Sayfa 585/801 İlkİlk ... 85485535575583584585586587595635685 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 4,673 - 4,680 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    BAZI ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASI İLE BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA İLİŞKİN KANUN:
    Kanun No. 7326
    Kabul Tarihi: 3/6/2021
    Bu yeni kabul edilen kanunla, şirket varlıklarının yeniden değerleme sonucunda oluşan değer farkının vergisi %5 ten %2 ye indirilmiş..

Bu yeni yasa ile bu güne kadar maddi duran varlıklarını yeniden değerlemekten kaçınan şirketler, belki bu yıl sonuna kadar şirket defter değerini kredibilitesini yükseltmek için maddi duran varlıklar için yeniden değerleme yaparlar. Şirketlerin gercek özsermaye gücü ve gercek defter değeri açığa çıkar.

Şirketlerin özsermaye veya hisselerin defter değerinin yükselmesi, Bistin genel değeride yükselmesi açısından olumlu olur. Daha makul fiyatlarda görünecek olan BİST’e yabancı ilginin artmasınada etki eder! BİST’in Enflasyon ve dovize karşı her yıl değeri düşmekte, özellikle yabancı para birimi bazında..
    Enflasyonist bir ülkede bir kaç yılda bir şirket maddi duran varlıkların yeniden değerlendirmelerin yapılması zorunlu olmalı

Ütopik bir durum değildir yapabilirler yapan firmalar var ( ERBOS ) ancak; Mayıs ayı traktör satışları 3623 adet, ilk beş ayda 20 631 adet toplam traktör satışı olmuşken, geriye kalan 7 ayda toplam 20 bin daha çok rahat başarılabilecek bir rakam min. düzeyde ortadayken, ve toplamda 40 bin çok rahat aşılacağı aşikarken... bunu 2020 toplamıyla bir karşılaştırın derim.
    özetle 2020 toplamda 34 337 adet satılmıştı bu rakamla ne kadar kar açıklandı 780 mil. tl. peki min 40 bin ve max. 50 bin traktörün kar rakamı sizce ne olur? en az 1 milyar düzeyinde... bilinen bu gerçekler ortadayken ve fiyatlanmıyorken duran varkıların değerlendirip özsermaye ye dahil edilmesi zor görünen bir durum... inşaAllah yanıltsınlar bizi...

2. Bir sanayi firması
    yıllık yaptığı ciro kadar piyasa değeri eder.

firmanın gerçekten kaç lira piyasa değerinde işlem gördüğünü borçlarını da piyasa değeri üzerine koyarak buluruz
    bunu
    yıllardır hisselerin piyasa değerleri yerlerde sürünürken söylüyorum

traktör
    bu sene yapacağı cironun altında işlem görüyor, arçelikte öyle.
    üstelik çok güzel karlı ve yüksek temettü veren firmalar
    sabr etmek gerekiyor
    hisselerde nelerin döndüğünü çözemiyorum.

otokar şuan geçen seneki yaptığı cironun 3 misli piyasa değerinde.
    Son düzenleme : koçari; 15-06-2021 saat: 11:55.

3. Düştükçe alıyorum. Bu fiyatları hak etmiyor diye düşünüyorum. Umarım çok uzun sürmez toparlaması. Sabır lazım. Ytd.

4. 20 dolar (güncel kurla 170 TL) kritik yer diye düşünüyorum. Buranın altına doğru ufak ihlaller olabilir ancak kalıcı olarak 20 doların altına inmesini zor görüyorum çünkü aşağısı uçurum. Bu arada 2021 için İş Yatırım'ın 964 milyon, Oyak Yatırım'ın 1.165 milyon net kâr beklentisi var.

Yazdıklarım deli zırvası olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin.

5. bende bu ttrak hissesini tanıyorsam o satacak ben alacagım.aylardan beri bu günlere hazirlaniyordum..cephane cok ..beni baglar YTD degildir..

6. öpüle öpüle öpmeyi ögrendik.

7. Politik sıkıntılar, doviz cari açığı sorunu borsayı presliyor, ayrıca Cripto coinler birden çok populer oldu borsanın önüne gecti..
    Bu nedenlerle Borsaya ilgi bayağı düştü, borsaya önemli miktar yeni girişler yok.
    Sonuç: Pahalı fiyatlardan operasyon yiyen niteliksiz hisseler alttan destek bittiği için düşüyor. Temeli sağlam hisselerde de tahtacılar kademe kademe aşağı doğru satış yazarak hesaplar arası arası alver yaparak fiyatı aşağı basıyorlar….

8.  Alıntı Originally Posted by koçari Yazıyı Oku
    Bir sanayi firması
    yıllık yaptığı ciro kadar piyasa değeri eder.

firmanın gerçekten kaç lira piyasa değerinde işlem gördüğünü borçlarını da piyasa değeri üzerine koyarak buluruz
    bunu
    yıllardır hisselerin piyasa değerleri yerlerde sürünürken söylüyorum

traktör
    bu sene yapacağı cironun altında işlem görüyor, arçelikte öyle.
    üstelik çok güzel karlı ve yüksek temettü veren firmalar
    sabr etmek gerekiyor
    hisselerde nelerin döndüğünü çözemiyorum.

otokar şuan geçen seneki yaptığı cironun 3 misli piyasa değerinde.

Bu saçmallık bir düzeltilir

Sayfa 585/801 İlkİlk ... 85485535575583584585586587595635685 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •