Special Days Image
Sayfa 346/801 İlkİlk ... 246296336344345346347348356396446 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 2,761 - 2,768 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1. Ülke şahlandı birden bire milyarlarca döviz satıp kaçan yabancı kayboldu birden sanırsın Almanya olduk 2 günde heryer üretim heryer yatırım oldu herhalde traktör satışları 100 kat artmıştır diye düşünüyorum birde cari açık durumu var tabiki sıfırlanmasana çok az kaldı gibi bir hava seziyorum biz neymişiz be döviz 2-3 güne 2 liralara dönecekmiş gibi bir his doğdu içime 2 olmada 3 liraya düşecekmiş gibi sanki nedersiniz?

2. uluslararası konjöktür değişti artık...fed faiz indiriyor...bizim reis de sanki kendi indiriyor gibi havaya giriyor...s 400 krizi de biterse döviz çok ciddi gevşer...

ülkemizin ve şirketlerimizin yaşadığı bu acı kriz de tecrübe olur artık...umarım bir daha bu tür hatalar yapılmaz..ucuz dolarlar tekrardan betona gömülüp üretimden vazgeçilmez...hele ki sanayici ,çiftçi ve teknoloji üreten şirketlere daha iyi bir değer verilir....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. bu süreçte döviz borcu olan ve kaliteli şirketlere güçlü alışlar gelecek...traktör bu hisselerin en başında olan hisselerden biridir...dikkat ederseniz endeksten pozitif ayrışıyoruz...endeks 1 çıkarken traktör 3 çıkıyor....zaman zaman çıktığını hazm etmeye çalışsada genel çıkış trendi devam edecek...orta ve uzunda buralardan alanlar traktörün iyi günlerinde güzel temetüler kazanabilecekler...

geçen gün basit bir hesap yaptım hemen hemen temetü bir aylık orta çaplı bir maaşa denk gelecek...son bir yıldır kafamdaki planım da buydu..bazı hisselerden kazanabildiğim kadar kazanıp daha sonra çok düşmüş temetü de veren kaliteli bir hissede uzun vadeli yerleşmek...her ne kadar 25 tl civarlarından bu hisseyi almak istediysem de nasip olmadı...

benim 3 800 adet hissemi umarım ileriki günlerde başarılı tradeler ile düz 4 000 adete çıkarırım..böylece 25 tl den alamamanın acısını çıkarırırım...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. 25-28 arası güzel mal almışlar..Cuma koftiden korkutma amaçlı düşürdüler. Bugün bende aldım ama çok da uyandırmamaya çalışıyorlar ki alır almaz alıştaki boş kademelere düşürüyorlar. Bakalım bir hareketi var bunun.

5. Mumların çizgilerle dansı insanı heyecanlandırıyor. 100gEHO çevresinde esine kur yapan bir güvercin misali çok gidip gelmiş en sonunda çizginin üstüne atmış. Şimdi buradan bir yumurta olur mu olmaz mı göreceğiz. Yarın eğer BİST deki genel hava biraz daha güçlenirse 97binlere devam edecek bir hareket sinyali alınırsa TTRAK da önce 32.72 daha sonra 33.94 seviyelerine hareketlenebilir. En geç Cuma gününe kadar hareket devam edebilir. Sonrası hafta sonu G20 zirvesi görüşme sonuçları tereddütü nedeniyle biraz geri çekilebiliriz. Temmuzu riskli gören çok ekonomist var. Ancak teknik olarak bakan bizer genellikle gök gürültüsü öncesi şimşeği yakalayamadığımızdan her zaman olduğu gibi gök gürültüsünden kaçarız. Özetle teknik olarak bunu şimdilik ön görmek çok zor ama makro ekonomik olarak ülkemiz ve dünya genelinde risklerin arttığına kuşku yok. Düşüşlerde 30.42 ve 28.90 izlenebilir ama 30.42 altı risk artar. Bu arada 21gEHO 50gEHO kesmek üzere. En son kısa süreli 2018 başında böyle bir durum görmüşüz.
    Yazdıklarım analiz niteliğindedir, yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

6. Sonsuza kadar dusemez, elbet duzelecek ekonomi, bana umut veriyor TTRAK.

7. Dolar hakkında çarpıcı iddia! Trump hamleyi yapmak üzere!
    Amerikan doları geçtiğimiz ağustos ayından bu yana minimuma düşerek, diğer ülke para birimleri karşısında değer kaybetmeye devam ediyor. Bank of America, ABD Başkanı Trump’ın yakın zamanda devalüasyon kararı alabileceğini ileri sürdü. Bu kararla birlikte dolar hızla zayıflamaya başlayacak.
    Dolar hakkında çarpıcı iddia! Trump hamleyi yapmak üzere!
    GİRİŞ 26.06.2019 00:34 GÜNCELLEME 26.06.2019 00:57
    ABD’nin en büyük finans kurumlarından biri olan Bank of America (BofA), Amerikan yönetiminin doları devalüe etme niyetinde oldukları konusunda uyardı.

"TALİMAT GELİR GELMEZ NEW YORK MERKEZ BANKASI HAREKETE GEÇECEK"

Bankanın analistleri, Hazineden talimat gelir gelmez New York Merkez Bankası’nın dolar satıp farklı para birimleri satın almaya başlayacağını ve bu işlemlerin, şu anda hesaplara göre olması gerektiğinden yaklaşık yüzde 13 daha değerli olan doların kaçınılmaz olarak zayıflamasına yol açacağını savundu.

IMF: ABD'NİN GSYİH'Sİ ÖNÜMÜZDEKİ 2 YIL BOYUNCA AZALACAK

ABD’nin ekonomisi geçen yıl yüzde 2.9 oranında büyüdü, ancak yıl sonuna doğru ciddi bir şekilde yavaşladı. Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) tahminlerine göre ABD’nin gayrisafi yurtiçi hasılası (GSYİH) önümüzdeki 2 yıl azalacak.

UZMANLARA GÖRE 2021'E DOĞRU ABD EKONOMİSİNDE RESESYON DÖNEMİ BAŞLAYACAK

Kimi uzmanlara göre 2021’e doğru ekonomiyi resesyon dönemi bekliyor. Birçok uzman ise önümüzdeki yıl da ‘yumuşak’ bir resesyonun olabileceğini öngörüyor. Geçen Çarşamba yapılan toplantıda FED, dolar faiz oranlarında değişikliğe gitmese de FED Başkanı Jerome Powell’in ‘daha uyumlu politika’ şeklindeki açıklamaları, doları anında diğer 6 ana döviz birimine karşı gevşemesine neden oldu.

POWELL TESLİM OLDU

Geçen yıl FED, Amerikan ekonomisindeki düzelmeye ve para teşviklerinin gereksizliğine atıfta bulunarak peş peşe 4 kez faiz artışına gitmişti. Bu tutuma çok sinirlenen ABD Başkanı Donald Trump, FED’i Amerikan ekonomisi için en büyük tehdit olarak niteledi, Powell’i de görevden alabileceğini ima etti.

TRUMP, FAİZ ARTIŞINA TEPKİLİ

Geçen martta FED faiz artışlarını devam ettirmeme kararı aldı, ancak Trump için bu da yeterli olmadı. ABD Başkanı’na göre eğer FED aralıkta faizi artırmasaydı, Dow Jones endeksi birkaç yüz puan daha yukarıda olacaktı ve ekonomi yıllık bazda yüzde 4-5 oranında büyüyecekti.

FED FAİZLERİ DÜŞÜRMEYE BAŞLAYACAK

Powll’in bu baskıya karşı sonunda teslim olacağına işaret eden analistler, FED’in önümüzdeki temmuzda faizi 0.25 oranında düşürmesini bekliyor, buna benzer bir düşüşün de eylülde yapılması bekleniyor.

DOLAR UCUZLARSA, ABD’NİN ÜRÜNLERİ YURT DIŞI ALICILARI İÇİN DAHA CAZİP OLUR

Donald Trump, seleflerinin yürüttüğü güçlü dolar politikasından açık bir şekilde vazgeçti. Trump’a göre aşırı pahalı dolar, Amerikan ürün ve hizmetlerinin ithalatını engelliyor ve ticari ciro açığını daha da derinleştiriyor. (Geçen yıl daha önce hiç görülmeyen 621 milyar dolara ulaştı.)

Doların ucuzlaması halinde dış alıcıların Amerikan ürünlerini satın almaktan karlı çıkacaklarını, sonuçta üretimin kalkınacağını dış ticaret açığının azalacağını düşünen Trump, geçen martta, “Bana diğer ülkelerle iş yapamayacak kadar güçlü dolar değil, ülkemize faydalı olabilecek güçlü dolar lazım†açıklamasında bulunmuştu.

DÜZELME BEKLENMİYOR

Uzmanlar, Trump’ın ve Hazine Bakanı Steven Mnuchin’in sürdürdüğü zayıf dolar politikasının eninde sonunda ekonomik büyümeyi baltalayacağından endişe ediyor. Tanınmış banka analisti Dick Bove, CNBC’ye demecinde bu stratejinin uzun vadede yanlış olduğunu ifade etti.

Bove, “Politika doların istikrarına karşı yürütülüyorsa yabancılar, Amerikan devlet borcunu finanse etmeyecek. ABD ise tümüyle ve tamamen, doların bir dünya rezerv dövizi olarak değerlendiriliyor olmasına bağlı†diye konuştu.

İleriye dönük zayıflama, doların rezerv para birimi statüsünü tehlike altında bırakıyor. Diğer ülkeler ABD tahvillerinden daha yüksek oranda gelir talep edecek, bu da kredilerdeki faiz oranlarının artmasına neden olacak ve yatırımcıların Amerikan ekonomisindeki düzelme umutlarını nihai olarak boşa çıkaracak.

KAYNAK: SPUTNİK

http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/ha...uzere/?detay=2

8. https://www.tradingview.com/x/kmwVIBfu/

4 Saatlik grafik.... YTD.

Sayfa 346/801 İlkİlk ... 246296336344345346347348356396446 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •