Alıntı Originally Posted by hamza sütbıyık Yazıyı Oku
neye göre çalıştı... nereden alıp nerede satacaksın nereye stop koyacaksın ? rsi dan bir bak bakalım... geçmişte çalıştığını düşündüğün şeylerin çoğunda ne kadar ters yönde har eket olmuş ? göstergelere bakarken illüzyona kapılmamak lazım... tekrar söyüyorum rsi falan bunlar bir kazandırır misliyle kaybettirir... istatistik olarak rsi la al satla döviz çiftlerinde para kazanmak uzun solukta mümkün değil
Hocam farkındaysan ben zaten buradan alın veya satın diye nokta vermiyorum. Destek, direnç ve formasyonlar çerçevesinde genel görünümü değerlendiriyorum. Tüm indikatörler tabi ki istatistik ve geçmiş veridir. Ancak adından da anlaşılacağı üzere bunlar öncü göstergelerdir, eğer ki doğru okumasını bilirsen. Keza geçen paylaştığım grafikte de olan buydu. RSI aşırı satış bölgesindeki sıkışma, paritenin sağlıklı ilerlemediğinin en temel göstergelerinden biriydi. Kimse patlama noktalarını tam anlamıyla kestiremez, temel analizciler bile...

O yüzden trendin yanında olalım, tuzaklara karşı önlemimizi alalım yeterli. Hepimiz aynı gemideyiz. Mücadelenin anlamı yok.