Sayfa 787/801 İlkİlk ... 287687737777785786787788789797 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 6,289 - 6,296 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1.  Alıntı Originally Posted by indigenos Yazıyı Oku
    Şaka mısınız kardeşim siz? Bundan sonra paylaşım falan yapmıyorum, hoşça kalın
    Noldu yav niye kızdınız? Söyledikleri yanlış diye mi?

Temettüyü bol kepçe vermesindense ihtiyatlı gidilmesi bence doğru teşekkürler emeği geçen tüm çalışanlarımıza , sağlık ve huzurlu günler diliyorum.
    Syg.

SM-A536E cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. [QUOTE=BuyukPatron;6728568]Teşekkurler bilgilendirme için.
    Peki piyasada konusulan tuprasin satilma gibi bir durumu var mi acaba ?

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE

ihtimal oranım 0,000000000000000000000000000000000000000000000000 0000000000000000001 bile değil

ama satılmayacak mal yoktur .

4. Bilanço ve temettü açıklandı, hissede ayak sürüme başladı

dağıtılacak temettü de beklentileri karşılamayınca sonuç ortada.

belliydi zaten, bilanço öncesi bile hareketleri temkinliydi
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

https://x.com/svkiidvcii/status/1763...rn6IgPy0ua5YuA

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Burada yapılan paylaşım yazılan bilgi yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by Bay_Ballı Yazıyı Oku
    https://x.com/svkiidvcii/status/1763...rn6IgPy0ua5YuA

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Çok güzel analiz. Bütün tiklerin işaretlenebildiği başka bir şirket var mı borsamızda. Hala daha bazıları tarafından beğenilmiyor olması şımarıklık değil de nedir? Bunu beğenmeyen beğendiğini söylesin de bakalım hep beraber.

Traktörün tek tartışılabilir durumu, yatırımları olabilir ancak. Kapasite artırmadığı sürece bu satış adetleri etrafında zaman geçirir. Mevcut modernizasyon yatırımları maliyetlerini azaltıp kar marjını büyütmeye devam ettiği sürece de, kar rakamı büyüyecek ve temettü ödemelerinin montanı artacaktır. Bu haliyle bile mevcut piyasa değeri (2,75 milyar dolar) dolar bazında %10-20 arası (değerleme yöntemine göre değişir) iskontoludur. Yeni kapasite artırımı yatırımı yaparsa bu direkt olarak fiyata hızlıca yansır.

7.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Çok güzel analiz. Bütün tiklerin işaretlenebildiği başka bir şirket var mı borsamızda. Hala daha bazıları tarafından beğenilmiyor olması şımarıklık değil de nedir? Bunu beğenmeyen beğendiğini söylesin de bakalım hep beraber.

Traktörün tek tartışılabilir durumu, yatırımları olabilir ancak. Kapasite artırmadığı sürece bu satış adetleri etrafında zaman geçirir. Mevcut modernizasyon yatırımları maliyetlerini azaltıp kar marjını büyütmeye devam ettiği sürece de, kar rakamı büyüyecek ve temettü ödemelerinin montanı artacaktır. Bu haliyle bile mevcut piyasa değeri (2,75 milyar dolar) dolar bazında %10-20 arası (değerleme yöntemine göre değişir) iskontoludur. Yeni kapasite artırımı yatırımı yaparsa bu direkt olarak fiyata hızlıca yansır.
    Yatırımcı ilişkileri ile görüşmemde ben de kapasite konusunu sordum. % 80 in üzerinde kapasite kullanımı var ve ülkemizde traktör yaş ortalaması çok yüksek. Talepte ciddi bir artış durumunda ilave kapasite gerekmez mi? diye sordum. Talep artığında vardiyaları artırarak bu talepleri karşılama imkanıba sahibiz diye söylediler.

8. Traktör elimde yok ama eski şirketim oldugu için hepimizin bildiğini ortaya yazayım gözden kaçmasın.
    Kapasite kısmı vardiya ile arttırılabilir şirketin dediği gibi.
    Bir de büyük traktörler kar marjı daha yüksek adetsel artısları karı daha da yükseltecektir.
    Onların kar marjı diger traktörlere göre daha yüksek.
    İş makinalarında da büyüme gösteriyorlar.İş makinaları karı da yüksek.
    Bir de maliyet azaltıcı hamleler yapıyorlar.
    O da toplam giderlerde katkı sunacaktır.
    Ytd

Sayfa 787/801 İlkİlk ... 287687737777785786787788789797 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •