Sayfa 737/801 İlkİlk ... 237637687727735736737738739747787 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 5,889 - 5,896 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1.  Alıntı Originally Posted by L@civert Yazıyı Oku
    Umarım iyidir bu kadar satış
    Gayet iyi bir satış rakamıdır. Kaldı ki, iş makinesi, biçerdöver, transmisyon ve diğer ekipman satışlarını bilmiyoruz.

2. İhracattan ziyade iç piyasa satışlarında kar marjı daha yüksek diye biliyorum…iç piyasanın kuvvetli olması durumunda yıl sonu net 9 milyar TL yi aşabilir… Bu durumda hisse başı 90 net TL kar olurken çok iyi bir temettü verebilir ….sabır gerek çok uzun vadede Ege endüstri gibi olma ihtimali olan bir yatırım aracı olabilir…. Al sat tut tavsiyesi değildir….

3. Hisse o kadar dustu ki 4 bin ustu herhangi bir rakam yukari tasidi gunlukte,uzunda tahmin calismalarinda 10fk ve ustu fiyatlamalari gercekci bulmuyorum 8-10m kar bandinda 7-10fk civarinda hedef fiyat tanimlamasi yapilabilir,bist 13500 muhabbeti gercek olursa o zaman daha yuksek fiyatlama dusunulebilir ancak bu faiz ortami ve enflasyon muhasebesi onumuzdeki setlerden

4. 800lerde de %10 temettü verimi hesaplanıyordu 680e geldik yine %10-11 hesaplıyorsunuz. ya objektif bakın ya da hesap yapmayın.
    her yerden demettü kazandırır mı?
    29.01.2024:brisa 900m$ , ttrak 2500m$ ,ons 2050usd ^^ ilk checkup: 29.07.2026

5.  Alıntı Originally Posted by indigenos Yazıyı Oku
    Yönetim konunun ciddiyetinin farkında; 2023 - 2025 yıllarını kapsayan orta vadeli programda tarımın desteklenmesine yönelik pek çok ifade ve atıf var. Daha önce de anlatmaya gayret ettiğim gibi, ülkemizin 100 milyar dolar civarında enerji ithalatı var. Bu gideri salt turizmle kapatmak mümkün değil, kaldı ki turizm hedefleri aşağı doğru revize edildi. Kısaca, tarıma verilen destek ve teşvikler ışığında doğru bir istikamette olduğumuz açıktır. Diğer taraftan, şirket borçluluğuna ilişkin anlatılarınızdan finansal okur yazarlığının oldukça sınırlı olduğu anlaşılıyor. Borçta ciddi bir artış yok.
    Mesajımı dikkatli okursanız borçluluğun arttığını ama bunu bir yere bağlayamadığımı, bilen varsa paylaşmasını rica etmişim. Firma ile ilgili yorum yapmadım. Rakamlara bakınca da bu durum görünüyor, borçta artış var; elbet bu artış güçlü bir yatırıma da yapılmış olabilir. Uygun faizli kredi de bulunmuş olabilir vs. Zaten benim de amacım aktarıldığı yeri bilen varsa belki anlatır diye bu soruyu sormaktı. Finansal okuryazarlığıma atıfta bulunmanız gereksiz bir çıkış olmuş. Yanılmıyorsam sizi geçen günlerde yine temettü/temettü emekliliği yatırımı ile ilgili gereğinden agresif yaklaşımınızla da hatırlıyorum. Başkalarının fikrine bu kadar tepkili yaklaşmanın bir anlamı yok. Gayet basit ve makul sorular bunlar.

6.  Alıntı Originally Posted by makulyatirimci Yazıyı Oku
    800lerde de %10 temettü verimi hesaplanıyordu 680e geldik yine %10-11 hesaplıyorsunuz. ya objektif bakın ya da hesap yapmayın.
    Hisse 732 üzerine atarsa yeniden 800 - 900 olabilir. O zaman tekrar yuzde 11 deriz. Daha var temettuye.

SM-G780F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by Hunlu Yazıyı Oku
    Mesajımı dikkatli okursanız borçluluğun arttığını ama bunu bir yere bağlayamadığımı, bilen varsa paylaşmasını rica etmişim. Firma ile ilgili yorum yapmadım. Rakamlara bakınca da bu durum görünüyor, borçta artış var; elbet bu artış güçlü bir yatırıma da yapılmış olabilir. Uygun faizli kredi de bulunmuş olabilir vs. Zaten benim de amacım aktarıldığı yeri bilen varsa belki anlatır diye bu soruyu sormaktı. Finansal okuryazarlığıma atıfta bulunmanız gereksiz bir çıkış olmuş. Yanılmıyorsam sizi geçen günlerde yine temettü/temettü emekliliği yatırımı ile ilgili gereğinden agresif yaklaşımınızla da hatırlıyorum. Başkalarının fikrine bu kadar tepkili yaklaşmanın bir anlamı yok. Gayet basit ve makul sorular bunlar.
    Konuyu kişiselleştirmişsiniz. Sizi tenzih ederim, okumayan, araştırmayan, kısaca kendini geliştirmeyen insanlarız maalesef. Desinler onuruyla yaşayan aferin budalası bir kimlik değilim ben. Yazmayız güzel kardeşim olur biter.

8.  Alıntı Originally Posted by Hunlu Yazıyı Oku
    Borçları tek başına değerlendirmeye almak hiç bir anlam ifade etmez. Kaldı ki artan satış hacmine kıyasla borçlardaki artış çok düşük düzeydedir. Firmanın kısa vadeli borç ödeme gücünü ölçmek için dönen varlıklar ve kısa vadeli toplam borçlarını kıyaslamak gerekir. Bu karşılaştırmaya da bilanço analizi dilinde cari oran denir.

Cari oran: Dönen varlıklar/Kısa vadeli borçlar

Türkiye şartlarında bu oranın 1,5 olması makul kabul edilmektedir. Türk Traktörde bu oran 31.12.2022 bilançosunda 1,26 iken 30.09.2023 bilançosunda 1,43 e yükselmiştir. Bunun anlamı,şirketin borç ödemelerinde kullanacağı varlıkları, borçlarından çok daha fazla artmış ve şirketin borç ödeme gücü yükselmiştir. Yani şirket borç ödeme gücü açısından daha sağlam hale gelmiştir.

Sayfa 737/801 İlkİlk ... 237637687727735736737738739747787 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •