Sayfa 786/801 İlkİlk ... 286686736776784785786787788796 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 6,281 - 6,288 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

Geçen yıl yaptığı %87,5 bedelsizi hesaba katmadan bu yılki dağıtımı hesap yaparsak 118TL Bürüt dağıtım yapmış oluyor.

Gayet iyi bir dağıtım oranı tekerine taş değmesin. #TTRAK
    Burada yapılan paylaşım yazılan bilgi yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Arkadaşlar,

Bedelsiz Sermaye artırımı yokmuş. Ben yanlış okumuşum.

Herkesten çok özür dilerim.
    Yatırım tavsiyesi değildir, nasıl olsun ki, kelin ilacı olsa başına sürer.

3.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Tartışmaya gerek yok, beklentiler geçmiş dağıtım oranları yanında kasada ki nakte göre şekillendiği için bu dağıtım oranı tatmin edici olmadı diyoruz. İşkemden şu kadar verirdi demiyoruz. Ayrıca temettü olayında herkesin şartları ve beklentileri farklı olduğu için farklı düşüncelerin olması normal. Ben bu şirketin halka açıldığı günden beri ortağıyım. Kısa zaman önce hisse alıp 3 gün önce gelip burada millete ayar vermeye kimse kalkışmasın, o durumda kullandığım dili değiştiririm.
    Helal olsun dedem bende ayni şeyi diyorum.
    Herkesin beklentisi farkli ve benim de beklentimin altinda kaldi polyannaciliga gerek yok.
    Haberi bukadar beklettiklerine de ayrica ayar oldum

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. umarım traktör dahil koç grubu şirketleri görece az temettü verdiği (ben tedbir amaçlı piyasa beklentisinin altında hesaplamalar yaparım, o yüzden bende çok şok oluşturmadı) 2024 yılında keskin ve verimli yatırımlar, satın almalar yapar.

her şirketinin kasasında çılgın bir para var. örneğin, önümüzdeki 10 sene içerisindeki hedeflerini beş sene öncesine çekecek atılımlar yaparsa kendi adıma bu temettüyü abartısız 150 lira gibi görürüm.
    Elbette ki dediklerim yatırım tavsiyesi değildir.

5. Paraları kakameye koyup sonra seçimden sonra temettüyü çaksaydı daha okkalı olabilirdi.

6.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Enflasyon muhasebesinde stok varlıklarında maliyet güncelleme var, ama maddi duran varlıkların güncel değeriyle bilançoya yansıtması pas geçiliyor.

değerlenne farkı vergiden muaf olmasına ve böyle yüksek enflasyonda maddi duran varlıkların değer düşüklüğü gibi bir endişede söz konusu olmamasına rağmen koç grubu şirketleri bu konuda istekli görünmüyor.
    Şaka mısınız kardeşim siz? Bundan sonra paylaşım falan yapmıyorum, hoşça kalın

7. Froto, alark, tuprs gibi bazı hisseler yılda 2 ve daha çok temettü dağıtıyor. Belki TTRAK ta iki kez temettüye başlayacaktır. Hemen enseyi karartmayalım.

8. Bir arkadaşın yazdığı gibi geçen yıl dağıtılabilir karın % 67 sini dağıtmış. Bu yıl ise % 64,5 unu dağıtmış. Dağıtılan kar oranında küçük farklılık var. Bu nedenle ah vah edenlere hayret ediyorum. Bu enflasyonist ortamda bu oranda kar dağıtmak yine de çok iyi.

Ben asıl şubat ayı üretim rakamlarını merak ediyorum. Ocak ayında kota yazısının geç gelmesi nedeniyle satış rakamlarının eksik bildirilmesi ve bu farkın şubat rakamlarına ekleneceği söylendiği için geçen yılla kıyaslama yapmak açısından şubat satış adetleri önemli.

Sayfa 786/801 İlkİlk ... 286686736776784785786787788796 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •