Sayfa 745/802 İlkİlk ... 245645695735743744745746747755795 ... SonSon
Arama sonucu : 6410 madde; 5,953 - 5,960 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1. 41 makine ve ekipmana verilecek olan yüzde 50 hibe desteği başvuruları yarın başlıyor. Daha önce de ifade etmeye gayret ettiğim gibi sektörde çok düzgün işler yapılıyor. Hisse bir yana, ülkemizin geleceği adına umutlarım her geçen gün artıyor.

2.  Alıntı Originally Posted by indigenos Yazıyı Oku
    Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararıyla, 2024 yılında hazine destekli traktör alımına yönelik kredi limiti ve faiz oranlarında değişikliğe gidildi.

Tarım sektörünün gelişimi ve modernizasyonu adına önemli bir adım daha atıldı. Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile 2024 yılında hazine destekli traktör alım kredilerinde önemli değişikliklere gidildi.

SÜBVANSİYONLU TRAKTÖR KREDİ LİMİTİ 2 MİLYON LİRAYA ÇIKARILDI

Kararla, hazine destekli traktör alım kredilerinin üst limiti 1 milyon liradan 2 milyon liraya yükseltildi. Böylece çiftçiler daha yüksek değerdeki traktör modellerini de kredi kullanarak alma fırsatı bulmuş oldular.

FAİZ İNDİRİMLERİNE İLAVE YENİ İNDİRİMLER GETİRİLDİ

Mevcut yüzde 25 olan faiz indirimine ek olarak, kararla yurtiçinde üretilen traktör alımlarına yüzde 25, birinci derecedeki tarımsal örgütlerin alımlarına ise yüzde 10 ilave faiz indirimi getirildi. Böylece en yüksek faiz indirim oranı yüzde 60’a ulaştırıldı.
    nihayet ender iyi kararlardan biri. inşallah ülkemiz ve şirketimiz adına hayırlı olur.
    Elbette ki dediklerim yatırım tavsiyesi değildir.

3. Çok düzenbaz tahtacı gördüm ama bununki daha bir başka !!! Dün +2 endekste gitmesin diye basıyordu , sabah artı açıp anında -2 ye kadar bastı endeks -2 oldu bu neredeyse + ya kadar getirdi ! Ciddi temettü beklentisi var , aracı kurumların 1000 TL üzeri önerisi var , düsük sermayeye göre aslında tekrar bedelsizde verebilir , hükümetin yerli traktörler için sunduğu avantajların haberi bunların hepsine rağmen yükselmesin diye elinden geleni yapıyor !! Sabreden mutlaka kazanacak ama alavere dalavereler insanın miydesini bulandırıyor gerçekten !! Y.t.degildir

4. Basında alttaki haberi okudum ;

Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaşın ardından bazı yaptırım uygulamaları hala devam ediyor. Bu kapsamda Rus şirketleri yurtdışındaki varlıklarını elden çıkarırken Türk traktör devi, Rusya’nın ünlü traktör şirketini satın aldı. Resmen rakibi kalmayacak dereceye geliyor.

kaynak :
    https://www.karar.com/guncel-haberle...syanin-1824441

5.  Alıntı Originally Posted by baretta Yazıyı Oku
    Basında alttaki haberi okudum ;

Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaşın ardından bazı yaptırım uygulamaları hala devam ediyor. Bu kapsamda Rus şirketleri yurtdışındaki varlıklarını elden çıkarırken Türk traktör devi, Rusyaâ��nın ünlü traktör şirketini satın aldı. Resmen rakibi kalmayacak dereceye geliyor.

kaynak :
    https://www.karar.com/guncel-haberle...syanin-1824441
    Böyle bir haber var ve hissenin fiyati bu şekilde öyle mi ?
    Gerçekten ilginç

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. paylaşılan haberde ki Türk traktör devi olarak geçen başka bir marka. ifade yanlış anlaşılmaya müsait . ifadeyi anlam olarak Türk traktörcülüğünün dev markalarından biri gibi düşünün
    Son düzenleme : wasdreel; 04-01-2024 saat: 18:35.
    yatırım tavsiyesi değildir

7.  Alıntı Originally Posted by wasdreel Yazıyı Oku
    paylaşılan haberde ki Türk traktör devi olarak geçen başka bir marka. ifade yanlış anlaşılmaya müsait . Türk traktörcülüğünün dev markalarından biri gibi düşünün
    Türk Traktör, Türk traktörcülüğünün dev markalarından biri değildir. Tartışmasız tek dev markasıdır. Bahsettiğiniz Erkunt grup ise, başat ortak CNHI grup çerçevesinde küçücük oyuncudur.

8.  Alıntı Originally Posted by indigenos Yazıyı Oku
    Türk Traktör, Türk traktörcülüğünün dev markalarından biri değildir. Tartışmasız tek dev markasıdır. Bahsettiğiniz Erkunt grup ise, başat ortak CNHI grup çerçevesinde küçücük oyuncudur.
    bende önce yazanlar haberi yanlış anlamış. ben haberin ne demek istediğini yazdım. kendi fikrimi değil. sende beni yanlış anlamışsın. kimseye büyük yada küçük demiyorum
    yatırım tavsiyesi değildir

Sayfa 745/802 İlkİlk ... 245645695735743744745746747755795 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •