Sayfa 11/1012 İlkİlk ... 91011121321611115111011 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Eurozone de isler tikirinde olsa eyvallah diyecegim ama orada da durumlar iyi degil ve kotuye gidiyor

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İtalya yeni Yunanistan olacak gibi ..O olmazsa Portekiz ..
    Ben zaten göobal bir kriz bekleyenlerdenim .
    Dowjones ne zaman düşüşe geçse bir kriz patlar dünyada ..Türkiye bile fitili ateşleyebilir .
    Kabak birinin başına patlayacakda kime bakalım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by 40YILLIKSANAYICI Yazıyı Oku
    Bugün faiz oranını 28 den 27.5 a indirdiler aradaki 3 tl fark ondandır büyük ihtimal.
    Yok hocam ben 31 aralığa kadar aldığım tüm bonoları %28 den aldım alış belgesinde %28 yazıyor 1 kasımda 27,5 a indi Bence aktifbonosu olanlar hesaplamalara bir daha baksınlar bakalım bende mi hata yoksa genel bir hesaplama hatasımı var formul çok basit bono meblağı B olsun hergün B*0,9*0,28/365 kadar bono meblağına yüklenmesi gerekir

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Bu haber su sekilde sacma. Diyor ki dolar 5 euro 6 tl olabilir. Euronun 6 olabilmesi icin eurusd paritesinin 1.20 ye ulasmasi gerekir.

Eurtry ye bir deger bicmek anlamsizdir. Cunku eurtry nin degeri yine dolar euro paritesi uzerinden olculur.

aylardır yaşadığımız saçmalıkların yanında bu kadarcık saçmalığın hiç önemi yok

4.  Alıntı Originally Posted by Bayrak Yazıyı Oku
    Aktif bank %28 günlükten aldığım bono hesaplamasında bir yanlışlık var diye MT yi aradım örneğin 31 Ekimde 340964 TL bononun 1 gün sonra değerlenmesi 340964x0,28*0,9/365 + 340964 =341199,4 TL olması gerekirken banka ekranında 341196,8 TL görüyorum yani arada 3 TL fark var banka kayıtları doğru ise %28 vermiyorsunuz dedim nedenini açıklayamadı operasyona bildiriyorum dedi Bakalım haber bekliyoruz
    alış tarihi :
    alış değeri :

örneğin sizin miktar yüksek 340 K

bundan dolayı bonoyu alın 10 gün satmayın.

11.gün hesap yapın;

bononun güncel değeri ile aradaki tahakkuk eden faiz kadar getiri üzerinden bileşik kazanıyorsunuz.

bu nedenle oran aynı kaldığı sürece hergün al sat yapmanız lazım.

örneğin;

1.000.000 TL bono aldım %28 den

günlük 690.41 TL kazanırsınız.

her gün alıp satarsanız 11.gün elinizde 1.006.926 TL olur

eğer alış satış yapmazsanız 11.gün elinizde 1.006.904 TL olur. yani 22 lira kayıp

sizin durum bununla ilgili olabilir.

syg,

5.  Alıntı Originally Posted by kerem_alici Yazıyı Oku
    Ben bağladım 95 gün kafam rahat stopaj uzatılmaz
    Uzatılmazsa,
    Herkes dolar'a geçer,
    Bu sefer doları durdurmak için faizleri artırmak zorunda kalırlar.
    Benim tahminim yıl sonuna kadar, hatta seçimlere kadar,
    ENFLASYON'u da düşürmek adına FAİZ - DOLAR dengesini korumak
    zorundalar.

Yakinda soyle bir haber bekliyorum.

30 kasimda sona erecek stopaj indiriminin devam etmesini planlamiyoruz.

Bu baglamda insanlar stopaj avantajindan faydalanmak icin parasini 1 yil vadeli faize koymak isteyecektir.

Piyasada donen para azalacagi icin hem insanlar harcama yapamayacak hem de dolar alamayacak.

Bir de buna faizlerin dusmesi beklentisi eklendiginden insanlar hepten hucum edecekler 1 yil vadeye.

Enflasyon 2 3 ay dusuk gelse bile 2019 dan sonra daha siddetli sekilde tekrar artacaktir.

İnşaatlarda bi açılma var anladığım kadarıyla çoğu gezdigim sağa sola baktığım yerlerde büyük inşaat firmalari 4_5 aydır odun cakmiyordu çöl gibi issiz di inşaatlar 20_25 gündür calsmaya başladılar ...su an mesela Küçükyalı E5 Tahincioğlu nidapark tan geçtik burası 4_5 aydır kimse yoktu ....şimdi adamlar karınca sürüşü olmuslar çalışıyorlar ......bi kelepir ev bulamadan yine zam gelecek fiyatlara 3_4 ay önce minimum fiyatlardan azar azar artış var ...söyle lokasyonu iyi metro geçen marketi okulu yakın ulasimi cok kelepir yer bulamadık dusmedi fiyatlar

Piyasalarda bir anda iyimserlik havasi esmeye basladi. Krizlerden once ki en tehlikeli olusumdur. Kriz geri de kaldi ya da olmayacak algisi pompalanir sonra bir anda ansizin patlak verir. Piyasa artik tehlike gecti der ve olumsuz haberler daha ciddi sekilde etkiler. Cunku piyasa hayal kirikligina ugrar.

Piyasada ayni insan gibidir. Duygulari vardir. Once incitip sonra barisir tekrar incitirsen depresyona girer.

Dunyada ki en buyuk krizlerden once her zaman fiyatlamalar cok iyimser olup insanlar rahiyaya kapilmistir.

Sayfa 11/1012 İlkİlk ... 91011121321611115111011 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •