Sayfa 675/801 İlkİlk ... 175575625665673674675676677685725775 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 5,393 - 5,400 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1. HİSSE DEĞERLENDİRMESİ-Tacirler Yatırım, TTRAK-Türk Traktör için hedef fiyatını 436 TL'den 928 TL'ye yükseltti, tavsiyesini "al" olarak korudu05/01/2023 10:23:42Rapor İndirRapor İndir
    Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    http://www.foreks.com
    http://www.metalsmarket.net
    https://www.montelnews.com/tr
    http://twitter.com/ForeksTurkey

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2. TTRAK
    Şartlar güçlü bir yılı işaret ediyor…
    TTRAK için 12 aylık hedef fiyatımızı 436,00 TL’den 928,00 TL’ye
    yükseltirken, AL tavsiyemizi koruyoruz. Sübvansiyonlu krediler ile artış
    gösteren yurt içi talepten, TTRAK’ın pazar liderliğinin katkısıyla olumlu
    etkilenmesini bekliyoruz. Ek olarak, FAZ 3 modellerin tekrardan üretimine
    başlanması ile artış gösteren üretim adetlerini ve yurt dışı pazarda devam
    eden güçlü talebi şirket için ana katalistler olarak görüyoruz. Şirket,
    2023T’de 6,1x FD/FAVÖK ve 6,9x F/K çarpanlarıyla işlem görmektedir.
    TIER 3 traktörler ile üretimdeki adetsel artış… TTRAK, 1Y22’de regülasyonlar
    doğrultusunda FAZ 3 yerine FAZ 4 emisyon tipindeki traktörlerin üretimine
    başlarken, tedarik sıkıntılarından ötürü üretim adetlerinde düşüş gerçekleşti. Bu
    sebeple, şirketin 8A22’de yurt içi pazar payı %54’ten %38’e geriledi. Şirket, Tem-
    22’de tekrardan FAZ 3 modelini üretmeye başlamıştır. FAZ 3’ün katkısıyla
    3Ç22’de artış gösteren üretim adetleri, 4Ç22’de de devam etmektedir. Şirket,
    4Ç22’nin ilk iki ayında 3Ç22’de yapmış olduğu toplam üretim rakamını aşarken,
    toplamda 9,201 adet traktör üretimi gerçekleştirmiştir. (3Ç22: 9,011). Şirketin
    4Ç22’de, çeyreksel bazda %56, yıllık bazda %8 artışla 14,100 adet traktör üretimi
    gerçekleştirmesini bekliyoruz. TTRAK’ın, 2023 yılında, %92 KKO ile yaklaşık 50
    bin adet traktör üreteceğini öngörüyoruz.
    Yurt içi satışların sübvansiyonlu krediler ile desteklenmesi… Ziraat
    Bankası’nın %50 sübvansiyonlu tarım kredisinin faiz oranları Ocak 2023 itibariyle
    %5’e gerilemiştir ve traktör satın alımlarında kullanılabilmektedir. Finansmana
    kolay ulaşılabilirlik ve düşük faiz oranlarının katkısıyla, tarım kesiminin traktöre
    olan talebi artmıştır. Yurt içi pazarda lider olan TTRAK artan talepten olumlu
    etkilenmektedir ve bu durum yurt içi satışlar için ana katalisttir. Şirketin yüksek
    marka bilinirliği ve artan üretim adetlerinin katkısı ile talebe cevap
    verebileceğini, 4Ç22’de yıllık bazda %5, çeyreklik bazda %39 artışla 13,7 bin
    adet; 2023’te ise 48,9 bin satış adetine ulaşmasını bekliyoruz.
    İhraç pazarlarında devam eden güçlü talep… Yurt dışı pazarlardaki güçlü
    talep 2Y22’de devam etti. Şirket, Ağustos ayında yalnızca ihraç pazarlar için
    üretmiş olduğu FAZ 5 modelini tanıttı ve yıllık 2,000 adet ek ihracat hedefiyle
    satışa sundu. Şirketin 4Ç22’de çeyreklik bazda %23, yıllık bazda %9 artışla 5,3
    bin adet ihracat yapmasını; ihracat pazarlarındaki yüksek talebin ışığında 2023
    yılında 18,500 ihracat adedine ulaşmasını ve 20,000 adetlik ihracat hedefini 2024
    yılında gerçekleştirmesini bekliyoruz.
    Süregelen yüksek temettü verimi… Karlılıktaki güçlü beklentilerimizin
    doğrultusunda dağıtılabilir temettü oranımızı %90’dan %91’e yükseltiyoruz ve
    şirketin 2023 yılında 2,2 milyar TL, 2024 yılında ise 4,1 milyar TL dağıtılabilir
    temettü rakamına ulaşacağını öngörüyoruz.

3. 3765 adet aralık satışı , bereket versin

4. yıllıkta
    iç.piyasaya ; 26922 adet
    dış satım; 17095 adet
    satışla yılı kapattık diğer.ürünleri bilemiyoruz
    35 tl temettü cepte gibi

5. O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

Maşallah son çeyrek coşmuş , bereketli olsun.
    Syg.

SM-A217F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Aralık ayı ihracat adedi bu yılın en düşüğü olmuş sanırım.Neden düştüğü konusunda fikri yada bilgisi olan var mı dostlar.

8.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Enteresan hareketler. Böyle şeyler çok sık olmasa da arada görülüyor tahtada.

Geçenlerde sunumları vardı. Aralık ayı satışları oldukça iyi gidiyormuş, 5000 adede yakın gerçekleşecek. 2023 için de oldukça pozitif konuştular. Aylık 5000 adetlerde satışlar ön görüyorlar. Ocak gibi zam gelecekmiş yine. Kar marjlarını koruyacaklar. 2022 bilançosunu bu sefer erken açıklayacaklar. Temettü de erken dağıtılacakmış. Temettü oranı bu yıl daha yüksek olacak ve temettü sonrası ellerinde nakit pozisyon kalacak. Geçen seferki gibi olmayacak. Tahvillerden güzel para kazanacaklar ve nakit akışı 2023 te oldukça kuvvetli olacak.

Öğrendiklerim bunlar. Ben 2023 yılının traktörün tarihindeki en iyi yılı olacağını düşünüyorum.

Herkese bol kazançlar.

YTD.
    Sayın müzikal , sizin ifade ettiğiniz rakamlarla Aralık ayı sonuçları arasında çok ciddi fark var . Burada insanın aklına şu geliyor gerçekten söylediğiniz sunumu şirket yetkilileri mi yaptı ki onların satış rakam tahminleri bu kadar farklı çıkmaz ikinci ihtimal ise bu yazdıklarınız gerçek dışı. Siz 5000 e yakın gelecek yazmışsınız yada duymuşsunuz ama gerçekleşen 3765 .
    Yanlış bilgilendirme ve paylaşımlar yatırımcıyı yanıltabilir ve yatırımcı zarar edebilir. İç kaynak bilgilerinin kap dışında paylaşılması SPK kuralları gereği insider trading e girer ve çoğunlukla yasa dışı kabul edilir.
    Forumda yapılacak paylaşımlara bu konularda hassasiyet göstermek yatırımcıların lehine olacaktır.

Sayfa 675/801 İlkİlk ... 175575625665673674675676677685725775 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •