Sayfa 794/801 İlkİlk ... 294694744784792793794795796 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 6,345 - 6,352 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Otomotiv de ihracatçı Ford görüldüğü üzere çatır çatır ayrışıyor sektörden. Aynı ayrışma iki aylık satış rakamlarına bakıldığında Traktörde de yaşanıyor. En son söyleyeceğimi en başta söyleyeyim Ford için 1 olumluysam Traktör için 1.5 olumluyum.

Bir kere devletin tarıma ve çiftçiye desteği hiç bir zaman kesemeyeceğini düşünüyorum ve görüyorum. Tarım gıda için olmazsa olmaz ve her şeyin başı bir sektör. Hükümer son 20 yılda uyguladığı yanlış politikaları ile tarım ve hayvancılığı tarumar etti. Pandemi ve akabinde Ukrayna savaşı vesilesiyle de tarımın önemini gördü. Günümüzde Dünya öyle bir yer haline geldi ki devletler en ufak bir sürtüşme ve savaş halinde birbirlerine bir lokma dahi vermiyorlar ve direkt tarım ürünleri ihracatını kesiyorlar. Gıda güvenliği ülkelerin güvenliği ile özdeş hale geldi.

Bu durumun idrakine birazda olsa varan bizimkiler ekonomide sıkılaşma adımları atarken tek gevşek tuttukları ve kredi musluklarını ardına kadar açık ve sübvansiyonlu tuttukları alan tarım ve tarım ekipmanları. Tarımın ülkede düşürüldüğü halden ötürü tekrar toparlanması ve ayakları üzerinde durması için bu destek politikası her halükarda sürecek. Bunun ikinci bir ihtimali yok, seçimden sonra diğer alanlarda sıkılaşma artacak ama tarımda sürecek, sıkılaşmaların sonuna gelindikten sonra faizler indirilmeye başlanıp gevşetileceği zamanlarda tarımda daha fazla sübvansiyon ve gevşemeler olacak.

Tüm yolların tarım ve gıdaya çıktığı bir dünyada Traktör hissesinde duyduğum rahatlığı hiç bir hissemde duymuyorum açıkçası. Bu minvalde şirketimizin ilerleyen yıllarda kapasite artışı yatırımları ve farklı ekipmanların üretimi içinde yatırımlar açıklayacağını düşünüyorum.
    Tarım hisseleri de ileride önemli olabilir yazınızdan bunu anladım.
    Şahsi düşüncem Koç holding şirketlerinde en iyisi traktör daha iyisi yok ytd.

2.  Alıntı Originally Posted by anadolulu alp Yazıyı Oku
    Tarım hisseleri de ileride önemli olabilir yazınızdan bunu anladım.
    Şahsi düşüncem Koç holding şirketlerinde en iyisi traktör daha iyisi yok ytd.
    Ama hangileri Hektaş mı grtrk mi vs...

Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Ama hangileri Hektaş mı grtrk mi vs...
    Bakmadım lafın gelişi yazdım.

4.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Çok güzel analiz. Bütün tiklerin işaretlenebildiği başka bir şirket var mı borsamızda. Hala daha bazıları tarafından beğenilmiyor olması şımarıklık değil de nedir? Bunu beğenmeyen beğendiğini söylesin de bakalım hep beraber.

Traktörün tek tartışılabilir durumu, yatırımları olabilir ancak. Kapasite artırmadığı sürece bu satış adetleri etrafında zaman geçirir. Mevcut modernizasyon yatırımları maliyetlerini azaltıp kar marjını büyütmeye devam ettiği sürece de, kar rakamı büyüyecek ve temettü ödemelerinin montanı artacaktır. Bu haliyle bile mevcut piyasa değeri (2,75 milyar dolar) dolar bazında %10-20 arası (değerleme yöntemine göre değişir) iskontoludur. Yeni kapasite artırımı yatırımı yaparsa bu direkt olarak fiyata hızlıca yansır.

Nefesinizi boş yere niye tüketiyorsunuz muhterem kardeşim, bu platformda şirketie sizin yarınız kadar hakim yatırımcı yok.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,896
    En yüksek temettü verimi doaş'a geçmiş görünüyor dün akşam açıklanan oran itibariyle...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. Bu ay yeni bir aylık satış rekoru gelebilir, Konya tarım fuarında ciddi satışlar yapılmış.

https://profitraktor.com.tr/konya-ta...tci-agirlandi/
    Az insan çok huzur

7.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    En yüksek temettü verimi doaş'a geçmiş görünüyor dün akşam açıklanan oran itibariyle...
    evet 36 tl net ile liste başı...

ancak traktör gibi dikey hareket kabiliyeti yok

Sayfa 794/801 İlkİlk ... 294694744784792793794795796 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •