Sayfa 1/3 123 SonSon
Arama sonucu : 17 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Dolar TL (USDTRY) Teknik Analizi

1. Dolar TL (USDTRY) Teknik Analizi

Merhaba Arkadaşlar,

USDTRY için 5.53 bandı kritikti. Salı günü band aşağı yönde kırıldı. Şu an bir geri toplama süreci var gibi ama ben 5.20 bölgesinin de test edilebileceğini düşünüyorum.

Sizin görüşleriniz nedir?

Duhul
    May 2017
    İkamet
    London Ankara
    Gönderi
    2,262
    a donkey can carry 50 kg. 1 million $ is 10 kilograms (in 100$ bills) . so a donkey can carry 5M $ .. i am sure global giants(citi/jpm/goldman) has loaded sell at least 10 billion $ above 6.. that is 200*10 = 2000 donkeys fully loaded with greenback..

memlekette ne analistler var ..daha guzel anlatılamazdı dolardaki durum..

ancak ben 6 uzeri maliyetlenen kesimin 6 ay içinde faizde maliyetlenenlerden daha karlı cıkacagını duşunuyorum
    oyle bir donemden geciliyorki sonunda sıgınılacak liman kalmayacak gorunuyor..

3. Dostum 6 TL'den maliyetlenmeler için haklı olabilirsin ama şu günlerde de hem Amerika ile bir normalleşme dönemi içinde olduğumuz ve Dolar endeksi (Dxy)'nin de gerileme periyodunda oluşu, TL gibi gelişmekte olan ülke ekonomilerine yansıyacak gibi gözüküyor. 5.20'deki temel görüşümün sebebi budur. Ancak uzun vadede senin de dediğin gibi 6 TL ve üstünü görebiliriz.

4. Dolar TL (USDTRY) günlük grafiğe baktığımızda MA 144'ün 5.20'lerden 5.30'a yaklaştığınızı görüyoruz. Keza paritede son günlerde yönünü yukarı çevirdi. 5.60 bandı oldukça kritik bence. Bu bölge yukarı kırılırsa 5.90'lar olasıdır.

5. Dolar TL (USDTRY) paritesi geçtiğimiz hafta kritik 5.23-28 bölgesini aşağı yönde kırdı. Cuma günü tekrar burayı direnç görüp yukarı yönde ilerlese de 5.00 desteğinin test edilmesi de olası. Ancak bununla birlikte 5.57 bandından bu yana süre gelen bir RSI uyumsuzluğu da mevcut.

6. döviz çiftlerinde rsi falan hikaye... o grafiklerde gördüklerinizin hepsi future kafa ile oluşmuş pozisyonlanmadır... '' pozisyonlanma ''
    hisse senetlerindeki gibi teknik analiz gereksizdir ... obv indikatörü gerçek hacmin geçtiği enstrümanda bir fikir verebilir , o kadar...
    temel analizle gitmeniz gerekir paritelerde...
    Sütbıyık Trading Advisory Services LLC - London . Hong-Kong . New York . Tavşanlı

7.  Alıntı Originally Posted by hamza sütbıyık Yazıyı Oku
    döviz çiftlerinde rsi falan hikaye... o grafiklerde gördüklerinizin hepsi future kafa ile oluşmuş pozisyonlanmadır... '' pozisyonlanma ''
    hisse senetlerindeki gibi teknik analiz gereksizdir ... obv indikatörü gerçek hacmin geçtiği enstrümanda bir fikir verebilir , o kadar...
    temel analizle gitmeniz gerekir paritelerde...
    Hocam bugün 5.39'u gördük. O kadar da net konuşmamak gerekiyor demek ki. Uyumsuzluk gayet de çalıştı.

8.  Alıntı Originally Posted by kamilova Yazıyı Oku
    Hocam bugün 5.39'u gördük. O kadar da net konuşmamak gerekiyor demek ki. Uyumsuzluk gayet de çalıştı.
    neye göre çalıştı... nereden alıp nerede satacaksın nereye stop koyacaksın ? rsi dan bir bak bakalım... geçmişte çalıştığını düşündüğün şeylerin çoğunda ne kadar ters yönde har eket olmuş ? göstergelere bakarken illüzyona kapılmamak lazım... tekrar söyüyorum rsi falan bunlar bir kazandırır misliyle kaybettirir... istatistik olarak rsi la al satla döviz çiftlerinde para kazanmak uzun solukta mümkün değil
    Sütbıyık Trading Advisory Services LLC - London . Hong-Kong . New York . Tavşanlı

Sayfa 1/3 123 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •