Sayfa 403/801 İlkİlk ... 303353393401402403404405413453503 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 3,217 - 3,224 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1. 2017 yılında 39,2 dolardan işlem görüyordun traktör (şimdiki tl fiyatı 212 tl) şimdi ise utanmadan 9 dolardan işlem görüyorsun..biraz utan yahu... senin daha çıkacak çok yolun var ama buralarda apışıp kalmışsın...umarım doas arkadaşın kıçına bir tane tekme vururda sen de ayaklanıp koşmaya başlarsın...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    traktör bak kardeşin doas o kadar hızlı çıktı ki lastikleri yaktı... sen daha ne duruyorsun...
    yazmayım diyorum ama doaşla traktör ne alaka keko bey?

biri perakende öbürü sanayi sektöründe. ikisi de her açıdan farklı şirketler. tek ortak noktaları ikisinin de ürünlerinin 4 tekeri var.

3.  Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    yazmayım diyorum ama doaşla traktör ne alaka keko bey?

biri perakende öbürü sanayi sektöründe. ikisi de her açıdan farklı şirketler. tek ortak noktaları ikisinin de ürünlerinin 4 tekeri var.
    İkisi de otomotiv...otomotivde satışlar olunca her ikisi de kar eder...hatta lastiklerin bile bunlar ile alakası var...bunlar satılınca lastikler de satılır...dolayısı ile brisa da olumlu etkilenir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    İkisi de otomotiv...otomotivde satışlar olunca her ikisi de kar eder...hatta lastiklerin bile bunlar ile alakası var...bunlar satılınca lastikler de satılır...dolayısı ile brisa da olumlu etkilenir...
    ömrün uzun olsun

5. enflasyon faizleri etkiler...enflasyonun artması dövizi de yukarı çeker...doviz ve faiz artınca dayanıklı tüketim malları satışları düşer...otomotiv ,gyo,beyaz eşya...v..b satışların düşmesi ile de bu işler ile ilgili şirketlerin bilançoları bozulur...tersi durumunda ise bilançolar düzelir..

hatta trumpun bile bizim ile alakası var...dünya çok küçüldü...suudi arabistanda bir patlama oluyor etkisi ta bize ulaşıyor...

6.  Alıntı Originally Posted by İzmir Yazıyı Oku
    Ttrak yabancı oranı 11.12.2019 tarihi itibari ile ile 52,19 'dur

Bunlar sadece citi ve deutchenin malını sayıyor...yatırım fonları,emeklilik fonları,Hsbc,TEB mallarının çoğu yabancıdır...

7. hadi traktör sen de ralli yapabilirsin...lastikleri yakmanı bekliyoruz...

8. Sattıkça kazanan yapı kredi'den bir kurtulamadı şu hisse, bir kaç kademe yukarı çekin artıkta sattıklarını yukardan yerine koysun ceza olarak..

Sayfa 403/801 İlkİlk ... 303353393401402403404405413453503 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •