Sayfa 367/801 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417467 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 2,929 - 2,936 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1. tavan 37,92 görünüyor, bakalım satıcısız kalacak mı?

2.  Alıntı Originally Posted by sea Yazıyı Oku
    Sayın Çetin umarım satıp çıkmadın.
    Yok olurmu. Daha fazla almadığıma pişman oldum..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Sermaye artırımı yada hurda teşviği kokusu mu acaba

4. Aracı kurum dağılım atabilecek var mıbide tahta yı

5. OYAK yatırım 44 lira endeks üzeri getiri al vermiş.

Moto E (4) cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    paylaştığın grafik çok güzel..yabancılarda artık toplayamaya başlıyorlar..zaten bende herşey çok kısa sürede olacağını söylemiyorum...nasıl ki yabancı payı bir kaç yılda bu seviyelere düşmüş ise yine bir kaç yılda aynı seviyelere çıkacağını söylüyorum..adamlar almakta sabırlılar...

yabancılar traktörün temelini etkileyecek şartların iyileşeceğine inanıyorlar ve dolayıs ile satışlarının artacağına inanıyorlar ki almaya başlamışlar...bu şartlar nedir ??

1- genel faizlerdir ki 2 yıllık bono faizi geçen aylarda %26 iken bu gün itibari ile %19,92 ye düşmüştür...

2-dövizdir ...döviz de fedin faiz indirmesi ile fiyatı düşecektir ve dolayısı ile de bollaşacaktır..buda ttraktör gibi döviz açığı olan ve finansman ihtiyacı olan şirketlerin daha ucuz finansmana ulaşmasını sağlar..

3-devlet destekleri ve teşvikleridir..enflasyon fazla olunca türkiyedeki faizlerde yüksek olur...yüksek faizin olduğu yerde kimse yatırım yapmaz herkes parasını alır hiç bir riski ve tasası olmayan banka faizine koyar..

ekonominin üretken olması için vede buna bağlı işsizliğin giderilmesi için öncelikle enflasyonun indirilmesi gerekiyor..bunun için de bol bol üretim yapmak gerekiyor...üretimi artırmak için de teşvikler şarttır..devletin bunu yapması gerekiyor..

4-hurda indirimidir...türkiyede eskimiş ve ekonomik ömrünü doldurmuş ve yılda ekstra 8 milyar masraf çıkaran 1 milyona yakın traktörün yenileri ile değişmesi gerekiyor...devletin önündeki en mantıklı yol bu teşviğin de çıkarılması gerektiğidir..ki geçen gün topikte de paylaştığımız gibi geçmişte bloomberg sitesinde devletin 2019-2020 yılında bu teşviğin ön hazırlıklarını tamamlayıp devreye koyma çabasında olduğunu öğrenmiştik..

tüm bunlar ttraktörün geleceğinin daha parlak olacağını gösteriyor ki yabancılar da bu durumu görmüşlerdir..tüm bu beklentilere ekstradan ankaradaki fabrikanın taşınması ihtimalidir ki patronlar daha önceden bunu sık sık düşündüklerini de söylemişlerdi...uygun fırsat bulduklarında bunu da yapacaklardır..uygun fırsat nedir ?? uygun fırsat öncelikle fabrikayı taşıdıklarında gyo sektörünün canlanmış olması gerekiyor yani araziyi sattıklarında para etmesi gerekiyor...diğer bir şart da taşınacakları yeri bulmaları gerekiyor..
     Alıntı Originally Posted by Beydaspor Yazıyı Oku
    Sermaye artırımı yada hurda teşviği kokusu mu acaba
    beklentilerini geçmişte yazmıştık..döviz ve faizlerin düşmesi ile vede traktörün de beklentiden daha iyi bilanço yollaması ile yabancılar tekrardan agresif alışlara geçmişler...geçmişte %80 civarı payları vardı..en son %38 lere kadar düşüp geçen haftalarda %44 lere kadar çıkmıştılar...

esasında dolar ve faizin vurduğu otomotiv ve diğer sektörler olumlu etkilenmeye başlayacaklar..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7. Faizlerin düşmesi ve satış rasyolarindaki artış ilerisi için kötünün geride kaldığının güzel bir ispatı oldu. Şirketin geleceği fiyatlanmaya başladı. Umarım kısa sürede 50 üstü görürüz. YTD

Moto E (4) cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. tekrardan başarılar dostlar..ben kaçar...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Sayfa 367/801 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417467 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •