Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
Arama sonucu : 17 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Dolar TL (USDTRY) Teknik Analizi

1.  Alıntı Originally Posted by hamza sütbıyık Yazıyı Oku
    neye göre çalıştı... nereden alıp nerede satacaksın nereye stop koyacaksın ? rsi dan bir bak bakalım... geçmişte çalıştığını düşündüğün şeylerin çoğunda ne kadar ters yönde har eket olmuş ? göstergelere bakarken illüzyona kapılmamak lazım... tekrar söyüyorum rsi falan bunlar bir kazandırır misliyle kaybettirir... istatistik olarak rsi la al satla döviz çiftlerinde para kazanmak uzun solukta mümkün değil
    Hocam farkındaysan ben zaten buradan alın veya satın diye nokta vermiyorum. Destek, direnç ve formasyonlar çerçevesinde genel görünümü değerlendiriyorum. Tüm indikatörler tabi ki istatistik ve geçmiş veridir. Ancak adından da anlaşılacağı üzere bunlar öncü göstergelerdir, eğer ki doğru okumasını bilirsen. Keza geçen paylaştığım grafikte de olan buydu. RSI aşırı satış bölgesindeki sıkışma, paritenin sağlıklı ilerlemediğinin en temel göstergelerinden biriydi. Kimse patlama noktalarını tam anlamıyla kestiremez, temel analizciler bile...

O yüzden trendin yanında olalım, tuzaklara karşı önlemimizi alalım yeterli. Hepimiz aynı gemideyiz. Mücadelenin anlamı yok.

2. Dolar TL (USDTRY) paritesi kırmızı kanalı yukarı yönde ne yazık ki kırarak MA 34'ü direnç olarak test etti. 5.40 bölgesi şu an için kritik. Yukarı yönde kırılırsa 5.82 bölgesi test edilebilir. Aşağı yönde ise parite öncelikli kırmızı kanalın üst bandını test etmek isteyecektir. Bu noktada da 5.28-23 bölgesi oldukça önemli.

3. Dolar TL'de (USDTRY) artık nur topu gibi bir üçgen formasyonumuz var Mavi destek ve direnç kanallarının kırılması bana göre oldukça önemli. Takipteyiz.

4. Dolar TL (USDTRY) tarafında, üçgen formasyonundaki kırılmaların oldukça kritik olduğunu vurgulamıştım. Geldiğimiz noktada, oldukça volatil ve dengesiz bir parite dönemiyle karşı karşıyayız. Yukarı yönde gerçekleşen rallide geri çekilme gerçekleşmiş durumda. Önümüzdeki dönemde öncelikli test bölgeleri üçgen formasyonun uzantıları olacaktır.

5. Dolar TL (USDTRY) önemli bir kanalı aşağı yönde kırmayı başardı. Normalde yükseliş trendinde olan paritede kanal kırılımıyla aşağıya doğru yönelimler beklenebilir. Özellikle Merkez Bankasının kararları da bu düşüşte etkili olmuşa benizyor. Aşağı yöndeki ilk destek bölgesi 5.26

6. Parite MA 200'de ciddi bir sıkışmayla haftayı kapattı. Kritik 5.23 bölgesini aşağı yönde kıramaması USDTRY için önümüzdeki haftaların zor geçmesine neden olabilir. Özellikle 29 Kasım'dan bu yana belli bir yatay seyirden söz edebiliriz. Uzun süreli yatay seyirlerden sonra rallilerle karşılaşılabilir. Bu nedenle yatırımcıların dikkatli olmasında fayda var.

7. BİRAZ uzun BAKALIM grafiklere:

HER PAYLAŞTIĞIM resim ve grafik vs.MUTLAKA SOSYAL MEDYA HESABINIZDA PAYLAŞINIZ..

#

##

#
    upload picture

##

BUNLARIN devamı:
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...86#post3109386

8. Dolar TL (USDTRY) tarafına baktığımızda grafikte de görüleceği üzere üç farklı kanalla karşı karşıyayız. Kanalların 3 kez test edildiği de görülmektedir. Önüzmüdeki zamanlarda kanal yukarı veya aşağı yönde kırılmadığı taktirde dalgalanmalar devam edecektir.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •