta iyileşme ve güzel temettüler alabiliriz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4. Akşam seans bitimine kadar toplam 545.000 lot ile yukarıdan alıp , aşağıdan sata sata doymadılar , tezgahı açıp çanak tutan baş şrfsz ... sürekli al sat , al sat boşuna tahtada 500.000 lotu çevirmediler , yüklü malı olan şrfsz in tezgahı ...
    Topiğin başından sonuna kadar yazdıklarım geride duruyor ,,

Günlük 100.000 lot ilede artı kapatabilirdi... yok öyle yapmıyorlar ,,, 20.000 lotda 200 kuruş ( 4.000 tl ) peşinde akşama kadar çanak tutan , o.ç

Bunları yağada batırsan , balada batırsan , kökleri bozuk , ramazan nedeniyle daha ölçülü olmaya çalışıyorum ,,, geçmişte burada söylediğim herşey aynen geçerli , hisse 200 tl de olsa ( ! )

Çoğu hisse bilançosu zararda tavanlarda ,, Neyse ,,, daha fazla §+§&&§§& yapmıyayım Ramazan bitsin

5.  Alıntı Originally Posted by İzmir Yazıyı Oku
    Akşam seans bitimine kadar toplam 545.000 lot ile yukarıdan alıp , aşağıdan sata sata doymadılar , tezgahı açıp çanak tutan baş şrfsz ... sürekli al sat , al sat boşuna tahtada 500.000 lotu çevirmediler , yüklü malı olan şrfsz in tezgahı ...
    Topiğin başından sonuna kadar yazdıklarım geride duruyor ,,

Günlük 100.000 lot ilede artı kapatabilirdi... yok öyle yapmıyorlar ,,, 20.000 lotda 200 kuruş ( 4.000 tl ) peşinde akşama kadar çanak tutan , o.ç

Bunları yağada batırsan , balada batırsan , kökleri bozuk , ramazan nedeniyle daha ölçülü olmaya çalışıyorum ,,, geçmişte burada söylediğim herşey aynen geçerli , hisse 200 tl de olsa ( ! )

Çoğu hisse bilançosu zararda tavanlarda ,, Neyse ,,, daha fazla §+§&&§§& yapmıyayım Ramazan bitsin
    Bu var ya bu öyle kancık bir tahta ki tarif edemem...Sabah ne olduğunu anlamadan seans açılır açılmaz 62 yaptılar..Amaç meğerse sokuşturmakmış..
    Bu kağıdın tahtasına yeni yeni alışıyorum..Düşerken sorgusuz sualsiz alacaksın ama kademeli...Yukarı vurduğunda sen de vuracaksın..Gidiyorsa s.tir olsun gitsin..

6. dün migrosta olanın aynısı bugün bura da olmuş.. orada da yazmıştım göstergeler bozuldu diye..

yapacak bir şey yok, ağalar böyle istiyor..

7. [QUOTE=[COLOR="#000000"]b_g[/COLOR];4434374]Bu var ya bu öyle kancık bir tahta ki tarif edemem...Sabah ne olduğunu anlamadan seans açılır açılmaz 62 yaptılar..Amaç meğerse sokuşturmakmış..
    Bu kağıdın tahtasına yeni yeni alışıyorum..Düşerken sorgusuz sualsiz alacaksın ama kademeli...Yukarı vurduğunda sen de vuracaksın..Gidiyorsa s.tir olsun gitsin..

hemde nasıl ,traktörün tahtasını yıllardır aynı hayvanlar yönetiyor , değişmedi ,,,sanırım ( x ) şirket kurumu ,, kurumda olunca müşterilerini Traktöre iyice yönlendirip iki kez kazanma moduna giriyorlar,,
    sabaha 62 yapmalarının sebebi ,, tezgah şöyle işliyor ,,, 20-30-10-50 bin lotlarla 200 - 250 kuruş al sat yapma kurgusu , üstelik saatlerce 59.85 - 60,35 cukka hisse başı 150 kuruş ama , büyük lotlarla girip çıkıyorlar ( çaktırmadan ) onun için 550.000 lot ile günü tamamladılar ,,, ağalar değil >>> köpekler,,,

Ana Endeks 13.05.2020

8. TTRAK - Aylık - 13.05.2020

Sayfa 432/801 İlkİlk ... 332382422430431432433434442482532 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •