Special Days Image
Sayfa 801/801 İlkİlk ... 301701751791799800801
Arama sonucu : 6402 madde; 6,401 - 6,402 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1. E düşüş var geçen yılın ilk çeyreğine göre. Böyle giderse hisse fiyatı buralarda sabit mi kalır?

2.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    E düşüş var geçen yılın ilk çeyreğine göre. Böyle giderse hisse fiyatı buralarda sabit mi kalır?
    Bu rakamları iki yönlü okuyabilirsin.

1- Piyasa değerleme yaparken 2024 için ciddi daralma bekliyordu ve hatta portföyünden çıkaran fonlar bile vardı. Bu durum mevcut fiyatın içine girdi. Ama sonuçlar gösteriyor ki; beklenen daralma beklendiği gibi değilmiş Bu durumda piyasa fiyatının artmasını beklemelisin.

2- Rakamlarda ufak bir düşüş var, devam eden aylarda da benzer bir düşüş olursa fiyatın yerinde kalmasını bekleyebilirsin.

Ben birinci seçeneği değerlendirmeye alırdım, ama 2. çeyrek rakamlarını da çok dikkatli takip ederdim.

Nihayetinde; günümüz enflasyonist ortamında (bu yıl için konuşuyorum) traktörün yukarı marjı enflasyon kadar veya bir tık üzerinde olabilir bana göre. Devam eden kredi avantajı satışların düşmesine engel olmaya devam edecektir. Tarım alanına yapılacak olan devlet teşvikleri de satışları artıracaktır. Bu şekilde uzun vadeli (3 yıl ve üzeri) düşünüldüğünde portföylerin vazgeçilmez şirketi olmaya devam edecektir. Ben satmam, portföydeki ağırlığını bugün için korurum, satışlar artmaya başlarsa da artırırım. Seneye vereceği temettü de 80 teleden az olmayacaktır.

YTD.

Sayfa 801/801 İlkİlk ... 301701751791799800801

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •