Sayfa 193/801 İlkİlk ... 93143183191192193194195203243293693 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 1,537 - 1,544 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1. fiyata bakıyorsun fk 7 ye gelmiş....temettü verimliliği en yüksek şirketlerden biri tüpraş orada fk 11 olmuş fiyat 130 larda...yani paranız var bankaya koyuyorsunuz biri 5 lira temettü diğeri 12 lira...ama biri için 35 lira yatıracaksın diğeri için 130....düz mantık 130 yerine 105 yatırır 15 temettü alırım diyor....ama bakıyorsun parayı yatırdığın şirket hırsız ,senin parandan sana temettü veriyor yani eriyorsun...ana paradan kaybediyorsun......

2. Traktördeki tahtanın sahibi , başındaki ve yöneten şerfsz finoların bilinen taktiği :
    1- endeks artıya geçtiği vakit , tersi hareket edip tepkisiz kalmak ya da hisseyi düşürmek
    2- endeks düşerken , daha çok tepkili düşmek yada hafif yükselmek ,,
    3- gün içinde hisse alan olursa , gün sonu hisse fiyatını tam tersi aşağı çekmek ,, kapanışı eksi yapmak
    yönetenlerin karakteri bozuk olduğu için tahtayada aynı şekilde yansıyor,,,

hissenin ederi belli geçenlerde Otokar la , Traktörü kıyasladım , traktör çok çok ucuz kaldı , gerisi boş ,, bu devran böyle gitmez , eninde sonuda bi gün açık vericekler ,,
    2019 - 2020 -2021-2022 - 2023 yıllar çabuk geçiyor ..

temettü memettüye fazla güvenip vericekler diye de bel bağlamayın, parayı içeri alıp vermeyebilirler ... şart değil , verenler vermek isteyip düşüncede olanlar alsınlar onu karanlık yerlerine gömsünler ,,

TTRAK - 2.11.2018

unutmayın arkadaşlar : hisse alırken borç , kredi vb , emanet , eş dost parası ile asla almayın ,,, varsa cebinizde nakit ve acil ihtiyacınız olmayan parayla alın ,,
    örneğin bir hissenin yarın yüzde yüz çıkıcağını bilseniz bile ,,, yine ! bu dediğim nasihate uyun , kendi cebinizdekini kullanın

3. İZMİR ELİNE SALIK izmiride severim askerligimi gazemirde yaptım 10 numara 5 yıldız çizmişsin 35 den döner bu kagıt azdaha sabır uzatsın bakam nerden kopacak görelim

4. 6senedir düzeltme yapıyor fıbo%50 düzelmesi 35 tekabul edıyor yani uzatan 5 yapıyor böle oluncada dipleri kıdım kıdım yapıyor en fazla 15 gün daha sallarsın gorelim bakalım elmi yaman beymi

5. Hurda teşviki ile ilgili 2018 Ocak ayında haberler var, 2019 ve 2020 yılı içinde uygulamaya geçilmesi düşünülüyor diye. Ama devamı gelmemiş. Artık köydeki vatandaş, çiftçi, hayvancı da yerel seçimde belediye için oy kullanıyor. Ak parti de büyükşehirleri hep köyden gelen oylarla kazandı. Otomotiv için yapılan vergi indirimi gibi traktöre de teşvik gelmesi lazım, 20-25 senelik traktörü olup da maddi imkanlardan dolayı değiştirmeyen çok çiftçi tanıyorum.

Lenovo P2a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Ttrakdaki bugünki işlemler dikkate şayan : elinde 60000 Loto ttrak olan Deniz yatırım 77000 lot sattı, ( 17000 lot açık mı?)
    Satışların 39900 lotu ve 14500 lotu merylynch ve citi ( kurum isimleri tam doğru olmasada yabancı iki kurum) tarafından karşılandı
    İlginç olan sabah seansında 37 ve üzeri denenirken birden 35 küsürler görüldü...
    Koskoca şirket kap a Bi haber göndermiyor .
    Bari ankaradaki fabrikayı kapatıp arazisinde satın yada bedelsiz iyi bir sermaye artırımı yapında yatırımcı rahatlasın

7.  Alıntı Originally Posted by Beydaspor Yazıyı Oku
    Ttrakdaki bugünki işlemler dikkate şayan : elinde 60000 Loto ttrak olan Deniz yatırım 77000 lot sattı, ( 17000 lot açık mı?)
    Satışların 39900 lotu ve 14500 lotu merylynch ve citi ( kurum isimleri tam doğru olmasada yabancı iki kurum) tarafından karşılandı
    İlginç olan sabah seansında 37 ve üzeri denenirken birden 35 küsürler görüldü...
    Koskoca şirket kap a Bi haber göndermiyor .
    Bari ankaradaki fabrikayı kapatıp arazisinde satın yada bedelsiz iyi bir sermaye artırımı yapında yatırımcı rahatlasın
    adamların yapacagı bişey yok...traktör satışı sıfıra indi..adamlar ne yapsın..para olsa kredi borclarını kapatırlar..

piyasa acılmasını beklicez, ya da teşvik vs beklicez...tüm traktör üreten firmalar iflas eşiğinde şuan.

8. 35 in altına inerse 25tl olur
    37 nin üstü tekrar 43 olur
    Diye düşünüyorum...
    Ytd...

BLA-L29 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 193/801 İlkİlk ... 93143183191192193194195203243293693 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •